הרשו לנו לנפץ את התפיסה שלכם מראש באיזה דרך אנשים מתעשרים. האם אפשר להתעשר בעבודה כשכיר? כל התשובות:

סנדר פיצ'אי עבד כשכיר בלבד בעסקים אשר הוקמו על ידי אנשי עסקים אחרים . אך שווי הנכסים שלו, כלומר המניות באלפבית (חברת האם של גוגל) שצבר עד כה במשך הקריירה שלו, הופך אותו לאדם מאוד עשיר שיכול להיות אובייקטיבית להיחשב "עשיר" כמו יתר העשירים.

עכשיו, קחו בחשבון את אוון שארפ , מייסד שותף של אפליקציית התמונות פינטרסט. השווי הנקי שלו: 1.05 מיליארד דולר.

קשור: 8 דרכים להכנסה פסיבית ממכירת תמונות

אוואן שארפ עשיר לא פחות מסנדר פיצ'אי, אך הוא הלך בדרך אחרת כדי להגיע עם העושר שלו, לאחר שצבר את הונו כיזם דיגיטלי, למרות שעבד כשכיר בחברה אשר לא בבעלותו והוקמה על ידי אנשים אחרים.

"אז מה אתם אומרים שהיזם והשכיר יכולים להתעשר באותה הדרך? זה יכול להיות נכון."

זה נכון. וזה גם לא רק איזושהי תופעה נדירה.

יש הרבה אנשים עשירים מאוד שאף פעם לא היו יזמים. למעשה, הם היו רק שכירים אשר עבדו בחברות של אנשים אחרים (או ציבוריים של הממשלה). אבל הם עדיין צוברים עושר גדול באותו המידה כמו כמה מהיזמים המפורסמים והעשירים ביותר בעולם.

"אבל איך זה יכול לקרות? חשבתם שהאנשים העשירים ביותר מרוויחים כסף רק כבעלי חברות והשקעות?"

זה ברור ש – קשה להאמין, אבל קו מחשבה זה אינו אלא תפיסה שגויה יחסית בנוף. וזה אפילו לא נכון מרחוק.

הנה למה:

האדם הממוצע עם תואר אקדמי ירוויח בערך מעל מיליון דולר בקריירה של 30 שנה. מדובר בהכנסה ממוצעת של של כמה עשרות אלפי דולרים כל שנה,

קשור: 3 אתרים: להכנסה נוספת משיווק שותפים (תוכניות שותפים חולצות מעוצבות)

האדם הממוצע עם תואר שני במנהל עסקים בהרווארד שבארצות הברית ירוויח 3,639,643 מיליון דולר במהלך הקרייה של 30 שנות עבודה. מדובר בהכנסה ממוצעת של 121,000 אלף דולר לשנה,

היזם הממוצע מרוויח הכנסה של 68,000 אלף דולר לשנה. 

עכשיו, אתם שמתם לב למשהו מעניין כאן? אף אחד מאותם אנשים אינו "עשיר" לפי הגדרה הנפוצה, לפחות לא בארה"ב.

למה?

מכיוון, בפשטות, אף אחד מספרי ההכנסה שלעיל אינו אחראי לנכסים שאדם מסוים עשוי לצבור במהלך הקריירה שלו, בין אם זה הבוגר הממוצע במכללה, MBA בהרווארד או יזם כל שהו.

נכסים יכולים להיות השקעות אישיות בעסקים שונים, נדל"ן, אופציות למניות, או שוק ההון, השקעות חברתיות ומיזמים באינטרנט. משכורת חודשית, אך הנכסים הם בבעלות השכיר. וכדי להתעשר עליכם להיות בעלים של מספר נכסים רווחים שערכם רק עולה לאורך זמן, תוך השקעה מתמדת בנכסים נוספים, או בעלות על נכס ששוויו עולה בצורה אקספוננציאלית.

האם אפשר להתעשר בעבודה כשכיר? כל התשובות
תמונה-unsplash

במילים פשוטות, כדי "להתעשר", אתה צריך להחזיק בנכסים, דיגיטליים, שוק ההון,נדל"ן,השקעות חברתיות.

ו"בעלות על נכסים ", כמו מניות של מותג, למשל, אפשרי לא משנה אם אתם עובדים בחברה כשכיר או מייסד חברה גדולה ואפילו בעל עסק קטן.

הכל קשור לערך הנכסים שבבעלות שלכם, לא משנה מי אתם או במה אתה עובד כשכיר. להיות יזם לעומת עובד שאינו יזם זה רק עניין של דרך בה אנו הולכים בסופו של דבר לבעלות נכסים בעלי ערך רב אשר מניבים לכם הכנסה פסיבית. זה אפשרי לחלוטין "להתעשר" או להיות בעל עושר ממוצע גם בשני הכיוונים, שכיר או יזם.

קשור: מהי הכנסה פסיבית ואיך הופכים רעיונות לכסף – אקטיבית מול פסיבית

לפיכך התשובות שלנו מביאות לידי ביטוי את הקביעה שאדם לא יכול לעולם – כלומר בשום פנים ואופן – להתעשר כשכיר. ואני מביא ראיות להיפך, שאכן עובד שכיר יכול "להתעשר".

אולם, מה השאלה הנשאלת, וכך התשובה היא ההסתברות או הסבירות שאפשר לצבור עושר כזה כמו עובד שכיר בחברה שהוא לא הקים כיזם או שאינו בבעלות שלו. אמנם נכון שלרוב העובדים לא תהיה הזדמנות לצבור עושר ברמה שתואמת את תואר המשרות של העובדים הנזכרים כאן במאמר, אבל אם אתם מפחדים לעזוב את העבודה שלכם בכדי להפוך לעצמאי, לא צריך ולפחות לא כרגע. אפשר להשקיע וליצור הון גם כשכירים.