5 טיפים פשוטים למכור ספר אלקטרוני (נכס דיגיטלי)

רוצים למכור ספר אלקטרוני אבל לא יודעים איך, או אולי אתם משיקים אחד בקרוב ואתם רוצים לקבל מספר טיפים פשוטים לפני שאתה עושים זאת. 5 טיפים פשוטים למכור ספר אלקטרוני (נכס דיגיטלי):

ישנם כמה גורמים התורמים להשקה מוצלחת ולמכירות מתמשכות של ספר האלקטרונים דרך האינטרנט. כאן אנו נעקוב אחר 5 טיפים למכירת ספרים אלקטרוניים באינטרנט בהצלחה לקהל שלך ומחוצה לו.

1. בחרו את המחיר הנמכר

זה באמת יכולה להיות אחת ההחלטות החשובות בכל מה שקשור למחירים של הספרים האלקטרונים שלכם. מצד אחד אתם יודעים כמה עבודה השקעתם בזה ואתם רוצים תשלום בהתאם עבור העבודה שלכם.

מצד שני, במיוחד אם זה הספר האלקטרוני הראשון שלכם, ייתכן שתמצאו את זה קצת לא נכון להתחיל עם מחיר גבוהה.

האם זה ספר אלקטרוני הראשון שלכם? אם כן, תצטרכו לקחת בחשבון שאם אתם עדיין לא מוכרים ככותבים, אז לקנות ממך משהו ואפילו בסכומים קטנים נראה קצת "כסיכון" מאשר לקנות ספר דומה מכותב מוכר.

קשור: איך להרוויח כסף באינטרנט דרך מוצרי PLR (נכסים דיגיטליים)

מחירים גבוהים יותר שעשויים לעורר קבלת החלטות בהתבסס על מחיר יכולים להיות הגורם המכריע להצלחה, כך שאתם מעדיפים לתמחר את הספר האלקטרוני שלכם נמוך מספיק כדי שקונים פוטנציאליים יוכלו לקנות. ישנם כותבים מוכרים הנותנים את ספרם בחודש הראשון מתנה.

באופן כללי, תמחור נכון של ספרים אלקטרונים נעים בין 2.99- 4.99 דולר הוא מחיר מעולה בעיקר לחדשים בתחום. אם אינכם בטוחים היכן אתם יושבים ומתחשק לכם לערוך ניסוי קטן, קחו בחשבון תמחור של Pay What You Want שלם כמה שאתה רוצה עבור הספר הראשון שלכם ותנו לקונים שלכם להחליט בעצמם.

יש לך מעקב נכון לעסק שלכם או שאתה כותבים במדיה החברתית או רשימת תפוצה חזקה?

אם כבר יש לכם קבוצה של עוקבים, אז נצלו זאת כדי להשיג את החשיפה הראשונה, אתם יודעים שקבוצת אנשים זו כבר העמידה ערך בעבודה שלכם ולא יהיה אכפת להם (ואולי אפילו ירצו) לשלם קצת יותר על משהו שהם ירצו כל כך.

תלוי בענף שלכם ובתוכן שלכם, אתם יכולים לתמחר בכל מחיר בין 9.99 – 24.99 דולר עבור ספר אלקטרוני שלכם.. חשבו על זה: אם מישהו שאתם מעריצים ועוקבים אחריו היה מוכר את העבודה שלו במחיר זול כל כך, איך זה יגרום לכם להרגיש לגבי העבודה שלהם?

קשור: טיפים לשיווק ומכירת ספרים באינטרנט (אונליין)

התבוננו במחירים סביבכם. אם ידוע לכם על יצירות או סופרים דומים בנישה שלכם, בדקו מה הם מוכרים ומתמחרים את הספרים האלקטרוניים שלהם באופן יחסי. אתה לא רוצה לשבת גבוה מדי מהסטנדרט, וגם לא רוצה לעשות את הענף שלך או להעמיד שירות שירות על ידי תמחור נמוך מדי.

5 טיפים פשוטים למכור ספר אלקטרוני (נכס דיגיטלי)
תמונה – /unsplash/

2. יחסי ציבור טובים לנישה שלך

יחסי ציבור: אותה חיה מסתורית ומפחידה כל כך. זה יכול להראות מהמם, אבל עם כל כך הרבה הזדמנויות באינטרנט כדי להשיג יחסי ציבור בחינם לקידום הספר האלקטרוני שלכם, חכמי רחוב יכולים לעשות את כל ההבדל. הנה רק כמה טיפים.

חברו לבלוגרים מהנישה שלכם ושלחו להם עותק של הספר שלכם בחינם.

לדוגמה, אם רק כתבתם ספר על מוטיבציה, פנה למשפיעני אינסטגרם בינוניים בנישה שלכם! שאלו תחילה אם ברצונם לקבל עותק חינם של הספר אלקטרוני שלכם. כאשר הם נותנים לכם את האור הירוק, שלחו את היצירה. סביר להניח שתגלו שהםיקצרו לכם את הדרך משמעותית.

קשור: טיפים להשקעה בנכסים דיגיטליים באמזון – נדל"ן דיגיטלי

רוב המישפענים ברשת אוהבים לקבל כל דבר שיקל עליהם על מנת ליצור תוכן מעודכן. הקפידו לשלוח להם תמונה באיכות טובה של כריכת הספר שלכם (וודאו שיש לכם כריכה מרשימה!) – תמונה מעוצבת יפה של הספר שלכם בסמארטפון או קינדל תקל עליהם.

 אם הספר שלך הוא לא בדיוני, סביר להניח שיש לכם הזדמנות לכלול כמה אזכורים אסטרטגיים של משפיעים בנישה שלכם. כותבים על עסקים או שיווק?

שימוש במחקרים, או יזמים אחרים כדוגמאות בעבודתכם, נותנים לכם את ההזדמנות לפנות לאותם אנשים כשאתה משיק (או לפני שאתה משיק).

תגלו שהם יהיו אסירי תודה על החשיפה וכנראה שיקדמו את הספר שלכם עם העוקבים שלהם. אם זה לא ממש יושב נכון, פנו למישהו שאתם באמת מעריצים בנישה שלכם (בדיוני או לא) ובקשו ממנו לכתוב את ההקדמה לספר שלכם.

קודי קופונים לאמור לעיל. אנשים אוהבים לתת, כך שאם אתם יכולים ליצור קופוני הנחה ספציפיים לכל אחד מהעוקבים שלכם לשתף עם הרשתות שלהם, סביר יותר שהם יפיצו את הכנס שלכם בגאווה.

3. רשימת התפוצה שלכם

יש לכם רשימת תפוצה? תשתמשו בזה. זהו כלי השיווק היקר ביותר שיש לכם לפחות בהתחלה והמחקרים עדיין מראים כי דואר אלקטרוני היא הדרך היעילה ביותר להביא מכירות לנכשים שלכם באינטרנט, כולל ספרים אלקטרוניים ונכסים דיגיטליים.

כל מי שנרשם ברצון לרשימת התפוצה שלכם מחכה לשמוע ממכם, אז נצלו זאת! שיווק בדוא"ל נותן לך אפשרות לדבר ישירות עם הקונים הפוטנציאלים שלכם ולשלוט באמת על הבשורה סביב המוצר שבניתם.

אם אין לכם רשימת תפוצה או שהיא עדיין קטנה מאוד יחסית, עליכם לבנות את הרשימה לפני ההשקה. וודאו שיש לכם דרך להשיג כתובות דוא"ל באתר שלך ובחשבונות המדיה החברתית ושאתם מעלים את הוצאת הספר שלכם בהבטחה שמי שנרשם לרשימת התפוצה יקבל ערך נוסף ראשוני בספר או אולי עסקה מיוחדת.

חשוב גם לאסוף כתובות דוא"ל בזמן שאתם מבצעים מכירות, כך שתוכל לקדם ספרים עתידיים לקוראים הקיימים.

4. טקטיקת מכירות

עכשיו, אני יודע שבזבזתם זמן רב בכתיבת הספר שלכם אבל חשוב לקחת צעד אחורה ולשאול את עצמכם: "מה המטרה של הספר שלי?". האם אתם אחרי הכל ועייפים, או שאתה רוצים להרוויח כמה שקלים לחשבון הבנק?

קשור: איך לעשות כסף דרך הזנת נתונים עבור חברות באינטרנט

אם זה רווחים, אז גבו אותם. אבל, אם אתה לא חדשים במשחק או שאתם משתמשים בספר שלכם כדרך לבסס סמכות בנישה שלכם, אז הוצאת הספר שלכם כהורדה בחינם יכולה להיות מהלך חכם מאוד.

טקטיקה זו יכולה גם לעבוד טוב אם יש לכם כבר סדרת ספרים מוכנים. זוהי דרך להתחבר לקונים פוטנציאליים ואם הם אוהבים את מה שהם קוראים הם יחזרו לעוד, בפעם הבאה עם כרטיסי האשראי והפייפאל שלהם מוכן. לא רוצים למסור את כל הספר האלקטרוני שלכם בחינם? למה לא לתת כמה פרקים כדי לטעום אותו? 

שוב, וודאו שאתם אוספים (לידים) כתובות דוא"ל אלה בתמורה לכל הערך שאתם נותנים בחינם כדי שתוכל לעקוב אחריהם לסגירת המכירות.

5. המשיכו לדחוף חזק בעיקר לאחר ההשקה

זה יכול להיות קצת קשה, אבל זה סופר חשוב כי המומנטום הנכון הוא המפתח.

כנראה שיהיה לכם תאריך השקה לספר שלכם וזה נהדר – חיוני שתהיה מטרה באופק. עם זאת, מה שעליכם לעשות הוא להבין שתאריך ההשקה הוא רק מטרה אחת להגיע למחזור החיים של הספר אלקטרוני שיצרתם.

תצטרכו לקחת בחודש-חודשיים טובים או חצי שנה של עבודת מעקב ספציפית לספר אלקטרוני. המשמעות היא כל סוג של קידום ושיווק שלאחר ההשקה כמו דוא"ל , קמפיינים במדיה החברתית , סמינרים אונליין או ראיונות ובלוגים אורחים או באתר שלכם.

קשור: 8 דרכים להכנסה פסיבית ממכירת תמונות

תרצו לפנות לכמה שיותר אנשים רלוונטיים ללנישה שלכם וזה גם חובה לשמור עם האצבע על הדופק כשמדובר במקום בו ספרכם מוזכר בכל פעם. היו הטובים ביותר לקראת ההשקה – אינכם רוצים לשרוף הזדמניות.

נשמח לשמוע את הטיפים המועדפים עליך למכירת ספרים אלקטרוניים – האם אתם מקדמים באמצעות אתר האינטרנט שלכם, מדיה חברתי, דוא"ל או שילוב של כל אלה? מהן היעדים לטווח הקצר והארוך שלכם לספר ולמסע הכתיבה שלכם? דברו איתנו בתגובות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: