אם אתם עוקבים אחר האמונות, הפילוסופיות והאסטרטגיות של העשירים ורוצים להפוך לכאלה, המאמר הזה בשבילכם. מהי נתינה – עקרון העושר: כדי שתהיה נתינה חייבת להיות קבלה:

"כדי שתהיה נתינה חייבת להיות קבלה, וכדי שתהיה קבלה חייבת להיות נתינה" ט. הארב אקר

חשבו על כך: איך אפשר לתת משהו אם אין מנגד מישהו או משהו שיקבל? שני הצדדים שמשוואה הזאת חייבים להיות מאוזנים לגמרי כדי שיכולו להתקיים. ומכיוון שנתינה וקבלה חייבות להיות שוות בדיוק זה לזו, הן חייבות להיות שוות זה לזו גם מבחינת חשיבותן.

קשור: טיפים: איך לפתח כוח רצון לעושר והצלחה בחיים

מה מרגישים כאשר נותנים?

ודבר נוסף, מה מרגישים כאשר נותנים? רוב האנשים יסכימו איתי שנתינה ממלאה אותם הרגשה נפלאה וסיפוק עצום. לעומת זאת, מהי מרגישים כאשר רוצים לתת, והאחר לא מוכן לקבל? רוב האנשים יסכימו איתי שמצב כזה גורם להם להרגיש רע מאוד. ולכן עליכם לדעת: מאם אינכם מוכנים לקבל, אתם "גוזלים" מאלה שרותים לתת.

הכל מסתכם באנרגיה

למעשה אתם מונעים מהם את ההנאה ואת העושר שהנתינה מעניקה להם: במקום הנאה יש להם תחושה איומה. מדוע? גם כאן הכל מסתכם באנרגיה, וכאשר אתם רוצים לתת והדבר נמנע מכם, אין לכם דרך להוציא את האנרגיה, והיא נשארת תקועה בתוככם. אנרגיה תקועה זו הופכת לרגשות שליליים.

מהי נתינה -  עקרון העושר: כדי שתהיה נתינה חייבת להיות קבלה
תמונה-/unsplash/ מהי נתינה

קבלה ונתינה

ואם לא די בכך, כאשר אינכם מוכנים לקבל מעומק לבכם, אם מתרגלים את היקום לא לתת לא לתת לכם! זה פשוט מאוד: אם אינכם מוכנים לקבל את חלקכם, יינתן לאדם אחר, שמוכן לקבל. זו אחת הסיבות לכך שהעשירים ממשיכים להתעשר, והעניים הופכים יותר ויותר עניים. זה קורה לא מפני שערכם רב יותר או שהם ראויים יותר, אלה מפני שהם מוכנים יותר לקבל, ואילו רוב העניים אינם מוכנים לקבל.

קשור: האם אפשר להתעשר באינטרנט? קבלו מספר טיפים

אנשים עשירים עובדים קשה והם מאמינים שמן הראוי שיקבלו גמול הולם עבור מאמציהם ועבור הדברים שהם נותנים לאחרים. אנשים עניים עובדים קשה, אך בשל תחושת חוסר הערך שלהם, הם מאמינים שאינם ראויים לגמול הולם עבור מאמציהם ועבור הדברים שהם נותנים לאחרים. קורבנות "טובים" אם מקבלים גמול הולם.

רבים מהעניים סבורים שהם בני אדם טובים יותר בשם עצם היותם עניים. משום מה הם סבורים שהם צדיקים יותר או רוחניים יותר או טובים יותר. שטויות! הדבר היחיד שמאפיין את העניים הוא העוני. בין אם אתם עניים או עשירים תנו יותר ותהיו מוכנים גם לקבל. אחד מסודות העושר, חוק הנתינה והקבלה. (לחשוב כמו מיליונר)