למה אנשים עשירים תורמים כסף לצדקה ולמה גם אנחנו צריכים

פחות מ- 1% מהעשירים בעולם תורמים לארגוני צדקה למגורים ולמקלטים לנשים מוכות ויתומים. 10 הסיבות העיקריות לכך שאנשים העשירים בעולם נותנים את כספם. למה אנשים עשירים תורמים כסף:

פילנתרופיה (נדבנות) היא הבילוי המועדף על עשירי העולם, אך האנשים העשירים בעולם אינם תומכים כלכלית בכל הגופים באופן שווה, על פי מחקר על עשירי העולם של אתר Wealth-X לשנת 2019 .

הגורמים שהם בוחרים מושפעים מגורמים שונים ומגוונים כאלה הקשורים לעיסוקים ולאינטרסים שלהם. באופן מסורתי, עשירים מממנים מקלטים או מחלקות חדשים עבור בני הזוג שלהם, כך דיווח אתר Wealth-X, בעוד שמיליארדרים מסוימים מעדיפים לתרום למטרות שישבחו אותם בתקשורת הציבורית, כמו האומנויות והעניינים הציבוריים כמו פוליטיקה ומקלטים לחוסים. (דעה אישית: אין בזה פסול לדאוג לאינטרסים שלך, במידה ואתה תורם לצדקה למקלטים וחינוך, כמובן שזה בקו האתי והחוקי)

תרומה לחסרי בית

המשך לקרוא בכדי ללמוד עוד על העשירים הנדבנים בעולם.

אחוז אוכלוסיית המיליארדרים התורמים למחוסרי בית: .01%

ג'ף בזוס הוא אחד מ -0.1% בלבד מהעשירים בעולם התורמים לצדקה כדי לספק מחסה לאנשים חסרי בית (הומלסים), דווח גם כי הקרן "ליום הראשון" של בזוס התחייבה לשני מיליארד דולר לארגונים שנלחמים במשפחות חסרי בית.

מיליארדר קרנות הגידור דייוויד טפר הוא רק 0.1% מהעשירים ברחבי העולם התומכים כלכלית בארגונים המתמקדים בסלי מזון לעניים. טפר הקים גיוס תרומות לבנק המזון הקהילתי של ניו ג'רזי  בשנת 2010, כך דווח בוול סטריט ג'ורנל . טפר התחייב באופן אישי לתורמה לשני מיליון דולר.

תרומות לזכויות האדם והצדק הפלילי

מנהל קרנות הגידור לשעבר ג'ורג 'סורוס הוא בין 12.4% מהעשירים ברחבי העולם התורמים לארגונים המתמקדים בענייני ציבורים. העמותה של סורוס, קרנות החברה הפתוחה, שמה לה למטרה לתמוך בדמוקרטיה באמצעות מענקים לפרויקטים בתחום זכויות האדם והצדק הפלילי, העיתונאות ותחומים אחרים, על פי אתר האינטרנט שלה .

דווח בעבר כי סורוס הוא גם תורם מרכזי לפוליטיקאים ליברלים בארצות הברית, לאחר שהוציא 25 מיליון דולר במהלך הבחירות לנשיאות 2016 לתמיכה במזכירה המדינה לשעבר הילרי קלינטון.

זאת רק דוגמה קטנה מתוך אלפי עשירים אשר תורמים חלק גדול מהונם. ואלו הסיבות:

קבלו על עצמכם אופי שלי עשירים.

עשירים פחות כועסים

כעס הוא אחד הגורמים הגדולים לכישלון ולפגיעה במוטיבציה הפנימית ובמשמעת העצמית. עשירים מבינים שכעס מוביל אותם להחלטות לא נכונות גם בעסקים וגם בחיים האישיים.

עשירים ישנים טוב

העשירים מבינים ששינה טובה היא הדרך לנהל עסק ושלמור על אורך חיים בריא. למבוגרים ממולץ לישון בין 6-7 שעות. מחקרים מראים ששינה לא טובה גורמת להחלטות פזיזות וחא נכונות בעסקים.

עשירים אוכלים פחות אוכל רחוב (ג'אנק פוד)

אוכל רחוב פוגע בגוף שלנו ובמוח שלנו. מחקרים רבים אומרים-אם אנו רוצים להרחיב את המחשבות החיוביות שלכם ולהעצים את המוטיבציה שלכם תוכלו פחות ג'אנק פוד.

הימנעו מקניית מותרות

עשירים לא קונים דברים שלא מניבים להם תשואה. הימנעו מטיולים בקניון וקניות של גאדג'טים . קנו שירותים ספרים וקורסים..

עשירים קוראים המון ספרים
עשירים תמיד מגדילים את הידע שלהם על ידי קריאת ספרים והאזנה לפודקסטים בנושאים כמו מוטיבציה,העצמה,משמעת עצמית,השקעות ועוד..

עשירים אוהבים כסף
גדלנו על שנאת כסף ועשירים. "עשירים הם רודפי בצע" "הוא עשיר כי הוא גנב" "בטח קיבל את הכסף מאבא שלו" לא בושה לאהוב כסף, למדנו בבית שאסור לדבר על כסף. תדברו עם ילדכם, למדו אותם לחסוך ולהשקיע מהדולר הראשון.

עשירים מדברים כסף
קראו ספרים ומאמרים וכתבות בנושאים של כלכלה, פיננסים ושוק ההון על מנת להבין ולדבר כסף. להבין את המושגים והחוקים של הכסף מגדיל לנו את התודעה של העושר. תחנכו את עצמכם פיננסית אפשר בכל גיל.

עשירים אוהבים לתרום לצדקה-נדבנות
עשירים תמיד תורמים כסף. עשירים תורמים כסף לא רק בגלל שיש להם כסף הם מבינים את חוק הנתינה של היקום,תן ותקבל כפול. תרמו לפחות 10% מהמשכורת שלכם, על מנת להעלות את תודעת העושר של השפע. יש לך את הכוח לשנות העולם לטוב יותר וגם לקבל בחזרה, אז מה למה לא.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.