4 טיפים לשיפור מיומנות החשיבה האסטרטגית בעסקים

אז מה הצעדים הספציפיים אשר אנו יכולים לנקוט כבר היום כדי להיות יותר אסטרטגיים בתפקיד הנוכחי שלנו בעבודה או בעסקים? 4 טיפים לשיפור מיומנות החשיבה האסטרטגית בעסקים:

אם קיבלת אי פעם פידבק על כך שאתה "צריך להיות אסטרטגי יותר בעסקים או בעבודה", אתה יודע כמה זה יכול להיות מתסכל. כדי להוסיף עלבון לפציעה, המשוב הזה לעיתים רחוקות מגיע עם הנחיות קונקרטיות לגבי מה לעשות באותו העניין. 

אחת מאשת העסקים שאני מכיר אשר הפכה למנהלת בכירה הייתה במצב הזה ומסבירה, "רק אמרו לי לחשוב על תמונה גדולה יותר ולהיות יותר אסטרטגיים. זה הרגיש כאילו קיבלתי את ההגדרה של מילה באמצעות אותה מילה. זה פשוט טיפ שלא היה הועיל לי כלל. "

קשור: 10 טיפים איך לפתח משמעת עצמית להצלחה בחיים ובעסקים

אז מה הם הצעדים הספציפיים  אשר אנו יכולים לנקוט כדי להיות יותר אסטרטגיים בתפקיד הנוכחי שלך בין אם זה כמנהל עבודה או כבעל עסק קטן?

התחל על ידי שינוי הלך הרוח שלך. אם אתה מאמין שחשיבה אסטרטגית מיועדת רק למנהלים בכירים ובעלי עסקים, חשוב שוב. זה יכול, וצריך, לקרות בכל דרג בארגון כל שהו; זה אחד מאותם חלקים לא כתובים בכל סוגי התפקידים. אם תתעלם מעובדה זו אתה מסתכן בכך שתקבל קידום או תיפול בעסק שלך, או אם תקצץ את התקציב שלך מכיוון שהתרומה האסטרטגית של המחלקה שלך אינה ברורה.

לאחר שקיבלת שזה חלק מהתפקיד שלך, התמקד בפיתוח ארבע יכולות מפתח הממחישות את היכולות האסטרטגיות שלך. 4 טיפים לשיפור מיומנות החשיבה האסטרטגית בעסקים:

התבונן בחיפוש אחר מגמות בשוק

אשת העסקים שדיברנו עליה קודם, לא ראתה את התמונה הגדולה. בגלל כמות העבודה שהייתה לה והקצב בו נדרשה בכדי לבצע אותה, היא נקטה לעיתים קרובות בגישה של "ראש קטן" וכמובן היה לה קשה להתקדם בצורה הזאת, ולצפות במגמות פנימיות וחיצוניות כאחד. היא הייתה חסרת מידע מרכזי שיכול לעזור לה להתמקד, לתעדף ולהיות יוזם בטיפול בכישרונות עבור החברה אשר צומחת במהירות. מכיוון שהיא ניגשה לתפקידה באופן טרנסקטיבי, היא לא הכירה בכך שהיא זקוקה לגישה חדשה לחלוטין לגיוס ושימור.

4 טיפים לשיפור מיומנות החשיבה האסטרטגית בעסקים
תמונה – unsplash שיפור מיומנות החשיבה

כדי להיות אסטרטגיים, אתה זקוק להבנה איתנה של ההקשר בענף שלך, המגמות והנהגים העסקיים. אין די בהערכה אינטלקטואלית לחשיבות של הכנסת נתונים עדכניים ולחיפוש אחר מגמות. עליך גם:

  • הפוך את זה לתרגיל שגרתי כדי לחקור ולסנתז את המגמות הפנימיות בעבודה היומיומית שלך. לדוגמה, שימו לב לנושאים שמתעוררים שוב ושוב בארגון שלכם וסנתזו את המכשולים הנפוצים העומדים בפני עמיתיהם.
  • היה פרואקטיבי בקשר לחברים עם עמיתים גם בארגון שלך וגם בענף שלך בכדי להבין את התצפיות שלהם על השוק. לאחר מכן, שתף את הממצאים שלך ברחבי הרשת שלך.
  • הבן את המידע והפרספקטיבה הייחודית שהפונקציה שלך מספקת והגדר את השפעתו על האסטרטגיה ברמה הארגונית.

שאלו את השאלות הקשות

מתוך הבנה חדשה של מגמות ונושאים בשוק, אתה יכול להתאמן באמצעות מיומנות חשיבה אסטרטגית על ידי כך שאתה שואל את עצמך "איך אני מרחיב את מה שאני חושב עליו?" שאלות הן שפת האסטרטגיה. אשת העסקים לשעבר הבינה כי חייה וניסיונה הקודם העניקו לה עדשה אסטרטגית ייחודית. אז היא דחפה את עצמה להעלות את כישורי ההבנה העסקית שלה והדרך שלה לחקור נושאים. על ידי סקרנות רבה יותר, והתבוננות במידע מנקודות מבט שונות, היא הצליחה להפחית את קוצר הראיה שלה ולראות אפשרויות שונות, גישות שונות ותוצאות פוטנציאליות שונות.

קשור: האם צריך מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר

מיומנות חשיבה אסטרטגית

לדוגמה, כשעבדה על פרויקט שימור עובדים היא שאלה את עצמה מספר שאלות, "איך נראית הצלחה בשנה הראשונה?" "ואיך זה נראה בשנה השלישית?" "מה יכול להשפיע על התוצאה בצורה שלילית?" "מהם הסימנים המוקדמים להצלחה / כישלון?" "מה צריכים השותפים העסקיים להבין כדי להבטיח את הצלחתה?" ו"האם התוצאות תומכות ביעדים הרחבים יותר של הארגון? " כששאלה תחילה את השאלות הקשות הללו, היא הכירה בכך שהיא יכולה לשוב ולהתקשר עם עמיתים ומנהלים בכירים בשלב מוקדם בדרכים שיועילו לפרויקטים שלה – וכך גם יעזור לה לעצב את התפיסה שהיא מהורהרת ואסטרטגית.

דבר בשפה אסטרטגית

הוגים אסטרטגיים יודעים גם לדבר את השפה. הם עושים סדר עדיפויות ורצף של המחשבות שלהם. הם בונים את התקשורת המילולית והכתובה שלהם באופן שעוזר לקהל שלהם להתמקד במסר הליבה שלהם. הם מאתגרים את הסטטוס קוו ומביאים אנשים לדבר על הנחות בסיס. אלו שהם באמת מיומנים עוברים אנשים בתהליך זיהוי סוגיות, עיצוב הבנה משותפת ומסגור בחירות אסטרטגיות.

אם זה נשמע מורכב, זה בגלל שזה. אבל ישנן דרכים שתוכל להתחיל לשפר את הכישורים האלה:

  • הוסף מבנה נוסף לתקשורת הכתובה והמילולית שלך. קבץ וסדר באופן הגיוני את הנקודות העיקריות שלך, ושמור על הדברים כמה שיותר תמציתייים.
  • השג את קהל היעד שלך על ידי מתן מושג לנושאים המשתרעים עליהם תרצה להתייחס, כך שהם יהיו מוכנים לנהל שיחה ברמה גבוהה יותר, ולא רק את הפרטים הטקטיים.
  • תרגלו קודם לתת את התשובה במקום לבנות לעיקרכם.

אשת העסקים לשעבר לא הבינה שהדרך בה דיברה יצרה את התפיסה שהיא לא אסטרטגית. היא התחילה לשנות את זה. ראשית על ידי מיקוד אחד-אחד בדיונים ברמה הגבוהה יותר והשאירה סוגיות טקטיות לדוא"ל. היא בחרה תחום אסטרטגי אחד או שניים להתמקד בהם. ודאגה למסגר סוגיות בהקשר של סדר העדיפויות העיקרי של שלה.

עשה זמן לחשיבה ולחיבוק הקונפליקטים

בשלב מאוחר יותר היא שמרה על לוח זמנים עמוס, החל מפגישה לפגישה. היא התקשתה לתרום אסטרטגית ללא זמן לחשוב על הסוגיות ולהרהר באפשרויות. מתוך הכרה בכך שהיא לא מביאה את מלוא הערך שלה לטבלה, היא החלה להעריך את המשימות שלה בהתבסס על דחיפות וחשיבות. היא הפסיקה ללכת לפגישות בהן לא הייתה צריכה להיות. היא חסמה את זמן החשיבה בלוח השנה שלה, ממש כמו שהייתה עושה בפגישות אחרות. והיא נלחמה באשמה הראשונית של "האם אני עושה עבודה אמיתית כשאני רק יושבת ליד שולחן העבודה שלי וחושבת?"

קשור: איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים ובחיים (חשיבה יצירתית)

היא תרגלה גם כישורי מפתח אחרים. היא למדה לאמץ דיון ולזמן אתגרים, מבלי לתת לו להיות אישי כדי שתוכל לשאול שאלות קשות. לשם כך, היא התמקדה בנושאים, לא באנשים, והשתמשה בעמיתים ניטרליים כדי לאתגר את חשיבתה. כדי לנהל את העמימות הבלתי נמנעת שמתעוררת כששואלים שאלות נוספות, בנוסף היא למדה גם להבהיר את קריטריוני קבלת ההחלטות שלה, ומאפשרת לה לפעול טוב יותר מול מידע לא מושלם .

המסע לבניית הכישורים של מיומנות האסטרטגית שלך יכול להיות לא נוחה. בהתחלה, אולי תרגישי שאתה כמו חול באוקיאנוס. דרך הרגשות המטרידים שבאים עם תיגר על ההנחות שלך ושל זכות נוחות עם קונפליקט וסקרנות. עם זאת, לאחר שהאבק ישקע ותוכל לתרום ברמה גבוהה יותר, בטח תשמח שלקחת את הסיכון.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: