האם צריך מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר

אז האם אתה צריך אינטליגנציה גבוהה כדי להיות עשיר? זה מה שהרבה אנשים מאמינים והאמת הם טועים. חייב להיות עשיר? האם צריך מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר:

מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר כדי להיות עשיר? זה מה שהרבה אנשים מאמינים והם כל כך טועים.  אז מה הסוד באמת להצלחה פיננסית בחיים, איך זה קורה? האם חינוך פיננסי? האם צריך לחשוב כמו מיליונר? :

"ככל שה- איי קיו שלך גבוה יותר, כך גדל ההסתברות שתרוויח יותר מהממוצע."

כמו אנשים רבים, האמנתי כי תסריט הכסף הנפוץ הזה נכון. נראה כי הגיוני שככל שאתה חכם יותר, כך גדל הסיכוי שתצליח פיננסית בחיים. רבים מאיתנו מניחים שחייב להיות תיאום בין הכנסות גבוהות יותר בבנק ליכולות קוגניטיביות גבוהות, כפי שנמדדים במבחני מנת משכל. איך להיות עשירים:

האם צריך מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר - איך להיות עשיר
תמונה – unsplash האם צריך מנת (איי קיו) גבוהה כדי להיות עשיר

עם זאת הופתעתי לגלות שזה לא המקרה. מחקר שפורסם בנובמבר 2016 בכתב העת Proceedings of the National Academy of Sciences הראה כי רמה גבוהה של אינטליגנציה ואיי קיו מולד אינו אינדיקטור כלל להצלחה כלכלית בחיים.

קשור: 10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה

מה הקשר בין איי קיו לאנשים עשירים

מאמר בדצמבר 2016 בבלומברג ציטט את אחד מחברי המחקר, הכלכלן ג'יימס הקמן. כאשר הוא שואל עד כמה ניתן לקשור את ההבדל בין הכנסות האנשים לנתוני ה- איי קיו שלהם, מרבית האנשים מנחשים ש – בין 25% ל- 50%. המספר בתכל'ס הוא בערך אחוז או שניים.

הגדרה לעשיר ממילון אוקספורד האנגלי היא "לרצות לעשות את העבודה או את חובתו היטב וביסודיות." אדם מסור, מתמיד, ממושמע בעצמו, קפדן, קשוב, זהיר, נוקב, קפדני ופועל קשה.

ובנוסף אין קשר ויש להיזהר שלא לבלבל מנת משכל גבוהה עם ציונים טובים. הם שני דברים שונים מאוד. מחקרים מראים כי ציונים ותוצאות מבחני ההישג היו טובים יותר מציוני מנת המשכל הגולמי של הנבחנים בניבוי הצלחה בחיים ובעסקים.

יכולת קוגניטיבית היא רק גורם אחד להשגת ציונים טובים. ישנם מספר גורמים לא-קוגניטיביים שמשפיעים מאוד על ציונים, כמו התמדה, הרגלי לימוד טובים ויכולת לשתף פעולה. כל אלה, כמובן, הם תכונות מצפוניות.

"חינוך פיננסי וסקרנות כמפתח לעושר"

המחקר מצא כי תכונה משנית המשפיעת על הצלחה כלכלית הייתה סקרנות יתר. זוהי אחת מתשעת התכונות הנפוצות בקרב אנשים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה, על פי ד"ר טרוויס ברדברי, מחבר הספר "אינטיליגנציה רגשית ההמשך".

קשור: איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים ובחיים (חשיבה יצירתית)

במאמר בנובמבר 2016 שכותרתו "9 הרגלים של אנשים אינטליגנטים מאוד רגשיים", ברדברי אומר שאנשים אינטליגנטים רגשיים סקרנים לגבי כל הסובבים אותם. "סקרנות היא תוצר של אמפתיה, אחד השערים המשמעותיים ביותר ל-איי קיו גבוה." המחקר מספר שככל שאדם אכפת מאנשים אחרים וממה שעובר עליהם, כך יש לו יותר סקרנות לגבים.

האם צריך מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר - איך להיות עשיר
תמונה – unsplash האם צריך מנת (איי קיו) גבוהה כדי להיות עשיר

בשורה התחתונה בהצלחה הכספית, ישנה אישיות רבה.

אלה חדשות טובות להורים לילדים קטנים. אמנם אינך יכול לעשות הרבה כדי להשפיע על מנת ה- איי קיו של הילדים שלך, אך אתה יכול להשפיע על החינוך הפיננסי והסקרנות שלהם.

אחריות ודוגמא אישית לילדנו

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הוראה ישירה. לדוגמא: תן להם אחריות מסוימת על מטלות הבית. ספק חללי עבודה ולוחות זמנים לטיפוח הרגלי לימוד טובים יותר. עזור להם לחקור וללמוד על דברים שהם מגלים בהם עניין, כמו ספרים בתחום הפיננסי. הראו להם שאתם מעריכים אינטליגנציה רגשית ומערכות יחסים ותנו להם דוגמאות. עודדו אותם לסיים את מה שהם מתחילים, ולחגוג ולהעריך את ההצלחות שלהם כאשר מתמידים, ותנו להם פידבקים (טובים) כל הזמן.

קשור: רעיונות וטיפים איך להתעשר ואיך לחשוב כמו עשיר

כדי ללמד חינוך פיננסי, עודדו את הילדים לחסוך לדברים שהם רוצים. הרשו להם לחוות את ההשלכות של שיקולי דעת מוטעים כמו להשקיע את כל הקצה שלהם ברגע שהם מקבלים את זה. מעורבים אותם בפרויקטים משפחתיים כמו תכנון נכון לחיים וחסכון לחופשה נחשקת.

כמובן שכמו ברוב ההתנהגויות ותכונות האישיות שהיינו רוצים שילדינו יפתחו, צורת ההוראה היעילה ביותר היא למשל. הדרך הטובה ביותר לגדל ילדים לחינוך פיננסי וסקרנות היא לתת להם לראות אותנו עושים את אותם הדברים בדיוק, כמו נתינה לזולת, סבלנות, חיסכון, וכמובן סקרנות וצורך לחקור כל הזמן.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: