כאשר רציתי לפתוח עסק משלי, לשתף אחרים עם הידע שלי על פסיכולוגיה מוטיבציה והדרכה, זה לא היה קל כמו שחשבתי שיהיה, אבל למרות הכל הצלחתי, ואני רוצה לשתף אתכם ב – 10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה:

כשרציתי לפתוח חברה משלי, לשתף אחרים עם הידע שלי על פסיכולוגיה מוטיבציה והדרכה, זה לא היה קל כמו שחשבתי שיהיה.

הקמת עסק חדש אינה קלה. צריך לוותר על הנוחיות של תשלומי שכר יציבים כדי להתעמק בלא נודע, תהום בלתי צפויה לפנינו. הרבה דברים מונעים מאיתנו לעשות את הקפיצה הקטנה גדולה הזאת – דברים כמו פחד וחוסר ביטחון. ודבר אחד מעל לכל: השראה ומוטיבציה.

קשור: 17 הרגלים קטנים לפעולה הצלחה ושגשוג בחיים

כשהסתכלתי אחורה על עברי, הבנתי מה שונה. זכרתי מה (או מי) גרם לי לדחוף את עצמי להקים בלוג גם כשאני לא רציתי כל כך ולא הייתה לי מוטיבציה והדרכה , אבל עשיתי הכל כדי להבין איך לקדם את עצמי , קודם התחלתי והתחלתי ללמוד תוך כדי עשייה.

למרבה המזל עברתי את השלב הזה והקמתי את הבלוג שכל כך רציתי, שירות אימון מקוון שעוזר לאנשים להשיג את היעדים שלי. החלטתי לאסוף את הטיפים שלמדתי לאורך הדרך ולשתף אותם עם אחרים, כמוך, בשאיפה לשפר את עצמך.

אז הנה 10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה

10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה:

1. התמקדו במחויבות בחיים ולא במוטיבציה.

עד כמה אתה מחויב למטרה שלך בחיים? כמה זה חשוב לך, ומה אתה מוכן להקריב כדי להשיג זאת? אם אתה מוצא את עצמך מחויב לחלוטין, המוטיבציה תגיע בעקבותיו.

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

2. חפש ידע, לא תוצאות.

אם אתה מתמקד בהתרגשות מהגילוי, בשיפור ובקידום שלך, בחינה וניסוי, המוטיבציה שלך תמיד מניע. אם אתה מתמקד רק בתוצאות, המוטיבציה שלך תהיה כמו מזג אוויר – זה ימות ברגע שתגמר הסערה. אז המפתח הוא להתמקד במסע ולא ביעד. המשך לחשוב על מה שאתה לומד בדרך ומה אתה יכול לשפר.

3. הפוך את המסע לכיפי.

זה משחק מדהים! ברגע שתגרום לזה להיות רציני, יש סיכוי גדול שזה יתחיל לשאת משקל רגשי כבד ותאבד פרספקטיבה ותתקע שוב בחיים.

10 טיפים: איך להצליח בחיים - 10 מפתחות להצלחה
תמונה – unsplash איך להצליח בחיים

4. היפטר ממחשבות תקועות.

מחשבות שמשפיעות על רגשות "ותחושות תוקעות" את אופן הצגתך בעבודה שלך. בראש שלך יש הרבה מחשבות, ותמיד יש לך בחירה באילו מהן אתה צריך להתמקד: אלה שיגרמו לך להיות תקועה רגשית (פחדים חרדות וספקות) או אלה שיובילו אותך קדימה (התרגשות, התנסות, ניסיון דברים חדשים.

קשור: איך למצוא נישה ? והאם ההתמקדות בתחום ספציפי באמת כל כך חשוב להצלחה

5. השתמש בדמיון שלך.

השלב הבא כדי להבין 10 טיפים: איך להצליח בחיים – לאחר שהעפת את המחשבות השליליות הוא להשתמש בדמיון שלך. כאשר הדברים מסתדרים כשורה, אתה מלא אנרגיה חיובית, וכשאתה נתקל בקשיים אתה צריך להיות אנרגטי עוד יותר. אז שנה את מצבך. 

אם אתה חוזר שוב ושוב על זה שאתה שונא את העבודה שלי , נחשו אילו רגשות המילים האלה יעוררו? זה עניין של דמיון! אתה תמיד יכול למצוא מה ללמוד אפילו מהבוס הגרוע בעולם בתפקיד המשעמם ביותר. יש לי תרגיל נהדר בשבילכם: רק לשלושה ימים, חשוב ותאמר דברים חיוביים בלבד. ראה מה קורה.

6. תפסיק להיות נחמד לעצמך.

מוטיבציה פירושה פעולה ופעולה מביאה תוצאות . לפעמים פעולותיך אינן מביאות לתוצאות הרצויות. אז אתה מעדיף להיות נחמד אל עצמך ולא לשים את עצמך במצב קשה. אתה מחכה לתזמון המושלם, להזדמנות, תוך כדי שאתה מעביר את עצמך לקיפאון ולעיתים אפילו לדיכאון. צאו לשם, אתגרו את עצמכם, עשו משהו שאתם רוצים לעשות גם אם אתם חוששים.

קשור: 5 דרכים איך לפתח ולשפר ביטחון עצמי

7. היפטר מהסחות דעת .

דברים חסרי משמעות והסחות דעת יהיו תמיד בדרך שלך, במיוחד הדברים הקלים והרגילים שאתה מעדיף לעשות במקום להתמקד בפרויקטים מאתגרים ומשמעותיים חדשים. למד להתמקד במה שהכי חשוב. כתוב רשימה של בזבוז זמן והתחייב באחריות לא לעשות זאת.

8. אל תסמכו על אחרים.

לעולם אל תצפו שאחרים יעשו זאת עבורכם, אפילו לא בן הזוג, החבר או הבוס. כולם עסוקים בצרכים שלהם. אף אחד לא ישמח אותך או ישיג את המטרות עבורך. הכל בך .

9. תכנית.

דע את שלושת הצעדים שלך קדימה. אתה לא צריך יותר. מלא את לוח השנה השבועית שלך, וציין כאשר תעשה מה ועל איך . מתי-מה חשוב לתאם. בדוק כיצד עבר כל יום מה שלמדת ושנה את מה שאתה יכול לשפר .

קשור: מחשבה יוצרת מציאות – מיינדסט התפתחות והעצמה אישית

10. הגן על עצמך מפני שחיקה בעבודה.

קל לשרוף קלוריות כשאתה במוטיבציה. כשרוצים להבין 10 טיפים: איך להצליח בחיים – שימו לב לעצמכם הכירו סימנים של עייפות וקחו זמן למנוחה. הגוף והנפש שלך נחים כשאתה מתזמן רגיעה וזמן כיף בלוח השנה השבועי שלך. עשו משימות מגוונות, המשיכו לעבור בין משהו יצירתי והגיוני, למשהו פיזי ודומם, לעבוד לבד ועם צוות. החלף מיקומים. עשה מדיטציה, קרא ספר עם ערך או סתם תנשום עמוק, עצום את העיניים, או התמקד בדבר אחד במשך חמש דקות.

חסר לך מוטיבציה לא בגלל שאתה עצלן או שאין לך מטרה. אפילו הכוכבים הגדולים ביותר, אנשי העסקים העשירים ביותר או הספורטאים המוכשרים ביותר הולכים לאיבוד לפעמים. מה שגורם להם להיות במוטיבציה הוא הסקרנות לגבי כמה שהם טובים יותר או מהר יותר. אז מעל הכל, היו סקרנים, וזה יוביל אתכם ליעדים ולהצלחה שלכם בעסקים ובכלל בחיים.