טיפים איך למכור את עצמך בראיון עבודה

השתמש בטיפים אלה כדי להציג את הכישורים שלך בלי להישמע יהיר מידי, מבולבלים או נואשים? טיפים איך למכור את עצמך בראיון עבודה:

איך למכור את עצמך בראיון עבודה? אלא אם כן אתה נמצא במכירות , עצם הרעיון של למכור את עצמך במהלך ראיון עבודה יכול להיות מרתיע קצת. אתה לא רוצה להישמע יהיר או מבולבל, או גרוע יותר, נואש מידי לעבודה. אבל ללמוד איך לקדם את עצמך באופן משכנע זהו עניין הראיון.

החדשות הטובות הן שתוכל ללמוד כיצד לדבר בביטחון על עצמך – במיוחד על הכישורים והמסוגלות שלך, הידע והישגי הקריירה שלך – במאמץ קטן. טיפים אלה יכולים לעזור לך לסגור את המכירה מול המראיין כבר בהצעת עבודה.

קשור: מחשבה יוצרת מציאות – מיינדסט התפתחות והעצמה אישית

לבוש צנוע יהלום את האירוע

מנהלי עבודה רבים יוצרים את הרושם הראשוני שלך ממך על סמך מה שאתה לובש. אם כן, לבוש הראיון הנכון תלוי בחברה שאתה מבקר בה ובתרבות הארגון של החברה,  "אתה רוצה להתלבש רמה אחת מעל מה שהעובדים לובשים".

בנוסף, עליכם להקרין פיזית אמון. " שפת הגוף שלך צריכה לחזק את מה שאתה מוכר,"  במילים אחרות, הרמזים הלא מילוליים שלך – בעיקר קשר העין שלך, תנועות הידיים שלך, היציבה וטון הקול שלך – הם קריטיים באותה העת שאתה מוכר את עצמך למנהל העבודה.

תגיע מוכן לראיון

חלק חשוב בהבנה איך למכור את עצמך בראיון עבודה: צריך להכין מראש היכרות עצמית של עד 30-60 שניות, אבל צריך להתאים אישית את השפה לתפקיד שאתה מתראיין איתו "סמול טוק".

"אי אפשר ליצור שפה אחת שתתאים לכל מראיין," "אתה צריך לדבר על נקודות הכאב של החברה." אחרי הכל, המטרה שלך היא להציג את עצמך כפתרון לבעיות שלהם.

קשור: איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים ובחיים (חשיבה יצירתית)

עיין מקרוב בפרסום המשרה כדי להעריך את צרכי החברה ואת אחריות התפקיד שלך, ואז לבוא לראיון מוכן בהתאם. בצע את מחקר ומצא את מה שהכי חשוב לחברה – עבור לדף האתר שלהם ולדפי המדיה החברתית וקרא את הצהרת המשימות שלהם, הודעות לעיתונות אחרונות וכל יוזמה שהם השתתפו בה לאחרונה – ואז להתאים את עצמך למגרש.  

טיפים איך למכור את עצמך בראיון עבודה
תמונה – unsplash טיפים איך למכור את עצמך בראיון עבודה

הכן אנקדוטות משמעותיות

לא משנה באיזה ענף אתה נמצא, אתה יכול לצפות שישאלו אותך שאלות בראיונות עבודה התנהגותיים . בעיקרון, שאלות אלו מחייבות אותך להעלות דוגמאות מחוויות עבודתך בעבר – לדוגמא, "ספר לי על תקופה בה חווית נפילה", או "ספר לי על תקופה בה היית צריך להתמודד עם סיטואציה קשה בעבודה." למרבה הצער, זה המקום בו רבים ממבקשי העבודה נופלים.

"אנשים רבים יכולים לספר סיפור טוב על עצמם, אבל כמעט כולם מספרים על ההשפעה והערך שם יכולים לתת לעבודה,  במילים אחרות, אל תשכח לדבר על תוצאות פעולותיך.

כדי ליצור אנקדוטה משכנעת, השתמש במשוב אמיתי כדי להדגיש את התרומה שלך: "השתמש בדיאלוג בפועל של איך מעסיקים התלהבו מהפתרונות שלך ואיך זה השפיע על העסק שלהם. תאר את "הפרסים" או התעודות שקיבלת. דבר על איך הבוס לשעבר שלך עדיין משוויץ בפרויקט הזה לחבירו ואיך הפרויקט שלך עדיין קיים, גם שנים אחר כך. "

קשור: 8 טיפים: איך לקום בבוקר עם חיוך – פעילות בנושא התמודדות עם כישלון

שאל שאלות מעניינות

הסוד הוא להבדיל את עצמך ממועמדים אחרים לעבודה הוא פשוט: שאל שאלות טובות המציעות ערך. "שאלות חדות ועם זאת לא שכיחות מסמנות אותך כאחד שמעמיק, סקרן ומתמשך", כזה שלא שוכחים.

ודא שלפחות אחת מהשאלות שלך מביעה עניין וקשורה לדרך בה החברה פועלת כרגע ואז תשקול בצורה טקטית. לדוגמא, אתה יכול לשאול, "האם למוצר החדש שלכם יש תכונות ויכולות של x, y או z?" ואז, לאחר שהמראיין עונה, תמשיך לעקוב ואחר כך ותעניק הצעת חשיבה יצירתית באותו הנושא או הצעת ייעול.

תאר את ההישגים שלך

"מדדים מוכרים", וזו הסיבה שחשוב להשתמש במספרים כשאתה מתאר את ההישגים שלך . אז במקום לומר "הובלתי פרויקט מצליח", נניח, "הפרויקט שהובלתי הפחית את העלויות ב -35%, הפחית ארבעה ימי חופשה מההתחלה ועד הסוף, והוסיף לנו שבעה לקוחות חדשים גדולים בעשרת הימים הראשונים שלי בעבודה".

כמו כן, הימנע משימוש בקלישאות ריקות , כמו לומר שאתה "שחקן צוות" או "עובד קשה". במקום זאת, גבה את הטענות שלך באמצעות סיפורים רלוונטיים המראים כיצד יישמת את הכישורים שלך בעבר.

קשור: איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות (הצבת מטרות)

אמור את הדברים הנכונים

אחרי שקבלתם מספר טיפים איך למכור את עצמך בראיון עבודה, נסכם בקצרה: אם לא נוח לך במיוחד לדבר על עצמך, ראיון העבודה הולך להרגיש הרבה יותר מסורבל ממה שהוא באמת צריך להיות. המפתח למצוא את הקצב שלך? 

הוא תרגול קל. וכולנו צריכים עזרה? תרגל מול בן משפחה או בת זוג , התייעץ עם מישהו שכבר היה בחברה הזאת או אחד שעבר ראיון לסוג עבודה כזה. קבלו 5 טיפים על איך לפתח ביטחון עצמי פנימי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: