איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים ובחיים (חשיבה יצירתית)

בטח שמעתם המון שטוב לחשוב מחוץ לקופסא. אבל מה בדיוק זה אומר, מדוע זה דבר טוב כלכך ואיך זה יכול להטיס את הקריירה שלך? איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים (חשיבה יצירתית):

בטח שמעתם המון שטוב לחשוב מחוץ לקופסא. אבל מה בדיוק זה אומר עבורכם, מדוע זה דבר טוב ואיך זה יכול להועיל לקריירה שלך בכלל?

חשיבה מחוץ לקופסא פירושה פשוט שאתה מוכן לחשוב על פתרונות ושיטות שונות כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. כלומר: אתה רוצה להגיע מנקודה X לנקודה Y, אבל אתה לא בהכרח צריך או רוצה לנסוע בדרך המקצועית והאמיתית כדי להגיע לשם.

לחשוב אחרת יכולה להיות השפעה חזקה מאוד וחיובית על הקריירה שלך. כיזם עסקי, הנה הסיבה שאתה צריך לחשוב מחוץ לקופסא ואיך זה יכול לעזור לך להתקדם מהר יותר בעולם העסקי:

סטטוס קוו זה דבר טוב

אם כולם פשוט היו מקבלים את הדברים כמו שהם, אז לעולם לא היה חידוש או שיפור בעולם. אם תומס אדיסון היה מושך בכתפיו וחושב לעצמו שהדברים היו מספיק טובים כמו שהיו עם מנורות הגז, נורות חשמל והחשמל, יתכן שמעולם לא היה מתפתח. אם הוא לא היה חושב מחוץ לקופסא, העולם יכול היה להיות במקום אחר לגמרי.

קשור: 5 דרכים איך לפתח ולשפר ביטחון עצמי

אם אתה רואה את הדברים כשאינם ניתנים לשינוי, שום דבר לא ישתנה לעולם לטובה, לא אצלך ולא בחברה. על ידי חשיבה מחוץ לקופסא ותשאול על הסטטוס קוו, אתה תשקול כל הזמן כיצד תוכל לשפר את החוויה, מוצר או שירות של לקוחות שלך. זה יאפשר לך להמשיך לצמוח כל הזמן – ויכול מאוד להוביל להחלטות אינטליגנטיות ומחשבות קדימה בעסקים.

נקודת מבט אחרת וגדולה יותר

העולם יכול להיות קטן מאוד אם אתה מסתכל על האופק. חשיבה מחוץ לקופסא יכולה להרחיב את השקפת עולמך לחלוטין, ולאפשר לכם נקודת מבט אחרת וגדולה יותר על האירועים וההתרחשויות בקריירה שלכם וכמובן גם בחיים. כשאתה מוכן לשקול נקודות מבט חלופיות ודרכים לעשות דברים אחרת, תהיה פתוח יותר למגוון נקודות מבט שונות ופתרונות פוטנציאליים.

נקודת מבט גדולה יותר יכולה לגרום לך להיות פתוח יותר לרעיונות שונים, מה שאומר שאתה לא תהיה מוגבל על ידי השקפת עולם קטנה יותר. כשאתה פתוח לאפשרויות ללא גבולות, האפשרויות הן אינסופיות!

איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים ובחיים (חשיבה יצירתית)
תמונה – unsplash איך לחשוב מחוץ לקופסא בעסקים ובחיים (חשיבה יצירתית)

איכות ורמה גבוה יותר

לחברות סופר-מצליחות בעולם יש גישה שונה לתרבות החברה. למשל, למשל החברה הענקית גוגל , המציעה הטבות לעובדים כמו אוכל חינם, שירותי בריאות חינם ועוד..

מצד אחד, יהיה קל לבטל את הדברים כבזבוז כסף ואיום על השורה התחתונה של החברה. עם זאת, הם רואים את השקפה הארוכה יותר לעתיד. הם רואים כי על ידי הצעת הטבות וסכומים אלה הם מושכים עובדים טובים יותר ומשמרים אותם. עובדים מאושרים ובריאים נוטים להיות פרודוקטיביים יותר, נאמנים ורציניים יותר בעבודה.

על ידי חשיבה מחוץ לקופסא עם תרבות החברה שלהם, הם בסופו של דבר מקבלים טוב יותר עובדים ועבודה, מה שהופך את ההוצאה לשווה ורווחית יותר.

קשור: מחשבה יוצרת מציאות – מיינדסט התפתחות והעצמה אישית

לפתור בעיות ביצירתיות

כשאתה חושב בתוך הקופסא בניגוד לאלה היצירתיים יותר, ניתן לצמצם במהירות את צמיחת הקריירה שלך. כאשר יש מספרים סופיים של דרכים שניתן לעשות אחרת, פירוש הדבר שיש גבול למה שתוכלו להשיג.

לחילופין, כשחושבים מחוץ לקופסא, פתאום יש עוד הרבה אפשרויות והזדמנויות. כשאתה מאפשר לעצמך פיתרון אפשרי כלשהו, ​​אתה עלול בסופו של דבר למצוא דרכים יצירתיות יותר לפתור בעיות ומהר.

ראה למשל את נטפליקס. על ידי האלטרנטיבה לתבנית חנות הווידיאו הקלאסית עם השכרות ודמי תשלום חודשי, הם הצליחו ליצור מותג עולמי אהוב. אילו פתרונות יצירתיים הייתם יכולים למצוא אם אתם חושבים מחוץ לקופסא?

זה עוזר לך להתבלט

למה להיות עוד פרצוף בתוך הקהל כשנולדת להתבלט? כאשר אתה מסוגל להתקרב לעסק שלך ולקריירה מנקודת מבט של מחוץ לקופסא, אתה בעצם מאפשר לעצמך לחשוב אחרת מאחרים.

היכולת לחשוב מחוץ לקופסא יכולה להיות נכס עבורך כפרט או כעסק. מנהיגים מקצועיים וחברות חלוציות יודעים זאת היטב. דוגמא מפורסמת אחת? חברת אפל, שבנתה את הקריירה שלה על עיקרון המפתח: "תחשוב אחרת."

מוסר השכל של הסיפור? אל תפחד להיות שונה, חשיבה יצירתית יכולה להפריד אותך מהמתחרים ולעזור לך להתבלט בצורה טובה הרבה יותר.

קשור: איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות (הצבת מטרות)

סיכום

בין אם אתה יוצר קורסים דיגיטליים, סוחר או בעל חנות אלקטרונית, דבר אחד בטוח: הקריירה שלך תשתנה עם הזמן. הטכנולוגיה, הטעם של האנשים וכל מיני גורמים אחרים מתפתחים כל הזמן, ותצטרך להיות מסוגלת להשתנות תמיד כדי להישאר רלוונטי ומעניין.

לדוגמא, כבעל אתר אינטרנט, אני צריך כל הזמן להתפתח כדי להישאר מעודכן. אם לא הייתי מעריך ומשנה את הטכניקות שלי עם הזמנים המשתנים, הייתי הופך במהירות לדינוזאור בתחום שלי.

אולי אחת ההשפעות העמוקות ביותר של חשיבה מחוץ לקופסא היא שזה יעזור לכם להיות הרבה יותר טובים. כשאר דעתך לא תיסגר לרעיונות או פתרונות או סיטואציות חדשים, ולכן תוכל לנווט טוב יותר בנוף העסקי המשתנה ללא הרף.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.