איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות (הצבת מטרות)

אומרים שמחצית הדרך בהשלמת המטרות שלך היא קביעת היעדים עצמם. אבל המחצית השנייה של הדרך היא למצוא את המוטיבציה לעבוד לקראת המטרה הזו למרות הנסיבות. איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות – הצבת מטרות:

אומרים שמחצית הדרך בהשלמת המטרות שלך היא קביעת היעדים עצמם. אבל המחצית השנייה של הדרך הזאת היא למצוא את המוטיבציה לעבוד לקראת המטרה הזו למרות הנסיבות.

ולא הרבה אנשים טובים מאוד במחצית השנייה של אותו הדרך.

ברוב המקרים, אנשים בסופו של דבר מוותרים דרך הכישלונות או נכשלים ועוזבים, ועצוב לראות שאחרי שאנשים משקיעים מאמץ להשיג את היעדים שלהם. לכן, עבור האנשים הנאבקים במטרה, ההצעה שלי היא לקחת בחשבון כמה מהאסטרטגיות המפורטות להלן כדי לעזור בהשגת יעדים ומטרות.

יתר על כן, הבינו מדוע אתם ממשיכים להיאבק להשגת היעדים והמטרות שלכם מלכתחילה.

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

מדוע אנשים נלחמים להשלמת היעדים והצבת המטרות שלהם?

אמנם ישנן סיבות רבות לאי השלמת יעדים בחיים, אך ניתן לצמצם אותה לחוסר בשני דברים מרכזיים: מוטיבציה וסבלנות יתרה.

מוטיבציה היא הרצון שלך להשלים דברים. אם אין לך את המוטיבציה, את/ה תתחיל ממקום של תירוצים – תירוצים פשוטים כמו "אה, לא בא לי לעשות את זה היום."

סבלנות, לעומת זאת, היא הדרך לעזור לך לטווח ארוך. היעדים אליהם אתם עובדים הם בדרך כלל לא דברים שאפשר להשיג ביום אחד או שבוע. אתה צריך להיות סבלני שמה שאתה עושה עוזר לך להגיע ליעד שלך. אם לא, תעשו משהו פריחה ויוביל לכישלון.

סבלנות היא דבר שרק אתה יכול לעבוד עליו. אין באמת כל סוג של אסטרטגיה רשמית שכן סבלנות היא יותר היבט בשליטה עצמית של עצמנו. 

לדוגמה, לאלץ את עצמך לחכות ולברר מה גורם לך להיות חסר סבלנות מלכתחילה הם אסטרטגיות להפוך להיות סבלניים יותר.

מוטיבציה עם זאת היא משהו שיש בו שפע של עצות ואסטרטגיות שכן המוטיבציה נובעת ממקורות שונים . ישנן דרכים רבות עבורך להשיג את הצבת המטרות שלך, ואין דרך ספציפית שתוכל ללכת בה.

איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות (הצבת מטרות)
תמונה-unsplash הצבת מטרות

אסטרטגיות להשלמת הצבת היעדים והמטרות

עם זאת קח בחשבון, כמה אסטרטגיות שתוכלו לזכור בכדי להקל על השגת היעדים וקלים יותר להשגה. אין אף תקן זהוב לאיך להציב יעדים ולהשלים אותם, אבל זה משאיר לך מקום להתנסות.

נסה אסטרטגיות אלה לפחות כמה חודשים כדי לראות לאן זה לוקח אותך. משם, התחל לבצע התאמות להתאמה טובה יותר של תהליך השגת המטרה שלך.

1. הגדר יעדים ומטרות חכמים יותר

אם צריך להיות תקן זהב להצבת מטרות, הייתי אומר שעליך ליצור מערכת יעדים חכמה. כשאנשים מדברים על יעדים, השיטה הראשונה שעולה בראש היא מערכת או טבלה. עם זאת, אנשים התרחבו במערכת זו ויצרו את מערכת מטרות חכמה יותר,

כמו אפליקציות להצבת מטרות וכ'ו. אתה עדיין מציב יעדים ספציפיים, ניתנים למדידה, בר השגה, מציאותיים ובזמן. אולם המיון מיועד להערכה והתאמה מחודשת.

במילים אחרות, לאחר שעבדתם על מטרה, אתם חוזרים להעריך אותה ואז מבצעים התאמות כדי לשקף את אותה הערכה.

לדוגמה, נניח שאתה מחפש לרדת במשקל ושמת לעצמך מטרה להוריד כעשרה קילו בחודש. זה מסוכן, אבל עבור אנשים מסוימים זה יכול להיות ניהול נכון אם אתה עובד על הדיאטה שלך ומתאמץ הרבה. המיון יעבור תוך שבועיים לזה ומאפשר לך להסתכל על ההתקדמות הכוללת שלך.

מה הולך לך טוב? מה צריך שיפור?

שלב זה במערכת יכול לעזור לך בגדול. אם אתה במצב שאתה רוצה להיות בו, תבנה יותר מוטיבציה וביטחון.

וכך תעריך מחדש את היעד שלך. אולי היית קצת שאפתני מדי והיית צריך להיות יותר סבלני. מדוע לא להוריד מעט את הרף כדי לעזור לכם לבנות מוטיבציה?

מטרות חכמות יותר טובות מכיוון שקיימת מערכת בדיקה זו. מטרות חכמות יכולות להיות גם כאלה, אך שיטה זו מתמקדת יותר במאפייני המטרה ולא בבחינה אחר כך.

קשור: 8 טיפים: איך לקום בבוקר עם חיוך – פעילות בנושא התמודדות עם כישלון

2. הסר הרגלים רעים

המטרה העיקרית של היעדים היא שתסיר הרגלים רעים, אך כדאי לחזור ולהדגיש מכיוון שהרגלים רעים אינם מתמקדים רק בתחום אחד בחייך. יש הרבה הרגלים רעים המשתלבים, כמו לבוא עם תירוצים.

בסופו של דבר, הרגלים אלה חוסמים את ההתקדמות שלך ומורידים את המוטיבציה, והם יכולים להיות מאוד מתסכל להתמודד איתם. אבל זה חוזר להפעלת הסבלנות. תהליך זה לוקח זמן לעבוד עליו.

ההצעה שלי היא להקדיש זמן לזיהוי הרגלים רעים שלך. אילו הרגלים יש לך שלדעתך רע לך? כתוב אותם ובא עם תוכנית להסיר אותם מחייך.

עדיף, להחליף הרגלים רעים אלה בהרגלים טובים רבים. לשם כך, שקלו מה ההרגל הרע הזה מספק לכם. כל הרגל מכסה צורך, בין אם זו תמיכה רגשית, תחושת סיפוק או הישג וכן הלאה.

גלה מה ההרגל הרע הזה מספק ומצא משהו דומה – אך טוב יותר – שיכול לספק את אותם צרכים.

איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות (הצבת מטרות)
תמונה-unsplash הצבת מטרות ויעדים

3. בנה משמעת עצמית

אסטרטגיה נוספת היא להתחיל בבניית משמעת עצמית . כשיש לך משמעת, אתה לא צריך לדאוג כל כך למצוא את המוטיבציה לעשות דברים. אפילו בשלבים המוקדמים, יש מצב נפשי שאתה יכול להיכנס אליו שלא תצטרך לחשוב על ביצוע משימה מסוימת.

תעשה דברים באופן אוטומטי בלי לחשוב כלל.

דוגמא טובה לכך בעבודה היא שגרת הבוקר שלכם. בכל בוקר יש לך סדרת משימות שאתה עושה כדי להכין את עצמך במהלך הבוקר. אם אתה רוצה בוקר מספק יותר – בתנאי שאתה לא מרוצה מהשגרה שלך ברגע זה – תוכל לשלב פעילויות אחרות. די מהר, גם אלה יהפכו לחלק מהשגרה שלכם.

קשור: 15 סרטים מעוררי השראה להצלחה מומלצים

4. הגביל את הסחות הדעת שלך

בנוסף למתן הרגלים רעים, אתה גם רוצה להתמקד בכך שיש פחות הסחות דעת בחייך. כמה דרכים שתוכלו להגביל את הסחות הדעת הן לארגן טוב יותר את מקום העבודה שלכם .

אפשרות נוספת שיש לקחת בחשבון היא קיום פעילויות שתוכלו לעשות לפני העבודה או במהלכה כדי לעזור לכם להגיע למצב זרימה טוב. דברים כמו מדיטציה או האזנה לרעש או מוסיקה נעימה ורכה יכולים לעזור בדברים האלה.

5. ניהול זמן טוב יותר

בנימה דומה להסיחות דעת, אולי אתה מישהו שמוסח על ידי משימות רקע. יש לך רק 24 שעות ביממה, וחלק מזה מוקדש לאכילה ושינה.

הזמן שלך הוא יקר ערך ואתה רוצה להיות בטוח שאתה מבלה את זמנך בתבונה. זכור שזה לא אומר תמיד לעבוד כל הזמן. ודא שאתה מתקיים איזון עם צרכיך האחרים כמו צרכים חברתיים ובריאותיים.

קשור: 17 הרגלים קטנים לפעולה הצלחה ושגשוג בחיים

6. קבלו את הכישלון באהבה

האסטרטגיה הסופית שתעזור לכם היא לקבל את הכישלון באהבה. עד כמה שזה שאפר, זה המפתח להיות אופטימי, זכור שלא תמיד אתה תפגע ביעדים והצבת המטרות שלך. יהיו ימים שלא תעשה הכל או שתחווה מכה קלה.

אל תדאגו כל כך לגבי זה וקחו את זה כשיעור לשיפור לפעם הבאה. "כשחזרתי ציינתי יעדים חכמים יותר", אתה רוצה ליישם את זה בכל הדברים בחיים.

כשאתה נתקל בעיקוב קל או שאתה רוצה לציין את ההתקדמות שלך, לכי להעריך ולבצע התאמות במידת הצורך.

סיכום

השלמת יעדים ומטרות בחיים אשר הצבת לעצמך זה מאתגר ודורש מאיתנו הרבה. אתה צריך לעבוד קשה מאוד, ואתה צריך להמשיך במומנטום והמוטיבציה ההיא.

כבר בהתחלה, קל לנו להתנגד לשינוי ולחמוק לדרכינו הישנות והלא נעימות. זה בסדר. זכור שהמוטיבציה נובעת כשאתה מתחיל משהו וממשיך בזה בהתמדה יתרה.

כמו שלג המתגלגל במורד ההר, אם אתה מתרגל את הטקטיקות הספציפיות הללו, תמצא את זה יותר קל לקבל את המוטיבציה והאנרגיה להשלים יעדים תוך זמן קצר. ולא יהיה שום דבר שייכנס בדרך שלך ובטח לא יפריע למטרות שלך בחיים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: