ההרגשה של כישלון תופסת אותנו במקום הפנימי והפגיע ביותר שלנו, למרות תחושת ההערכה העצמית והאהבה העצמית שלנו. איך יוצאים מזה? איך לקום בבוקר עם חיוך – פעילות בנושא התמודדות עם כישלון:

ההרגשה המרגישה כמו כישלון תופסת אותנו במקום הפנימי הפגיע ביותר שלנו, למרות תחושת ההערכה העצמית והאהבה העצמית שלנו. למרות שאינטואיטיבית אנו יודעים שאנו יכולים להגיע לגבהים, מובטח לנו מידה מסוימת של כישלון, כאשר אנו נופלים, הידיעה המוקדמת מעניקה נחמה מועטה או לא.

לא פעם אנו אומרים לעצמנו: "אני כל כך כישלון", "נכשלתי בנישואין","נכשלתי בעבודה","אני לא יודע לנהל עסק","אם אני נכשל זה יהיה נורא".

כאשר אנו נכשלים במשהו, לעתים קרובות מדי אנו חושבים באופן גלובלי ולא במונחים זמניים. אנחנו חושבים שאנחנו לא נכשלנו, אלא שאנחנו נמצאים במצב של כישלון. תחושות של אי ראיה נכונה גוררות אותנו יותר למטה, מה שמוביל לטעויות מוטעות, מגדירים אותנו ולא רק מציעים משוב ומחנכים אותנו עם מידע שימושי קדימה.

החדשות הטובות הן שאנחנו יכולים לבנות על הכישלונות שלנו בדרך להצלחה. במאמר זה, אני אראה לך איך.

אנו לומדים מההיסטוריה על כישלונות של מפורסמים רבים שהפכו לכמה מהאנשים המצליחים ביותר על פני כדור הארץ. עם זאת, כמו סיפורים כאלה מעוררי השראה, רובנו נותרו במקום בגלל הכישלונות שלנו ולא מניעים אותם.

קשור: 10 הביוגרפיות הטובות ביותר של המיליונרים המפורסמים בעולם

גם אם אנו יודעים שכישלון הוא בר-ערך, זה לא משנה את האופן בו אנו מרגישים כלפי עצמנו כאשר אנו חווים זאת. כישלון יכול לגבות את ההערכה העצמית שלנו ואת תחושות האהבה העצמית, ולהפחית את תחושת האופטימיות שלנו לגבי עתידנו.

אז איך נוכל להרגיש טוב יותר עם עצמנו? להלן איך לקום בבוקר עם חיוך – פעילות בנושא התמודדות עם כישלון:

8 טיפים: איך לקום בבוקר עם חיוך – פעילות בנושא התמודדות עם כישלון

1. סלחו לעצמכם

היכולת לסלוח היא אולי המתנה הגדולה ביותר שאנחנו יכולים להעניק לעצמנו בכדי לעזור לנו להתאושש מהחרטות שלנו ומהטעויות השגויות שעשינו.

במקום להרביץ לעצמך על כך שלא ידעת מה כל כך ברור עכשיו, ראה את עצמך כעבודה שמתבצעת ותן לעצמך את מתנת הסליחה. אתה לא יכול לראות את העתיד, כך שאתה לא יכול לתכנן כל שלב בשלמות. תן לעצמך הפסקה ותן גם מקום לטעויות.

2. תתרגלו חמלה עצמית

חמלה עצמית הוא אולי המרכיב החשוב ביותר של הערכה עצמית וחוסן. היה נהוג לחשוב שהישגיות והצלחה – התעלות מעל הנורמה – היו הדרך להערכה עצמית גבוהה.

עם זאת, דרך זו להערכה עצמית היא מותנית מדי ומבטיחה כי כל מי שנמצא תחת הנורמה או מתחתיה אינו ראוי ומיוחד לא פחות. חמלה עצמית מעניקה לכל האנשים – הישגים גבוהים כמו גם הישגים נמוכים – את הביטחון שהם ראויים לאהבה בכל מקרה, ללא תנאים.

איך לקום בבוקר עם חיוך - פעילות בנושא התמודדות עם כישלון
תמונה-unsplash כישלון

3.הפכו את הכישלונות שלך למטרות ויעדים

במקום "נכשלתי בנישואין", אתה יכול לומר "התקשיתי לתקשר בנישואיי ואני לומד לתקשר טוב יותר עכשיו."

ההצהרה הראשונה מעוגנת בעבר שלא ניתנת לשינוי, ואילו השנייה שמה עין לעתיד והיא מעצימה יותר את מה שאתה יכול לעשות עכשיו. אם אתה יכול לזהות מה גרם לכישלונות העבר שלך, אתה יכול לפעול לפיתוח יעדים על סמך החסרונות הללו.

4.הפסיקו לשפוט את עצמכם

להפסיק לשפוט את עצמך כך אתה שם על עצמך היא מעשה של אהבה עצמית. במקום לקרוא לעצמך "כישלון", תהיה ספציפי יותר ופחות גלובלי.

ההרגשה ככישלון לא צריכה להגדיר אותך ואת הערך שלך. שנה את הדיבור העצמי שלך מ"אני כישלון "ל"לא יכולתי לגרום לדברים להסתדר הפעם" או "עשיתי כמה טעויות ואשתמש בחוויה זו כאבני מדרכה קדימה." תייג את החוויה למה שהיא במקום לתייג את עצמך על סמך טעות אחת.

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

5. חבקו את עצמכם

במקום לתת למבקר הפנימי שלך שלטון מלא, מה דעתך פשוט לתת לעצמך חיבוק?

כולנו זקוקים לפעמים לחיבוקים – במיוחד מעצמנו! אם זה מרגיש כמו יותר מדי, תן ​​לעצמך חיבוק נפשי על ידי רשימה של חמישה דברים שאתה אוהב על עצמך. זה ייתן לך את אותה תחושת חום וקבלה.

6. דמיין את עצמך כילד קטן

קחו בחשבון שאין דבר כזה תינוקות וילדים חסרי ערך. יש לנו את אותו ערך שהיה לנו כשנולדנו.

לפעמים עלינו להסתכל מאחורי הצלקות והפצעים כדי לראות שהיקרות והערך המולד שלנו עדיין בתוכנו.

חשיבה על עצמך כילדה עשויה גם היא לשנות את דעתך ולאפשר לך להעניק סליחה גדולה יותר לעצמך. נסה להבין שאתה עדיין כמו אותו ילד, הגדל ככל שאתה עובר בחיים. לעולם לא תהיה מושלם, וזה בסדר.

איך לקום בבוקר עם חיוך - פעילות בנושא התמודדות עם כישלון
תמונה-unsplash איך לקום בבוקר עם חיוך – פעילות בנושא התמודדות עם כישלון

7. העבר את הלך הרוח שלך מלהיות קורבן למנצח

כשאתה מרגיש תחושה של כישלון, אתה רואה את עצמך כקורבן של העבר במקום להתמקד בחוסן וביכולת שלך לחזור לאחור.

אחרי הכל, זה לא כמה פעמים שאנחנו מכים ונכשלים זה חשוב. מה שבאמת חשוב זה כמה פעמים אנו קמים ומנסים שוב, כל פעם קצת יותר חכמים. נסה להשאיר את הלך הרוח של הקורבנות מאחור ולראות את עצמך כמנצח לאחר שהתגברת על כישלונות לעבור למשהו גדול וטוב יותר.

קשור: 17 הרגלים קטנים לפעולה הצלחה ושגשוג בחיים

8. להיות מודע יותר לעצמך

מיינדפולנס אינו עוסק רק במדיטציה או נשימה עמוקה ושקטה בבידוד. במקום זאת, הוא נשאר במלואו בהווה בחיי היומיום שלנו עם מודעות לא שיפוטית בכל מה שתעשו.

כשאתה מודע, אתה נשאר מושרש בהווה במקום להסתכל לאחור על טעויות העבר שלך או להרגיש חרד לגבי העתיד. כמו שאומרת האמרה, "היום הוא מתנה, ובגלל זה הם אנו קוראים לו ההווה."