רעיונות וטיפים איך להתעשר ואיך לחשוב כמו עשיר

זה לא סוד שהעשירים הגדולים חושבים על כסף בצורה שונה בהרבה מאיתנו. כסף זה משהו שיש להם המון, כמעט שאין להם בעיות לכאורה לקנות דברים והם לא חוששים לבזבז. רעיונות וטיפים איך להתעשר ואיך לחשוב כמו עשיר:

זה לא סוד שהעשירים הגדולים חושבים על כסף בצורה שונה בהרבה מהשאר.

כסף זה משהו שיש להם המון, יש להם בעיות קטנות לכאורה ברכישה של מוצרים שונים ולא חוששים כלל לבזבז.

מבחוץ מבחינה פנימית, קל לנו מאוד לומר כי הלך הרוח שלהם הוא תוצר לוואי של כמות הכסף שיש להם. אבל מה לגבי התקופה הזאת לפני שהתעשרו?

בעוד שחלק מהעשירים הגדולים נולדו לעושר, רבים נאלצו לרכוש את הונם בכוחות עצמם ונלחמו באינספור מכשולים . יש כיום אין ספור של מיליונרים מתוצרת בית. רבים מהם החלו את סיפוריהם במשקי בית שההכנסה הממוצעת שלהם הייתה או פחות ממפלס העוני. אדם אחד כזה שעולה מיד לראשנו הוא רוברט הרג'אבץ ' .

קשור: 9 מיליונרים מצליחים שלא סיימו שנה אחת באוניברסיטה

רוברט הרג'אב עלה מיוגוסלביה עם משפחתו בגיל 8. כשהגיעו להליפקס, קנדה, סופר שהם הגיעו עם 20 דולר, מזוודה, ושום הבנה בשפה האנגלית. שאיפתו ונחישותו של רוברט מובילים אותו להפוך לאיש עסקים עשיר במיוחד, המתפאר בעבר של מכירות עסקיות שמגיעות עד 9 ספרות. נחישות ומיומנות עסקית זו אפשרה לו לרכוש הון אישי גדול במיוחד.

תמיד היה לי עניין עז ללמוד את הלך הרוח של בעלי ההון בגדולים בעולם, ובפוסט זה אני רוצה לשתף אתכם ב- 3 טיפים שלמדתי שיעזרו לכם לשנות את דרך החשיבה על כסף , ואיך אז אתם יכולים להשיג יותר מעצמכם. רעיונות וטיפים איך להתעשר ואיך לחשוב כמו עשיר:

1. חשבו על כסף ככלי, לא כתוצאה

עבור רבים מאיתנו רואים כסף כתוצאה. משהו שאנחנו מרוויחים כשאנו בעבודה. משהו שאנחנו מפסידים כשאנחנו אוכלים או מבלים איתו.

אנו משתמשים בו כדי לשלם את חשבונותינו ולשמור על אורח חיינו, אך לעיתים רחוקות אנו למעשה חושבים על כסף ככלי. זה פשוט משהו שאנחנו צריכים לרכוש תמורת הזמן והאנרגיה שלנו. עבור האדם הממוצע, רכישת כסף היא משחק בסכום אפס.

אחד ההבדלים הבולטים בין הלך הרוח של בעלי ההון לשאר האנשים, הוא שהם פשוט לא רואים כסף בדרך הזו.

כמעט לכל אדם מצליח שתכיר אי פעם היה הלך הרוח הרואה בכסף לא יותר מאשר כלי. כלי שישמש לכוח רכישה ולעשות יותר ממה שהם באמת רוצים בחיים. בעלי ההון הטובים בעולם מבינים מושג זה טוב יותר מרובם. ההצלחה שלהם תלויה ביכולת שלהם לראות כסף ולהשתמש בהם ככלי להשקעות.

להלן דוגמה מהירה להמחשה טובה יותר של רעיון זה:

נניח שיש לך מיליון שקל נוספים השוכבים בבנק ואתה מחליט שאתה רוצה לקנות מכונית חדשה. תשלומי הרכב מסתכמים בממוצע בכ- 1200 לחודש.

במקום לבזבז כסף על המכונית ולקחת מהם את המיליון הנוסף, העשירים יכולים לשמור על מיליון השקל שלהם ולקבל גם את המכונית.

אמנם דוגמה גסה מאוד, אך הוא ממחיש למעשה את ההבדל באופן בו הכסף נתפס על ידי אנשים המתמקדים בעושר. כשאנחנו מתחילים לראות בכסף כלי, שמאפשר לנו להרחיב את העושר שלנו ולעשות יותר ממה שאנחנו רוצים בחיים, התקרבנו צעד אחד קרוב יותר לקיומה של מחשבה של שגשוג.

רוב האנשים פשוט היו קונים את המכונית על הסף או פשוט מתחילים לבצע את התשלומים מתוך המיליון הנוסף שיש להם בבנק.

עם זאת, אלה עם הלך הרוח לעושר, הרואים בכסף כלי, עשויים לעשות דבר פשוט כמו זה: הכנס את מיליון השקלים לחשבון חיסכון שמניב תשואה של 1% ואז השתמש ב 1200 שקלים לחודש ריבית שנצברה כדי לשלם עבור המכונית.

במקום לבזבז כסף על המכונית ולקחת מהם את המיליון הנוסף, העשירים יכולים לשמור על מיליון הדולר שלהם ולקבל גם את המכונית.

רעיונות וטיפים איך להתעשר ואיך לחשוב כמו עשיר
תמונה-unsplash רעיונות וטיפים איך להתעשר

2. התמקדות בשגשוג – לא בחובות

זה חוזר לעיקרון בסיסי של התפתחות אישית. התמקדו בפתרון, ולא בבעיה עצמה.

אנשים רבים נתקעים ומתמקדים בתשלום החשבונות והחובות שלהם. זה נושא כה חזק בחייהם שכל תשומת הלב שלהם בזה, ביחס לצבירת הכסף בחיים, מתרכזת בתשלום חשבונות והפחתת חובותיהם.

אמנם נהדר לשלם את החשבונות שלך בזמן ולהפחית את החובות שלך, אך אינך יכול לתת לכך להסיח את דעתך ביצירת עושר לחיים. זו הסיבה שאתה שומע שכל כך הרבה יועצים פיננסיים אומרים לאנשים לקבוע תוכנית אוטומטית לתשלומי חוב ופשוט להתחיל להתמקד בחיסכון, שגשוג וצמיחה.

אני חושב שבוב פרוקטור מהספר הסוד אמר את זה בצורה הטובה ביותר:

"לרוב האנשים יש מטרה לצאת מהחובות. זה ישמור אותך בחובות לנצח. כל מה שתחשבו עליו, תוכלו למשוך. אתה אומר, "אבל זה יוציא אותי מהחובות." לא אכפת לי אם הוא ייכנס או לא, אם אתה חושב חובות, אתה מושך אליך חובות. הגדר תוכנית להחזרת החובות אוטומטית ואז התחל להתמקד בשגשוג. "

חוק המשיכה, זו עצה נהדרת. פשוט בעובדה שהיא מדגישה את העברת המיקוד שלך מהבעיה והפתרון. החשבונות שלך עדיין משולמים, אך באותה עת דעתך נקיה להתמקד בשגשוג וצמיחה.

קשור: איך להיות מיליונר – 24 כללים מתוך הספר "מיליונר ברגע"

רעיונות וטיפים איך להתעשר ואיך לחשוב כמו עשיר
תמונה-unsplash רעיונות וטיפים איך להתעשר

3. אל תפתח עמדה רגשית לכסף

אם מישהו מכם כמוני, גדל בלי הרבה כסף בבית, יתכן שפיתחתם כמה עמדות רגשיות שליליות די חזקות הנוגעות לכסף בחיים.

כסף תמיד נצפה כמקור ללחץ. משהו שהכתיב ישירות אם אני הולך לעשות לי יום טוב או לא. פעם הרגשתי בעוצמה של זה, שהערך העצמי האישי שלי קשור ישירות לאיזה סוג של בגדים אני לובש עליי, איזה סוג של מכונית אני נוהג, וכמה יפה וגדולה הדירה שלי. כל זה מצביע מיד על כמה כסף היה לי בחשבון הבנק שלי.

כסף לא צריך להיות דבר כה חשוב בחיים שלנו שהוא עד כדי כך מסוגל להכתיב את מצבנו הרגשי או לקבוע את הערך העצמי שלנו בחיים.

זה קשור מקרוב לטיפ הראשון שרשמתי. אם אנו מסוגלים לראות בכסף דבר לא יותר מאשר כלי להחלמה, אנו הופכים לאחראים על חיינו – לא לכסף.

אם אנו רגשיים לגבי כסף ומאפשרים לו להכתיב את מצב הרוח שלנו, כיצד נוכל אי פעם להתחיל להשתמש בו ביעילות ככלי? כלומר, אתה לא מתרגש בגלל שואב אבק, נכון? רגשות מעיבים על שיקול דעתנו ויגרמו לנו לבצע בחירות לא טובות בכספנו.

האנשים העשירים בעולם יגידו לך, "אל תתרגשו מכסף." אמנם לפעמים זה קל יותר לומר מאשר לעשות, אך זו עצה מאוד נכונה. ללמוד להוריד כסף מהפן הרגשי ולהניח אותו בידינו, היכן שצריך להיות כלי טוב, הוא צעד מפתח להנעת הלך הרוח שלנו לעבר זו של יצירת עושר. וזה מכניס אותנו למושב הנהג. אהבתם את הרעיונות איך להתעשר? תנו בתגובה

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: