כל הטיפים איך יוצאים מחובות גדולים (לחיות ללא חובות)

על פי נתוני בנק ישראל, מדובר בעלייה של 5% לעומת 2017 ובזינוק של 32% ב-5 שנים. החוב למשכנתאות זינק לרמה של 360 מיליארד שקל. כל הטיפים איך יוצאים מחובות גדולים:

עובדה היא שיותר ממחצית מהישראלים מוציאים יותר ממה שהם מרוויחים כל חודש, לפי מחקר של Pew Research , ומשתמשים באשראי כדי לגשר על הפער. כך שקל לראות כמה אנשים כל כך נאבקים עם חובות בארץ – ומדוע חלקם בוחרים לטמון את הראש בחול.  המציאות של חובות בארץ היא שיש כל כך הרבה כסף בחובה ויותר מדי אנשים שצריכים להתמודד איתם – כך שהם פשוט בוחרים שלא.

אך לפעמים שביתות אסון ואנשים נאלצים להתעמת עם נסיבותיהם חזיתית. סדרה של אירועים מצערים – אובדן עבודה פתאומי, תיקון ביתי בלתי צפוי (ויקר) או מחלה קשה חלילה – עלולה לדפוק את החסכונות של האזרח כך שהם בקושי יכולים לעמוד בתשלומים החודשיים שלהם. וזה ברגעי האסון האלה שאנחנו סוף סוף מבינים עד כמה מצבים כלכליים שלנו מסכנים אותנו פיזית ונפשית.

בפעמים אחרות, פשוט נמאס לנו מחיי  העבודה והמשכורת החודשית לתשלום ומחליטים שאנחנו רוצים חיים טובים יותר – וגם זה בסדר. לא תצטרכו להתמודד עם אסון קרב כדי להחליט שאינכם רוצים להיאבק יותר, וכי אתם רוצים קיום פשוט יותר. עבור אנשים רבים, הפיכתם לחופשיים מחובות הדרך הקשה היא הדרך הטובה ביותר והיחידה להשתלט על חייכם ועל עתידכם.

כל הטיפים איך יוצאים מחובות גדולים (לחיות ללא חובות)

למרבה הצער, המרווח בין מימוש החוב שלך יוצא מכלל שליטה  ובין בעצם יציאה מהחוב יכול להתבצע בעבודה קשה וכאב לב. לא משנה באיזה סוג של חובות אתה נמצא, פירוק חובות יכול לקחת שנים – או אפילו עשרות שנים – לצאת מהחובות.

למרבה המזל, קיימות כמה אסטרטגיות שיכולות לגרום לפירעון החוב מהר יותר – והרבה פחות כואב. אם אתה מוכן לצאת מהחובות, שקול את השיטות המנוסות האלו. כל הטיפים איך יוצאים מחובות גדולים (לחיות ללא חובות):

1. שלם יותר מהתשלום המינימלי.

אם אתה נושא את יתרת כרטיסי האשראי הממוצעת של 53623 אלף, תשלום טיפוסי של 15%, ותשלם את התשלום החודשי המינימלי של 2147 שקל, ייקח לך 13.5 שנים לפרוע זאת. וזה רק אם לא תוסיף לאיזון בינתיים, מה שיכול להיות אתגר בפני עצמו.

בין אם אתה נושא חובות כרטיסי אשראי, הלוואות אישיות או הלוואות סטודנטים, אחת הדרכים הטובות ביותר לפרוע אותם מוקדם יותר היא לבצע יותר מהתשלום החודשי המינימלי. פעולה זו לא רק תעזור לך לחסוך בריבית לאורך כל חיי ההלוואה שלך, אלא שהיא גם תאיץ את תהליך התשלום. כדי להימנע מכאבי ראש, וודא שההלוואה שלך לא גובה "עונשי תשלום" מראש לפני שתתחיל.

כל הטיפים איך יוצאים מחובות גדולים (לחיות ללא חובות)
unsplash – כל הטיפים איך יוצאים מחובות גדולים (לחיות ללא חובות)

2. נסה את שיטת כדור השלג

אם אתה במצב של לשלם יותר מהתשלומים החודשיים המינימליים בכרטיסי האשראי שלך ובחובות אחרים, שקול להשתמש בשיטת כדור השלג של החובות כדי להאיץ את התהליך עוד יותר ולבנות תנופה.

כצעד ראשון, תרשום את כל החובות שאתה חייב מהקטנים לגדולים ביותר. זרוק את כל הכספים העודפים שלך באיזון הקטן ביותר, תוך ביצוע התשלומים המינימליים על כל ההלוואות הגדולות שלך. לאחר שהיתרה הקטנה ביותר תושלם, התחל להכניס את הכסף הנוסף לעבר החוב הקטן ביותר הבא עד שתשלם את הסכום הבא, וכן הלאה.

עם הזמן, היתרות הקטנות שלך צריכות להיעלם אחת אחת, ולשחרר יותר כסף כדי לשלם על החובות וההלוואות הגדולות שלך. "אפקט כדור השלג" הזה מאפשר לך קודם כל לשלם יתרות קטנות יותר – לרשום כמה "ניצחונות" עבור האפקט הפסיכולוגי – תוך כדי לחסוך את ההלוואות הגדולות ביותר לסוף האחרון. בסופו של דבר, המטרה היא לשלם את כל הכסף הנותר לעבר חובותיך עד שהם יגמרו לחלוטין – ולבסוף אתה תהיה נטול חובות.

3. גיוס כספים.

תשלום החובות שלך בשיטת כדור השלג של החובות תאיץ את התהליך, אך הרווחים רבים יותר יכולים להגביר את המאמצים עוד יותר. כמעט לכולם יש כישרון או מיומנות שהם יכולים לייצר רווחים דרכו, בין אם זה שמרטפות, כיסוח דשא, ניקיון בתים או להיות עוזר וירטואלי, קורסים דיגיטליים ועוד..

קשור: טיפים להשקעה בנכסים דיגיטליים באמזון – נדל"ן דיגיטלי

4. קיצוץ הוצאות מסיבי.

אם אתה באמת רוצה לפרוע את החובות מהר יותר, תצטרך לקצץ בהוצאות שלך ככל שתוכל. כלי אחד שתוכלו ליצור ולהשתמש בו הוא תקציב מועט . בעזרת אסטרטגיה זו תקצץ את ההוצאות שלך עד כמה שתוכל להמשיך, ולחיות כמה שפחות בחיים אליהם אתה רגיל למשך זמן רב ככל שתוכל.

תקציב "עצמות חשופות" ייראה שונה עבור כולם, אך הוא צריך להיות נטול כל "תוספות" כמו לצאת למסעדות, טלוויזיה בכבלים או הוצאות מיותרות. בזמן שאתה חי על תקציב קפדני, אתה אמור להיות מסוגל לשלם באופן משמעותי יותר עבור חובותיך.

זכור, תקציבי "עצמות חשופות "נועד להיות זמני. לאחר שנקלעת לחובות – או קרוב יותר למטרה שלך – אתה יכול להתחיל להוסיף הוצאות בשיקול דעת בחזרה לתוכנית החודשית שלך.

קשור: 6 דרכים: איך להרוויח כסף באמצעות לינקדאין

5. מכרו את כל מה שאינכם זקוקים לו.

אם אתה מחפש דרך לעשות כמה מזומנים במהירות , ייתכן שתתחיל קודם למכור כמה מהחפצים שלך. לרובנו יש דברים ששוכבים שאנחנו לעתים רחוקות משתמשים בהם ויכולנו לחיות בלעדיהם אם באמת היינו צריכים. מדוע לא למכור את הדברים המיותרים שברשותך ולהשתמש בכספים כדי לפרוע את החובות שלך?

אם אתם גרים בשכונה שמתירה זאת, מכירת אביזרי מוסך מיושן היא בדרך כלל הדרך הזולה והקלה ביותר לפרוק את החפצים הלא רצויים שלכם למטרות רווח. אחרת, אתה יכול לשקול למכור את הפריטים שלך דרך חנות אונליין כמו איביי, אחד המשווקים הרבים  ברשת  שקיימת שם, או קבוצת מכירת חצר בפייסבוק .

קשור: 3 דרכים איך למכור כל מוצר באיביי בקלות

6. משרה עונתית או חלקית.

כאשר החגים מתקרבים, קמעונאים מקומיים מחפשים עובדים גמישים ועונתיים שיכולים להפעיל את החנויות שלהם במהלך העונה העמוסה והחגיגית. אם אתה מוכן ומסוגל, אתה יכול להתחיל באחד המשרות החלקיות האלה ולהרוויח קצת מזומנים נוספים לתשלום החובות שלך.

גם מחוץ לחגים יתכן שפע של עבודות עונתיות זמינות או חלקיות. האביב מביא את הצורך בעובדי חממות עונתיים ומשרות חקלאיות, ואילו הקיץ קורא למפעילי טיולים ולכל סוגי העובדים הזמניים בחוץ, מצילים וכו'. סתיו מביא עבודות עונתיות לאטרקציות, חנויות ביגוד ועוד..

בשורה התחתונה: לא משנה באיזו עונה מדובר או עבודה זמנית ללא התחייבות לטווח ארוך יכולה להיות בהישג יד.

7. בקש ריביות נמוכות יותר בכרטיסי האשראי שלך – ונהל משא ומתן על הנחות על מנת לחסוך יותר.

אם הריביות בכרטיס האשראי שלך כל כך גבוהות, זה מרגיש כמעט בלתי אפשרי להתקדם לעבר תשלום החובות שלך, כדאי להתקשר למנפיק הכרטיס שלך לנהל משא ומתן. תאמינו או לא, לבקש שיעורי ריבית נמוכים זה דבר די שכיח. ואם יש לך היסטוריה מוצקה של תשלום החשבונות שלך במועד, קיימת אפשרות טובה לקבל ריבית נמוכה יותר.

מעבר לריבית בכרטיסי אשראי, בדרך כלל ניתן למשא או לבטל מספר סוגים אחרים של התחייבויות כמו ביטוחים כפולים – ודעו לנהל משא ומתן בעת רכישות גדולות כמו רהיטים, מטבחים ועוד..

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.%d בלוגרים אהבו את זה: