היכן עליכם להשקיע את הזמן, המאמץ והכסף שלכם? כאשר הפנים של כולנו על הנייד כל הזמן וכמויות המידע שרצות ברשת. מודעות פייסבוק או קידום אורגני SEO?

היכן עליכם להשקיע את הזמן שלכם? המאמץ והכסף שלכם?

כאשר הפנים של כולנו כל היום צמודים לטלפונים הניידים וכמויות המידע הזמינות באינטרנט, זה יכול להיות בעייתי לדעת היכן להקצות את המאמצים שלכם. איזה מהם יעבוד טוב יותר עבור העסק שכלם, האם זה פרסום באמצעות מודעות פייסבוק או להשקיע את בכל הכוח בקידום אתרים SEO

בואו נגלה איזה מהם יעבוד טוב עבורכם ומדוע, אך ראשית, נסתכל על כמה נתונים סטטיסטיים על קידום אורגני SEO וגם על פייסבוק אדס.

זה חל על כל שיווק באינטרנט הקשור לעסקים, מאסטרטגיות ועד נותני שירותים באינטרנט.  

קצת סטטיסטיקה על מודעות פייסבוק אדס

פייסבוק היא עסק ענקי ויש לה מטרה אחת ברורה. הם רוצים שתבזבז את כספך על המודעות שלהם כדי להגיע לקהל שלך. עבור עסקים, רבים ההגעה בקידום אורגני עבור הקהל ירדה משמעותית עם הזמן. 

אם אתה רוצה להגיע לכל הקהל הרלוונטי שלך בפייסבוק באמצעות הפרופיל העסקי שלך, תצטרך לדחוף את הפוסט עבור כמות צפיות גדולה, התקשרויות או כדי לקבל אינטראקציות. חלק מהנתונים הסטטיסטיים הללו עשויים מעט להפתיע אתכם.

קשור: 5 טיפים לשיפור הכנסות באתר שלך – איך לעשות כסף מגוגל אדסנס כמו שצריך

 • החל משנת 2019 נוצרו 60 מיליון דפים עסקיים בפייסבוק.
 • 51% מדור המילניום בודקים כל 5 שעות את הפייסבוק.
 • מכל הזמן שהוקדש למכשירים ניידים חכמים, 58 דקות ממנו מבלים בפלטפורמת פייסבוק.
 • בממוצע אנשים נכנסים לפייסבוק כשמונה פעמים בכל יום.
 • העלות הממוצעת של קליק היא 3 שקלים ופעולה ללקוח בפעולה היא 33 שקלים בממוצע

קצת על סטטיסטיקת SEO קידום אורגני

למי שלא יודע, SEO קידום אורגני מהווה אופטימיזציה למנועי חיפוש כמו גוגל,בינג,ויאהו . זה אומר לקחת את האתר שלך ולחשוף אותו, כך שמנועי חיפוש כמו גוגל יוכלו לקרוא אותו, להעריך ולספק מידע איכותי למשתמשים שלה. במונחים עסקיים, זה מעביר אותך לדף הראשון של גוגל במקום הראשון לחיפושים אחר מילות מפתח רלוונטיות.

 •  93% מהחוויות באינטרנט מתחילות במנועי החיפוש.
 • 81% מהאנשים מבצעים סוג כלשהו של מחקר באינטרנט לפני שהם מבצעים רכישה כל שהיא באינטרנט.
 • 75% מהאנשים לעולם אינם גולשים מעבר לדף הראשון של מנועי החיפוש.
 • 61% ממשתמשי האינטרנט מבצעים מחקר על מוצר אינטרנטי לפני ביצוע רכישה אונליין.
 • 70-80% מהאנשים מתעלמים מתוצאות חיפוש בתשלום, ומעדיפים ללחוץ רק על תוצאות חיפוש אורגניות.
 • 72% מהלקוחות המבצעים חיפוש מבקרים בחנות במרחק של 5 מיילים מהאזור הנוכחי שלהם
 • 88% מהצרכנים באינטרנט סומכים על ביקורות מקוונות כמו שהם סומכים על המלצות אישיות חברים או משפחה.
 • 78% מחיפושים ניידים חכמים מבוססי מיקום גורמים לרכישה לא מקוונת.
 • 40% ממכירות הסחר האלקטרוני בעונת החגים 2018 הגיעו מהטלפון הנייד.

ההיתרונות של מודעות פייסבוק 

 היתרונות של מודעות פייסבוק הם שאתה יכול לבנות מותג ולגרום ללקוח לפעול ממש שם ומהר. אתה יכול להגיע למגוון רחב של אנשים במעט מאמץ ומגבלת הוצאות כספיות. כשמישהו עוזב את האתר שלך, פייסבוק מאפשרת לך למקד את הלקוחות מחדש – פייסבוק אדס נותנת לך את ההזדמנות להחזיר לקוח שאולי איבדת.

מודעות פייסבוק או קידום אורגני SEO
Photo by Pixabay on Pexels.com

החסרונות של מודעות פייסבוק 

 אנשים רבים כל כך משתמשים במודעות פייסבוק כדי להגדיל ולמתג את העסק שלהם והם מצליחים לא רע. מהן החסרונות שאתה נתקל בהם? פייסבוק יצרה ממשק ידידותי למשתמש אשר יאפשר לך ליצור את המודעות שלך בלי שום מאמץ וידע טכנולוגי. סביר להניח שתבזבז את הכסף שלך בכך. אנו אוהב להשוות את זה למישהו שנוהג על רכב במשך זמן רב. 

אתם הופכים להיות מצוינים ומקצועיים וכאן הבעיה. פייסבוק נותן לך הרכב הטוב ביותר ומבקש ממך שתנהג עליו. זה רק נשמע טוב, אבל אתה תעשה את מה שכל כך הרבה אנשים אחרים הצליחו להשתמש בו. אתה מפעיל את המודעה ולא מגיע לשום מקום ומבזבז כסף ללא תוצאות.

ההיתרונות של SEO קידום אורגני 

היתרונות של SEO קידום אורגני הם שאתה צריך להיות בראש מנוע החיפוש כאשר אנשים מחפשים את העסק שלך בגוגל ובינג. המשמעות היא שאנשים הולכים לעסק שלך קודם או מתקשרים לעסק שלך קודם. זה לא מבטיח שתרוויח את הלקוח, אבל הם יסתכלו עליך לפני האתרים המקודמים בתשלום.

אנשים נוטים לעשות את כל המחקרים ומחפשים את השירות הטוב. או זה או שהם מנסים למצוא משהו שיתאים עבור הצרכים שלהם. אתה לא צריך לבזבז זמן בניסיון לשכנע אותם שיש להם בעיה שהם כבר הבינו שיש בעיה ורוצים לפתור אותה.

עם המומחה המתאים לקידום אתרים אורגני, האתר שלכם יעלה מהר יותר, ויעניק ללקוחות שלכם חוויה מהירה יותר ושיעורי יציאה מדף יציאה מדף כניסה. שיעורי יציאה מדף הכניסה הם כאשר לקוח מגיע לאתר האינטרנט שלך ולא נוקט בפעולות אחרות (מעבר לדף אחר).

חסרונות של קידום אתרים אורגני SEO

SEO אורגני נוטה להיות יקר יותר ולוקח קצת יותר זמן כדי להגיע לתוצאות במנוע החיפוש. זה דבר שמאוד מאתגר לעשות לבד ולוקח הרבה זמן ללמוד אותו. לא כל מי שאומר שהו מומחה ב- SEO קידום אורגני הוא כזה באמת. אתה צריך להיות זהיר "במומחה" שאתה בוחר.  לדעתי, הוא העובדה שלוקח 3 עד 6 חודשים לראות תוצאות אמיתיות במנוע החיפש, אבל ברגע שרואים את התוצאות, ההכנסות יכולות להיות מושלמות.

מה עדיף ומה פחות?

 הזוכה הגדול הוא SEO קידום אורגני. הגורם העיקרי בהחלטה זו הוא הזמן שנדרש להשגת תוצאות, סכום הכסף שהוצא כדי להשיג תוצאות אלה והתוצאה כשאתה נמצא בעמוד הראשון של גוגל. אני ממליץ על שתי השיטות מכיוון שאתה יכול ליצור מודעות למיתוג העסק באמצעות מודעות בפייסבוק ולקבל מכירות מהירות ומיד. אם זה דבר אחד שלמדתי דרך המכירה המהירה אף פעם לא טובה כמו המכירה הארוכה. 

איזו דרך עובדת טוב יותר?

הגישה הטובה ביותר תהיה לפתוח בקמפיין קידום אתרים ולקיים קמפיין מודעות בפייסבוק בו זמנית. תקבל את התוצאות שאתה מחפש מייד עם האפקט לטווח הארוך בעסק. הפעלת שתיהן היא גישה בעלות גבוהה יותר כספית, אך האם היא שווה את העלות? לקוחות שואלים אותי כל הזמן כמה אני צריך להוציא כדי להשיג תוצאות עבור העסק שלי. 

זה מסתכם כך, נכון? אתה רוצה שהכסף שלך יעבוד עבורך. זה אמור לעבוד בשבילך, ואם זה לא, יתכן שהגיע הזמן לחשב מסלול מחדש. ללקוחות שמוציאים יותר כסף תוצאות טובות יותר והם מאושרים יותר כמובן. מי שרוצה להוציא בסוף הזול 350 שקל – 800 שקל מתעצבן כי הכסף הזה מעולם לא עשה דבר עבור העסק. 

הם הפסידו כסף מסיבה אחת. העסק לא היה מוכן להציג מודעות מכיוון שיש חורים בעסק / המסר שלהם. כולם רוצים להשיג את המכירה קודם ולמלא את החלל בהמשך, קודם הכסף לכיס ואחר כך נטפל בשאר.

   

ומה אם אין לי כסף?

 השאלה שאנו מקבלים הכי הרבה היא היכן עלי להוציא את כספי השיווק אם אין לי כל כך הרבה כסף? אני לא ממליץ להוציא כסף בפייסבוק אם אינך מנהל תוכנית שיווק מלאה עבור הקמפיין שלך. הייתי משקיע את הכסף הזה בקידום אתרים אורגני – SEO. 

אולי תרצה להשיג יותר מכירות מהירות על ידי שימוש במודעות בפייסבוק, אך על ידי השקעתו באורגני – SEO, תהיה לו השפעה ממושכת יותר מכפי שתעשה עם פייסבוק. 

יש המון אנשים שרק מוציאים כסף בפייסבוק ולא מבצעים קידום אתרים כלל. אבל הם נוטים לבזבז הרבה יותר על מודעות בתשלום מאשר על קידום SEO. 

מדוע אורגני עדיף על מודעות בתשלום

עם הטכנולוגיה הקיימת בתקופה הזאת, ישנן מספר דרכים להעביר תנועה לאתר אינטרנט שלכם. יש מודעות גוגל, מודעות פייסבוק, טאבולה ואאוטבריין עוד ועוד. עם כל כך הרבה אפשרויות, אנשים קונים עשרות דרכים להניע תנועה ותוצאות עבור האתר שלהם. 

חלק מהאפשרויות הללו עובדות דיי טוב, אבל עבור אחרות זו רק מערכת שמבזבזת כסף ממודעות שאינן מניבות תוצאות כלל עבורך. אחרי הכל, משחק הסיום הוא להשיג תוצאות בתכל'ס. SEO אורגני (אופטימיזציה למנועי חיפוש) עובד טוב יותר מכל מקור תנועה אחר בחוץ מכיוון שהוא מכוון ספציפית ללקוחות המחפשים את מה שאתה מציע במנוע החיפוש ויש להם את שיעור הכניסה הנמוך ביותר.

קשור: איך לעשות כסף מקבוצה בפייסבוק

שיעור יציאה מדף כניסה הוא כאשר משתמש מנווט לאתר אינטרנט אך אינו נשאר באתר. זה בדרך כלל מתרחש כאשר משתמש לא מצא את מה שהוא חיפש אצלכם. SEO אורגני נלחם בשיעורי יציאה מדף כניסה על ידי שיפור איכות התוכן. תוכן הוא נקודת המרה גדולה ב- SEO מכיוון שהוא ממוקד להתאים לקהל הנכון אשר בתורו יעזור להם להישאר באתר ארוך יותר.

 שיעור הכניסה הממוצע של כל האתרים ש- Blanc Ideas השלים את קידום אתרים עבורם הוא 35%. השווה את זה למודעות עם ממוצע של כ- 75-90% יציאה מדף כניסה. זהו פער גדול בקרב משתמשים שנשארים באתר שלך!

91% מהעסקים המשתמשים בשירותי קידום אתרים ורואים ROI (החזר השקעה). רק 9% לא עשו זאת. מספרים אלה מפוצצים את התחרות עם מודעות במונחים של שיעור יציאה מדף כניסה וצמיחה. בעת חישוב סכום השקלים של מה שעולה לקנות לקוחות חדשים, מודעות יכולות להיות יקרות יותר. אם מדובר בעלות חודשית, הגיוני יותר להשקיע ב- SEO מכיוון שזו הבחירה הטובה ביותר עבור כל עסק.