המדריך המלא איך להרוויח כסף מ – פודקאסט

לאחרונה נראה שכולם עושים פודקאסט ומרוויחים מכך כסף. יש אנשים שאומרים שפודקאסט מסורתיים (כלומר פודקאסט אודיו בלבד) זו הדרך הטובה ביותר להכנסה פסיבית. איך להרוויח כסף מ – פודקאסט:

פודקאסט היא דרך טובה לבטא את התשוקה שלך בתחומך ולשתף מהידע עם חברים, נכון?

אבל המציאות היא שהביקוש לתוכן שמע בלבד הולך וגובר והדרך הפופולרית ביותר לצרוך סוג זה של תוכן היא באמצעות פודקאסט.

אף על פי שהפודקאסטים קיימים כבר די הרבה זמן, זה נראה שזה מתחבר לכולם בכל נושא אפשרי, פירושו שעכשיו יותר מתמיד הוא הזדמנות נהדרת לייצר פודקאסט משלך, לבנות קהל ולהרוויח כסף בכך.

ובכן, כלכלת המידע הולכת וגדלה עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר, ובוודאי שהווידיאו מושך אותה. עם זאת, לפחות לעת עתה, הפודקאסטים שומרים על כמה יתרונות על פני הווידיאו.

לדוגמה, אנשים לא יכולים לצפות בווידיאו בזמן נהיגה, באימון בחדר הכושר או בחוץ, ועוד מספר פעילויות חשובות אחרות, גם בעבודה כמובן. וזו התקופות הפופולריות ביותר עבור אנשים גם להעשיר את הידע וגם להנות מהפודקאסט האהוב עליהם.

ויש אנשים שפשוט מעדיפים לצרוך את התוכן שלהם באמצעות שמע על פני שיטות אחרות כמו טקסט או וידאו.

עם זאת, האם ישנם עדיין אמצעים ריאליסטיים לאנשים להרוויח כסף מתעשיית הפודקאסט ההולכת וגדלה? להלן, נעבור על כמה אפשרויות בהן פודקאסטים מתחילים צריכים לעשות כדי להרוויח כסף מ – פודקאסט.

אם אתה לייצר פודקאסט משלך רק כדי לשתף את התשוקות שלך או ליצור פודקאסט כדי להרוויח כסף או הכנסה נוספת (או אפילו ליצור עסק במשרה מלאה!), הנה הצעדים הספציפיים שצריך לנקוט כדי להתחיל במסע ליצירת פודקאסטים.

1. בחר נושא פופלרי לפודקאסט שלך

כשאתה בוחר את הנושא של הפודקאסט שלך יש שני כיוונים שאתה צריך לשקול; אתה יכול להתחיל עם קהל שוק גדול מאוד או שאתה יכול להתחיל עם קהל נישה קטן.

מדוע שווקי נישה רווחיים יותר? כמו יצירת נכס דיגיטלי או איך לפתוח בלוג מצליח בהתאמה אישית לפודקאסטים? פשוט, כי הם עובדים יותר! נישה חזקה מקלה עליכם בהגדרת הקהל האידיאלי עבורכם, כמו גם את סוגי הספונסרים והמפרסמים שאליהם יש תרצו למקד. יש גם פחות תחרות כך שתוכלו יותר להרוויח כסף.

יתרון נוסף של בחירת שוק נישה לפודקאסטים הוא שאתה יכול להתחייב יותר לנקודת מבט ספציפית. אנשים אוהבים להאזין לפודקאסטים עם עמדות וערך ואם שוק הנישה שלך הוא "בסגנון לגברים מעל גיל 60" למשל, אתה יכול לקחת נקודת מבט העומדת נגד תרבות הספורט לגיל המבוגר ובמקום זאת לדבר על הזדקנות ובריאות.

לרוב אני ממליץ תמיד למקד לשוק נישה כאשר פותחים עסק באינטרנט, יצירת נוכחות ביוטיוב או פתיחת בלוג … ופודקאסטים גם הם אינם שונים בנוף.

אם אתה מתחיל פודקאסט מבוסס נישה בשוק, אתה תמיד יכול להגדיל את היקף הפודקאסט כדי להגיע לקהל גדול יותר; אבל ככל שתתחיל פודקאסט חדש יהיה הרבה יותר קל לבנות קהל טוב ולעקוב יותר מהר אם אתה מדבר עם קהל נישה מאוד ספציפי בתחום.

חשבו על פודקאסט נישה כעל דג באוקיאנוס.

עם פודקאסט בשוק המוני (כמו פוליטיקה או אקטואליה) יש הרבה יותר תחרות אבל השוק כל כך גדול שאתה צריך להיות מסוגל לתפוס פלח בשוק כל עוד אתה מעניין ויש לך נקודה ייחודית בנוף.

שוב, קחו בחשבון שתמיד תוכלו להתחיל במיקוד לפלח קטן יותר בשוק נישה גדול יותר כדי לזכות בנתח שוק ולבנות קהל, אז ככל שהפודקאסט יגדל תוכלו להתרחב לנושאים רחבים יותר בשוק הגדול יותר.

אל תרגיש כאילו רק בגלל שאתה מתחיל בשוק נישה קטן יותר אתה תהיה תקוע או יונה רק לדבר הזה.

מאמר קשור: איך להרוויח כסף דרך סנאפצ'ט

2. צרו פודקאסט בעל ערך

זה צריך להיות מבלי לומר הרבה – ככל שהפודקאסט שלך יהיה טוב יותר, תקבל יותר מאזינים ועוקבים.

גם אם אתה מתחיל בקהל מינימלי ונישתי, כמו שרוב הפודקאסטרים עושים בהתחלה, נצלו את הזמן הזה כדי לייצר תוכן איכותי ובעל ערך, הקשר רלוונטי, משלוח עקבי והפקה מעולה עם שמע איכותי. מפרסמים וספונסרים דורשים למעשה שני דברים: מוצר אטרקטיבי וקהל גדול וחוזר. כשאתה עובד על מיקוד בניית הקהל שלך, הפעל את כישורי האירוח, הראיונות והמצגת שלך.

להלן כמה מהכישורים החשובים שתרצו לפתח בפודקאסטים:

אודיו והפקה איכותיים

בנייה ומעורבות קהילה עוקבת

יצירת באז שיווקי במדיה החברתית כגון פייסבוק,טוויטר,לינקדאין

יצירת אפליקציות לצד הפודקאסטים שלך

המרת שיחות לפעולה -לידים ועוד..

עריכת שמע ופתיח

ווקליות

החדשות הטובות הן שעם כל הכלים והטכנולוגיה הקיימים כיום, יצירת פודקאסט באופן מקצועי זה לא קשה מאוד ואינו צריך לעלות הרבה כסף.

כמו כן, קחו בחשבון שתוכלו למקם חלק רב מהזול הזה בצורה מאוד לא יקרה. אתה יכול לשכור מישהו שיגדיר ויעלה את הפודקאסט שלך בסינדיקציה ב- iTunes, אתה יכול לשכור מישהו כדי ליצור יצירות אמנות נהדרות לכיסוי הפודקאסט שלך, ואתה יכול לשכור מישהו שייצור מבוא פודקאסט מקצועי , כמו גם לטפל הפקה והעריכה.

אל תתנו לכל זה להפחיד אתכם אם כי, בהתחלה, שלבים הללו חשובים יותר להעביר דברים ואז להמשיך להוסיף רמות איכות נוספות ככל שתמשיכו.

ההתקנה וההשקעה הראשונית יהיו החלק הקשה ביותר בתחילת העבודה, אך לאחר שתעשו כמה פודקאסטים תהיה לכם מערכת שמאפשרת יצירת והפצה של פודקאסט קלה ומייעלת.

איך להרוויח כסף מ - פודקאסט
Photo by Magda Ehlers on Pexels.com פודקאסט

3. מפרסמים וחסויות

בעולם המקוון מפרסמים וספונסרים מסוגלים להגיע לקבוצה דמוגרפית ומעניינת מאוד ספציפית, ממוקדת ולא רק למספר גדול של אנשים.

לכן קודם לכן המלצנו למקד לשוק נישה קטן יותר לפודקאסט שלכם. אי אפשר להקטין את כוחו של שוק ומיקודו בשוק נישה. יש כיום המון בעלי עסקים שירצו לשלם לכם כדי שתכניסו את פרסומת העסק שלהם לפודקאסטים שלכם. אם תגיעו להכרה בתחום שלכם, בעלי עסקים ומותגים יפנו אליכם ישירות. בהתחלה אל תתביישו להציע את עצמכם לעסקים.

4. להרוויח כסף באמצעות הפודקאסט

ברגע שיש לך את הפודקאסט שלך מוכן ומוקלט, תמצא שיש מספר דרכים שאתה יכול להרוויח כסף מפודקאסט, אפילו אם אתהחדש בתחום.

אם כבר יש לך מוצרים ושירותים משלך מאשר בהחלט, אתה יכול להכניס אותם בפודקאסט שלך. אם אין לך מוצרים או שירותים משלך, אתה יכול לקדם מוצרים ושירותים של אנשים אחרים ברשתות שותפים ולהרוויח עמלה על כך.

ברגע שהפודקאסט שלך יגדל ויש לו קהל מספיק גדול אתה יכול לקבל הכנסות בצורה של חסויות והזכרת מוצרים כמו שדיברנו קודם. אין ממש הגבלה למספר הדרכים בהן תוכלו להרוויח כסף באמצעות הפודקאסט שלכם.

בעוד שלוש הדרכים שהוזכרו לעיל הן הדרכים הנפוצות ביותר להרוויח כסף באמצעות פודקאסט, אתה לא מוגבלב אפשרויות, הדמיון והיצירתיות שלך בדרכים בהן אתה יכול להרוויח כסף מהפודקאסט שלך.

5. עזור לאחרים

תופתעו מכל האנשים המוכשרים שיוצרים פודקאסטים מסחריים רק לפרקים בודדים או סתם לכמה חודשים ומוותרים לחלוטין, וקובעים שהפודקאסטים לא עובדים ומצליחים עבור העסק שלהם. מעט הם מבינים שלאורך הדרך הם פיתחו מיומנויות מכירה ומיתוג ויצירת פודקאסטים.

היתרון שלך הוא בכך שתקדיש את הזמן והאנרגיה להפוך למומחה לפודקאסטים. 99% מהאנשים אינם מיומנים כמוך אך זקוקים למומחיות שלך – בתנאי שתוכל להוכיח להם זאת. מכור את שירותיך כיועץ או מפיק פודקאסט אם הפודקאסטים שלך עדיין לא יצרו עבורך כסף.

פודקאסטים בדרך כלל באים יחד עם פעילויות באינטרנט אחרות כמו שיווק במדיה חברתית וקידום ברחבי הרשת, קבלת תנועה לאתרים ואופטימיזציה למנועי חיפוש כאילו מדובר בעיקר בטכנולוגיה. במציאות, זו עדיין אחת המדיות המבוססות על מערכות יחסים ביותר שקיימות, וכל הצלחה שרוצה פודקאסטר מתחיל היא בעיקר על פי האישיות של המארחים / המומחים ואינטראקציה בין קהל המארחים.

אתה יכול להרוויח כסף על ידי כל שאתה עוזר לאחרים להקים את הפודקאסטים שלהם, להפיק ולערוך מופעים ולשווק ביעילות את הפודקאסט שלהם באופן מקוון וכמובן להרוויח.

סיכום

להרוויח כסף מפודקאסטים אינו מנוע אוטומטי, ואפילו משווקים מוכשרים זקוקים לפחות לשנה בכדי לגרום לדברים להקליק עליהם. עם זאת, התחלה ובניית פודקאסט היא דרך נהדרת עבורכם להגיע לקהל היעד שלכם, לספק תוכן יקר ולעשות כסף בתהליך כייפי ומעניין- בין אם אתם עושים זאת עבור העסק שלכם או עוזרים לעסקים אחרים בדרך.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: