יש המון דרכים להרוויח כסף באינטרנט , אך אם המומחיות שלך היא יצירת סרטונים או קורסים מקוונים ואתה רוצה להרוויח כסף ללא יוטיוב או בנוסף, אז אלו כל הדרכים:

תוכן הווידיאו לא ייעלם בקרוב הוא הולך להישאר כאן עוד המון שנים. נתונים מראים כי האדם הממוצע צופה 6.8 שעות של תוכן וידאו באינטרנט בשבוע, עלייה של 59% משנת 2016.

אבל עם פלטפורמות וידאו ענקית כמו יוטיוב מרימות ללא הרף את הרף לדרישות המונטיזציה, ומשנות שינויי מדיניות הגורמים לשותפים ארוכי שנים להפסיד כסף. ומוניטין, מפרסמים רבים עשויים לתהות איך להרוויח כסף מתוכן וידאו ללא יוטיוב או בנוסף.

איך להרוויח כסף מתוכן וידאו ללא יוטיוב

כן, אתה יכול לייצר רווחים מתכני וידאו ללא ענקית הצפייה יוטיוב. להלן כמה מנקודות המפתח כיצד תוכל להתחיל לייצר רווחים מתוכן הווידיאו שלך ללא יוטיוב.

 • בדוק כיצד מתארח האתר שלך:  האם אתה משתמש ב- CMS כמו וורדפרס, Drupal או Joomla !, או שאתה או אירוח פרטי? הכרת המפרט של מגבלות גודל הקובץ להעלאת וידאו היא המפתח.
 • בחר היכן תארח את הסרטונים שלך באופן פרטי:  אתה יכול לבחור באפשרות אירוח עצמי מסוג All-in-One כמו Cloudflare Stream, או להעלות סרטונים דרך ה- CMS תוכנית האירוח שלך ולהשתמש בנגן קוד פתוח כמו MediaElement.js, Video. ועוד..

מאמר מומלץ: 3 טיפים להרוויח כסף מאתרים

 • צור תוכן והיה מודע לכמות העלאות סרטונים:  אם קנית אירוח פרטי ותוכנית ספק האירוח שלך עומדת על 100 דולר לשנה עבור אחסון של קבצי וידיאו של עד 1000 ג'יגה-בתים, ואם אתה עובר את המגבלה והתוכנית שלך קופצת לתוכנית גדולה יותר באופן אוטומטי , זה עלול לפגוע בכיס שלך. אז עקוב אחר כמות הווידיאו שאתה יוצר יחד עם צמיחת גודל אתר האינטרנט שלך.
 • בצע אופטימיזציה של הסרטונים שלך עבור קידום  האתר:  וודא שבסרטונים שלך יש תיאורי מטא, כותרות מטה וכו ', כך שגוגל תוכל להוסיף אותם לאינדקס כראוי,על מנת שלא תפספס לקוחות ממנוע החיפוש האורגני של גוגל.

מהן הדרישות למונטיזציה (פרסומות) מווידיאו ביוטיוב ?

מעבר לקישור של חשבון אדסנס באתר שלך, הימצאות במדינה כשירה למודעות ומעקב אחר כל מדיניות המונטיזציה של יוטיוב, קיימות שתי דרישות עיקריות למונטיזציה של יוטיוב:

 • 4000 שעות צפייה בסרטונים שלך
 • 1000 מנויים לערוץ שלך

סף לפני שנת 2018 לתוכנית השותפים של יוטיוב עמד על 10,000 צפיות . עם זאת, יוטיוב טענה כי סף זה לא נתן להם את המידע הדרוש בכדי להפסיק הודעות ספאם והתחזות צופים.

מדוע לייצר רווחים מתכני וידאו מחוץ לפלטפורמת ליוטיוב?

הסיבה העיקרית לייצור רווחים מתוכן וידאו מחוץ ליוטיוב היא שאתה שומר על שליטה מלאה על התוכן שלך. בנוסף, יוטיוב ממשיכה להגדיל את דרישות המונטיזציה, מציבה תקנות נוספות על סוגי תוכן וחוסמת דברים ללא סיבה, כך שביום בהיר תמצא את עצמך מפסיד הרבה כסף בגלל שינוי קטן של יוטיוב.

ישם המון סיפורים ברשת על אנשים אשר הרוויחו כסף מיוטיוב וכעת הרווחים שלהם ירדו משמעותית.

איך להשיג הרבה צפיות בווידאו ללא יוטיוב?

הדרך הקלה ביותר להבטיח שתקבל צפיות בווידאו ללא יוטיוב היא  לוודא שלסרטונים שלך יש מטא נתונים רלוונטיים המשויכים אליהם.

משמעות הדבר היא לוודא שבסרטון שלך יש:

 • מטא כותרות
 • מטא תיאור
 • תגיות רלוונטיות / מילות מפתח
איך להרוויח כסף באינטרנט מסרטונים ללא יוטיוב
מטא תיאור

מטא מידע מסייע לגוגל למצוא את הסרטונים שלך ולאנדקס אותם. אם אתה פשוט מעלה סרטון וידאו לאתר שלך ללא פרטי מטא, גוגל לא תוכל להוסיף לאינדקס את הסרטון שלך, כך שאתה מפסיד צופים.

איך להרוויח כסף מתכני וידאו?

האלטרנטיבה הגדולה ביותר לייצור רווחים מתוכן וידאו ללא יוטיוב היא פייסבוק. אבל האמת שימוש בפלטפורמה ענקית של צד שלישי כמו פייסבוק מגיעה עם אותם חסרונות וסיכונים כמו ביוטיוב. בסופו של יום, עדיין אין לך שליטה על התוכן שלך.

מאמר מומלץ: איך להרוויח כסף מדרופשיפינג באתר בוננזה

ישנן גם מספר פלטפורמות המאפשרות מונטיזציה של תוכן וידאו:

 • Vplayed
 • Ooyala
 • Contus
 • Brightcove
 • Oculu

לפלטפורמות אלה יש את ההיתרונות של אפשרות אירוח, להפיץ לשווק ולהפיק רווחים מסרטוני הווידאו שלך, באותו מקום, ובכל זאת בבעלות מלאה על התוכן שלך.

אז איך מתחילים לייצר רווחים מסרטוני וידיאו באתר האינטרנט שלך?

אחת הדרכים הקלות ביותר להתחיל לייצר רווחים מווידיאו באתר האינטרנט שלך היא על ידי  יצירת תוכן וידאו המשתלב עם התוכן הכתוב שלך. (תוכן שיווקי)

הטמעת תוכן וסרטוני ידאו במאמרים יכולה להשפיע על ערכי UX כמו זמן מעורב בתצוגות עמודים ודפים בכל ביקור. אם אנשים משקיעים זמן רב יותר במאמר שלך, זה סימן לגוגל שהאתר שלך רלוונטי וכי התוכן טוב, וזה יכול לעזור בהעלאת הדירוג במנוע החיפוש האורגני.

בנוסף, הסרטונים יכולים לדרג בעצמם ולהציג תצוגות. ברגע שאתה משתמש בסרטון באירוח פרטי המאפשר לך גישה למודעות למונטיזציה (פרסומות), (מודעות בתחילת הסרטון, האמצע והסיום) יכול לעזור למונטיזציה של הסרטון שלך. תוכן בראש מודעות התצוגה שיש לך באתר שלך.

יש מפרסמים שמצליחים הצלחה בגדול גם עם מבצעים ישירים ותכנים ממומנים של מותגים ועסקים. אם מפרסם אוהב את התוכן שלך והוא רלוונטי לקהל היעד שלו, הוא ירצה לשתף פעולה איתך ולתת חסות לתוכן שלך.

כמה אפשר כסף אפשר להרוויח מסרטוני וידאו?

הכסף שתוכלו להרוויח מתכני וידאו באירוח עצמי תלוי, ממש כמו במודעות לתצוגה

לדוגמה: סרטונים באחסון פרטי עשויים להיות גבוהים פי 3-10 מההכנסות של יוטיוב אם אתה יכול לקבל ביקוש שונה למודעות מחוץ לגוגל המתחרים. הבעיה הגדולה ביותר בהשגת שיעורי עלות לאלף הופעות וידאו היא תחרות ; שתוכלו למעשה להשיג מ- גוגל AdX, אם אתם מארחים או מגישים את הסרטונים שלכם בנגן באתר שלכם.

מחירי עלות לאלף הופעות לסרטוני וידאו מגיעים עם כל אותם אזהרות שמוצגות אך בדרך כלל הם משתלמים יותר מ- 10-100%.

לעומת זאת, הם עשויים להיות נמוכים יותר מאשר בערך המלאי אינו טוב (כלומר הופעות הניתנות לצפייה, סרטונים נצפים). פעולה זו תנקז את הערך והתצוגה יכולה למעשה להגדיל את ההכנסות ממודעות בסרטונים.

אם התוכן שלך רלוונטי למבקרים ובעל ערך למפרסמים, ההכנסות הפוטנציאליות לעתים קרובות גבוהות הרבה יותר; במיוחד אם יש הרבה מפרסמי וידיאו שמתחרים בך. (התחרות מגדילה את הרווחים)

אז איך להרוויח כסף מתוכן סרטוני וידאו ללא יוטיוב

למרות ש- יוטיוב עדיין מהווה את פלטפורמת המונטיזציה הרווחית ברשת האינטרנט, זה עשוי להשתנות בעתיד ככל שיותר מפרסמים יעברו לסרטון שמארח באופן פרטי . היתרונות הגדולים ביותר של אירוח עצמי הם העובדה שאתה שומר על שליטה מוחלטת על התוכן שלך ועל הרווחים שלך. 

כפי שהוא כרגע, וידיאו המארח באופן פרטי יכול להיות קצת טרחה. אלא אם כן אתה משתמש בפלטפורמה מקיפה בה אתה יכול לארח את הווידאו שלך ולהפיק רווחים, הדברים עלולים להסתבך מעט. חלק מפלטפורמות סרטוני הווידיאו המארחות את עצמן, כמו JWPlayer , יכולות להיות מעט יקרות לעומת העלאה ביוטיוב שזה אירוח חינמי לגמרי, אך אין לך שליטה מלאה על התוכן.

בסופו של יום, עליכם לקחת בחשבון את היעדים הכספיים שלכם כבעלי אתרים ותוכן וידאו, את רמת השליטה אשר נוחה עבורכם, ואם אתם כן בוחרים לייצר רווחים מתוכן הווידיאו, כיצד אתם מתקדמים.

בהצלחה