החלום הגדול לכתוב ספר הוא לעתים קרובות הרבה יותר זוהר מהמציאות האמיתית. זה נכון במיוחד כשמסתכלים על הצד של הרווחים בסיפור. בעוד שרוב הכותבים חולמים להפוך לכוכבים כמו סטיבן קינג או ג'יי קיי רולינג. איך כותבים ספר ? ומרוויחים הרבה כסף:

האמת הכוכבים הללו שאנו חולמים להיות כמותם, הם נדירים להפליא והאמת הקשה היא שלמעלה מ- 70% מהספרים אף פעם לא יצליחו ובטח לא ירוויחו כסף. הרבה פחות יוצרים והרבה כסף עבור הכותב. 

ללמוד כיצד להרוויח כסף מכתיבת ספר פירושו להבין את כל הדרכים בהן ספר יכול לפתוח דלתות, ולהיות יצירתי מספיק כדי לנצל כמה שיותר.

להרוויח כסף מספרים זה קשה מאוד, גם בישראל וגם בשאר העולם. בין אם אתה יוצר עם מוציאים לאור מסורתיים או עם פרסום עצמי באמזון. הדבר נכון גם אם אתה כותב ספרים בדיוניים או או לא.

החדשות הטובות הן שבעצם אפשר לעשות כסף בכתיבת ספרים. עם זאת, עליכם להיות מוכנים להרבה עבודה קשה, שיווק יצירתי והבנת היתרונות הכספיים הטובים ביותר עשויים שלא להגיע ישירות ממכירות הספרים בפועל.

מאמר מומלץ: איך להרוויח כסף מנכסים דיגיטליים

איך כותבים ספר ? ומרוויחים הרבה כסף

אחד הדברים הראשונים שיש להבין במכירות ישירות של ספרים הוא שיש יותר סופרים במשרה מלאה מאשר כותבי ספרים שאינם בדיונים. בשני המקצועות תצטרך לחפש קשה כדי למצוא את אלה שמתפרנסים בכלל מספרים.

בעוד שהמחברים ששמות המוכרים בכל בית יכולים להרוויח כסף רציני הן במכירת ספרים וסרטים (סטיבן קינג, ג'יי קיי רולינג, ג'ורג 'ר.ר. מרטין) והן באי-בדיון (ראיין הולידיי, מלקולם גלדוול, שריל סטרייד) .

לפני 20 שנה המקדמה הממוצעת לספר של מו"ל מוכר הייתה בסביבות 10,000 דולר ומו"לים קטנים יותר. בעוד שמספרים אלה עדיין קיימים במידה מסוימת, המקדמה הממוצעת היא כיום בטווח 4,000- דולר 10,000 דולר. יותר ויותר סופרים מוצאים את עצמם בתחתית טווח הרווחים.

אפילו בקרב הכותבים המוכרים , רבים מרוויחים יותר מההזדמנויות שהספרים יוצרים לעומת הספרים עצמם. את הצריך לחשוב לא רק איך כותבים ספר אלה איך עושים מזה כסף!

איך כותבים ספר ? ומרוויחים הרבה כסף
Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com איך כותבים ספר?

מיתוס עשיית הכסף מספרים

השיווק של הספרים בחברות הוצאה לאור לא גדולה מספיק. יש סיכוי של לפחות 7 מתוך 10 שתקבל התשלום המלא עבור הספר שלך.

בהתחשב בכמות השעות והעבודה שצריך עבור יצירת ספר, מדובר בתמורה די קטנה.

האמת היא, אלא אם כן כתבת את אחד הספרים הנדירים שרואים הצלחה, סביר להניח שתראה תמלוגים. אך לא כל רבי המכר מגיעים למיליון עותקים אשר נמכרו בעולם. אפילו לא קרוב.

הוצאה לאור מסורתית לעומת הוצאה עצמית

המקום היחיד בו תוכל להרוויח כסף מכתיבת ספרים, אם תעשה הוצאה עצמית. אם אתה מעלה את הספר לפרסום עצמי באמזון , אתה מקבל אחוז מהרווח וזה הרבה יותר מתמלוגים מאשר בשיטות מסורתיות.

איך כותבים ספר באמזון

קינדל הוצאה לאור (KDP) היא התוכנית הפתוחה של אמזון המאפשרת לסופרים ליצור ולפרסם את ספריהם כספרים אלקטרוניים(דיגיטליים) ב- Amazon Kindle בחינם. הם יכולים לקבוע מחיר שהם רוצים או אפילו להציע את הספר בחינם וזה קורה הרבה, על מנת לקבל קצת הכרה ובעתיד למכור בכסף.

איך כותבים ספר ? ומרוויחים הרבה כסף

בעוד שאחוזים יכולים להיות שונים בהתאם למדינה ולגורם אחר, בדרך כלל ספרי אמזון שמתומחרים בין 99 סנט ל -2.98 דולר הם 35% תמלוגים וכל ספרים שהם 2.99 דולר ומעלה הם בתמונות של 70%. מדובר באחוזים גבוהים בהרבה ממה שתקבלו מפרסום מסורתי, אפילו בשיעור של 35%.

היתרונות של הוצאה לאור מסורתית

החסרונות בדרך הפרסום המסורתי של ספרי דפוס הם ברורים. יש תחרות גבוהה, שכר נמוך ושליטה מוגבלת בשיווק הספר. יש מידה מסוימת של רישום שמתייחס לפרסום בשיטות מסורתיות. עבודה עם עורך מקצועי יכולה גם להיות יתרון מרכזי, כמו גם להתקדם בפועל.

עבור סופרים רבים זה עשוי להיות סימן גדול לביטחון עצמי. היכולת להתפרסם בערוצים מסורתיים יכולה להוות דחיפה גדולה וביטחון המאפשרת להם להתחייב באופן מלא יותר לשיפור והתמקדות בקריירת הכתיבה. זו לא סיבה נהדרת כשמתמקדים בספרים הרווחיים יכולים להיות, אבל זו סיבה נפוצה בקרב סופרים בתחום הבדיוני.

חברת הוצאה לאור גדולה יכולה להציב משאבים רבים מאחוריה כדי להגיע לאנשים רבים יותר, להזיז ספרים נוספים ולהשיג לך הזדמנויות ברשת. יתכן שלא תצליחי לבד!

מאמר מומלץ: 10 אתרים ליצירת ספרים דיגיטליים

היתרונות של פרסום עצמי של אמזון

להליכה בדרך לפרסום עצמי יש גם יתרונת רבים. אנו מתמקדים בפרסום KDP Select דרך אמזון מכיוון שזו הצורה הנגישה ביותר לפרסום עצמי הנותן פוטנציאל לתוצאות גדולות ורווחים כמובן.

היתרונות של פרסום באמזון קינדל – האחת היא בקרת מערכת מלאה. אתה מחליט מה נכנס לספר או מה נשאר בחוץ. יש לך את האמירה הסופית לגבי הניסוח של כל דבר או באיזה טון להשתמש בספר.

בעוד שהאחריות כולה נופלת עלייך , אתה מקבל תמלוגים גדולים בהרבה עבור כל ספר שאתה מוכר. אם אתה יכול לעלות מספר גדול של ספרים לקבל הכרה בינלאומית בקלות, ההזדמנות היא שתוכל להרוויח הרבה יותר ממכירת ספרים ישירה. במיוחד בהשוואה לממוצע התמלוגים של 3-7% של בעלי אתרים מסורתיים.

בנה את המותג שלך

לאחר שקבלנו טיפים איך לכתוב ספר ולהרוויח. בין אם אתה עצמאי ובין אם אתה יזם, אתה בונה מותג. המותג של עצמך הוא דבר חזק. זה קורה בין שאתה בונה לעצמך מוניטין טוב או רע. ברור שאתה רוצה לבנות את המוניטין הטוב ביותר שאפשר.

ספר יכול להיות דרך נהדרת לבנות את המותג שלך. הוספת "מחבר" ​​לשמך או לתואר שלך היא אפשרות מוכרת היטב כדי לקבל תשומת לב חיובית נוספת בין אם זה במיוחד עבורך, החברה שלך או שניהם. זיהוי שמות רחב יותר ייתן לך יותר הזדמנויות לאסוף לקוחות חדשים כמו גם לבנות רמה גבוהה יותר של אמון עם לקוחות פוטנציאליים חדשים.

ספר זה הוא מדד סמכות ומציג ידע מעמיק בתחום המומחיות שלך. לעיתים זה יכול להוות דרך לקשרים חדשים בינך לבין אנשים משפיעים בתחום.

שיווק הספר שלך

ישנן אסטרטגיות רבות בהן ניתן להשתמש כדי לקדם ספר, ויצירתיות חשובה כשמציגים איך לקבל יותר תשומת לב. רעיון טוב לשלם למודעות ממומנות בפלטפורמות של מדיה חברתית כמו פייסבוק לינקדאין טוויטר ועוד.

ככל שתוכלו להביא את הספר שלכם בפני הקהל האידיאלי שלכם, כך ייטב. מודעות בתשלום יכולות להיות יקרות מאוד ויש צורך גם ביידע שיווקי. זו הסיבה שחשוב להקפיד על תוכנית טובה לסוג המודעות שיגיעו בפועל לקהל שלכם במסגרת תקציב סביר. עבור אנשים רבים זו יהיו מודעות פייסבוק לעומת רוב הסוגים האחרים שאינם נישה.

האסטרטגיה אחרת שכותבים מסוימים ירצו להעניק את הספר שלהם בחינם. ג'יימס אלטוצ'ר משתמש בשיטה זו.

החלק הפחות טוב הוא שהרבה אנשים חשופים לספר שלך ושאולי לא יבחרו לקנות אותו. משמעותם של קוראים נוספים ובעלי ספרים נוספים היא גם יותר עותקים שמסתובבים באינטרנט שאולי יושאלו או יושאלו למישהו אחר. 

מה שכן זה גם מגדיל את הסיכוי שלקוחות פוטנציאליים חדשים יזכרו ששמעו את שמך מכיוון שהם ראו עותק של הספר מסתובב. מה שמוביל לאנשים רבים יותר אשר ינסו לאתר את האתר שלך באינטרנט.

החיסרון באסטרטגיה הזו הוא שאתה בעצם מודה בגישה "שקשה להרוויח כסף במכירות ישירות". עם זאת, זה יכול להיות חזק מאוד עבור שני הסופרים המעוניינים למשוך יותר עסקאות עבור המותג שלהם.

מאמר מומלץ: מדריך למתחילים: איך להרוויח כסף מאתר המכירות בוננזה

כתוב ספר ראשון טוב כך שאתה שבעתיד כן תמכור, והרבה קוראים ישמחו לקנות את שאר הספרים שלך!

סיכום

השיטה הישנה לכתיבת ספר רב-מכר איננה מתה. למרות שזה עדיין אפשרי, זה לא משהו שצריך לבנות עליו באסטרטגיה, וכן אולי לעשות משניהם כן מסורתי וגם באמזון קינדל. השוואה בין מכירת מיליון עותקים לזכייה בלוטו אינה רחוקה. עם זאת, כתיבת ספר יכולה עדיין להיות כלי רב עוצמה ודרך להרוויח כסף. במיוחד בתקופה זאת כשיש המון כלים דיגיטליים.