יצירת תוכן שיווקי שהופך לוויראלי הוא לרוב חלומם של בעלי עסקים ומשווקי תוכן בכל מקום בעולם. עם פיסת תוכן אחת בלבד, מאמר ויראלי מסוגל לעתים קרובות לייצר תנועה רבה יותר מחודשים ואפילו שנים של פרסום תוכן. איך לכתוב תוכן שיווקי שהופך לוויראלי:

עם זאת, האינטרנט הוא הפכפך, ופשוט אי אפשר לחזות איזה תוכן שיווקי הופך לוויראלי. עם זאת, ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לשפר בצורה דרסטית את הסיכויים שהתוכן שיווקי שלכם יקבל ויראליות. אם תרצה שהמאמר הבא שלך ישותף בפלטפורמות של המדיה חברתית בכל מקום, שקול לעקוב אחר טיפים אלה לכתיבה שיווקית ויראלית.

1. כתוב מהרגש

יש הרבה יותר סיכוי שאנשים ישתפו את התוכן השיווקי שמעורר תגובה רגשית כלשהי לעומת מאמר שרק מציג בפניהם את העובדות. חשוב על המאמרים שאתה רואה ששיתפת לאחרונה. רוב הסיכויים שרובם הגדול הם הומוריסטיים, מדאיגים או נוגעים בדרך כלשהי. כדי להמחיש נקודה זו, קחו בחשבון את העובדה שהמאמר המשותף ביותר באתר האינטרנט של ניו יורקר בשנת 2015 (כדור הארץ בסכנת הכחדה על ידי זן חדש של בני אדם )אשר שותף מיליוני פעמים ברשתות החברתיות וזכה לאלפי תגובות.

2. מאמר עם רשימות וטיפים

לא משנה את הנושא אלים אתה מכוון בתוכן השיווקי, אנשים אוהבים רשימות וטיפים. אולי זו העובדה שתבנית הרשימה מחלקת מאמר לחתיכות הניתנות לניהול ונוחות להבנה, או אולי זה מתייחס לאהבה שלנו למבנה, לארגון ולדירוג. תהיה הסיבה אשר תהיה, הסיכוי טוב יותר ליצור בכתיבה שיווקית מאמר ויראלי, אם תבנה אותו כרשימה ותיתן לו כותרת המאפשרת לאנשים לדעת שזו רשימה. אחד המאמרים הפופולרים יותר בבלוג זה, הוא זה שמתמקד ב 20 השעונים הכי יקרים בעולם . אנשים פשוט נוטים להיכנס למאמרים שנכתבים בסגנון רשימה אשר קל להבין אותם.

3. תהיה מקורי

עם כל כך הרבה יוצרי תוכן אשר יוצרים כל הזמן תוכן חדש ברשת, זה קשה להמציא משהו שהוא באמת מקורי. עם זאת, אם אתה מקווה ליצור תוכן שיווקי שיהפוך לוויראלי, אתה צריך לשאוף למשהו שאנשים כבר לא ראו מאה פעמים. אחת הדרכים לעשות זאת היא לנסות ולהישאר מעודכן על מגמות וחדשות אחרונות. אם אתה יכול להיות אחד האנשים הראשונים שסיקרו נושא חדש ברשת או לפחות ניגש אליה מזווית חדשה, זה יגדיל את הסיכויים שאנשים ימצאו את התוכן השיווקי שלך מעניין מספיק כדי לשתף אותו ברשתות החברתיות.

יחד עם זאת, לא משנה עד כמה התוכן שלך מקורי – אתה עדיין צריך להתחבר לקהל קיים באינטרנט. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג זאת היא באמצעות #האשטאג במדיה החברתית. כדי לראות כמה מה- האשטאג המובילים הנמצאים כעת ברגע זה, ראה לבדוק באינסטגרם  . או כנס למאמר האשטאג הכי פופולרים

איך לכתוב תוכן שיווקי שהופך לוויראלי
Photo by cottonbro on Pexels.com תוכן שיווקי

4. צור תוכן שיווקי כתוב היטב

לא משנה איזה נושא אתה יוצר, התוכן שלך חייב להיות כתוב היטב ונכון כדי שאנשים יראו אותו ראוי לשיתוף.  התוכן השיווקי צריך להיות מעורר ומהנה לקריאה. אם אינך מרגיש בנוח ביכולות שלך לכתוב בצורה שאנשים יהנו, יתכן שתרצה לשכור כותב תוכן עצמאי מוכשר שיצור לך את המאמר שלך.

5. אל תתביישו להיות שנויים במחלוקת

פרסום רע מפחיד יוצרי תוכן שיווקי רבים. עם זאת, קחו בחשבון שיש אמת כלשהי באמרה הישנה האומרת "אין דבר כזה פרסום רע". האמת היא שאנשים אוהבים נושאים שנויים במחלוקת. 

רק היזהר שלא להיות קרוב מדי לאש; כתיבת נושא שנוי במחלוקת זה דבר אחד, אבל להכעיס את הקהל שלך רק לצורך יצירת מחלוקת לא סביר שתשיג את התוצאות אליהם קיווית. מאמר נצפה: יתרונות של שיווק באמצעות תוכן ולמה זאת הדרך הכי טובה להרוויח כסף באינטרנט