מותר לציין שיש הרבה אנשים עשירים בקליפורניה אשר בבעלותם יאכטות נכסים בהוליווד ועד נדל"ן מסחרי. קליפורניה היא מקום קסום עם חופים יפים ונשים מהממות בנוסף היא מדינה אדירה עם כמעט 40 מיליון תושבים, אז איך זה שיש שם כל כך הרבה עשירים? 

 קליפורניה היא מדינה אדירה עם כמעט 40 מיליון תושבים. אם קליפורניה הייתה מדינה משלה, היא הייתה בעלת הכלכלה החמישית בגודלה בעולם ומדורגת במקום השלישי מבחינת מספר המיליארדרים שחיים בה. ישנם 614 מיליארדרים בארה"ב, 369 בסין, ו 165 בקליפורניה. 40 מיליון תושב גולדן סטייט מעניקים לה אוכלוסיה המתחרה במדינות רבות בגודלן העצום היא אחת הסיבות למספר המיליארדרים. מאמר נצפה: איך להרוויח כסף באמצעות סקרים בארצות הברית

השני הוא כמובן עמק הסיליקון ותעשיית הטכנולוגיה. כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, כמו פייסבוק וגוגל, נמצאות בקליפורניה. סקרים טכניים מהווים 42% ממיליארדי קליפורניה. אחרי הטכנולוגיה, הכספים והנדל"ן, מהווים את מירב המיליארדרים. הרשימה של עשרת האנשים העשירים ביותר בקליפורניה אפילו לא כוללת מספר אנשים בעלי פרופיל גבוה. מיליארדרים כמו אוואן שפיגל ושריל סנדברג וינוד קושלה וג'ק דורסי ופיטר ת'יל אינם נמצאים בשום מקום ליד העשירייה . האדם "האומלל" ביותר ברשימה הוא מייסד WhatsApp (וואטסאפ), יאן קום, עם שווי נטו של 10 מיליארד דולר.

מס '10. יאן קום – 10 מיליארד דולר

אתרטון, קליפורניה

מקור: WhatsApp

יאן קום ומייסדו המשותף בריאן אקטון מכרו את אפליקציית ההודעות שלהם לפייסבוק תמורת 22 מיליארד דולר במזומן ובמניות בשנת 2014. הוא התפטר באפריל 2018 ומאז היה בשטח רכישת נדל"ן,יאן קנה אחוזה של 80 מיליון דולר באתרטון ונכס של מאה מיליון דולר במאליבו.

מס '9. אריק שמידט – 11 מיליארד דולר

אתרטון, קליפורניה

מקור: גוגל

אריק שמידט היה מנכ"ל גוגל משנת 2001 עד 2011. הוא היה דירקטור בדירקטוריון חברת האם גוגל אלפבית עד יוני 2019. כיום הוא יועץ טכני של הענקית אלפבית.

מס '8. פטריק סון-שיונג – 15.5 מיליארד דולר

לוס אנג'לס, קליפורניה

מקור: Abraxis BioScience, שותפים פרמצבטיים אמריקאיים, NantHealth

ביוני 2016, חברת ההפעלה NantHealth של Soon-Shiong התפרסמה והפכה אותו לעשיר במהלך יומו הראשון בשוק. בקרוב – שיונג הוא לא סתם רופא, הוא גם בעל מניות של הלוס אנג'לס לייקרס. בשנת 2016 הוא קנה מניה בהוצאת טרייבון, והבעלים של  לוס אנג'לס טיימס. מאמר נצפה: לבנות נכס דיגיטלי מניב בפינטרסט

מס '7. דונלד ברן – 16.6 מיליארד דולר

ניופורט ביץ ', קליפורניה

מקור: נדל"ן

ברן הוא איל הנדל"ן העשיר ביותר בארצות הברית. ברשותו יותר מ 115 מיליון רגל רבוע שנמצאת בעיקר במחוז אורנג ', עיר אירווין בקליפורניה. הוא גם מחזיק בנתח של 97% במגדלי MetLife במנהטן.

מס '6. לורן פאוול ג'ובס – 23 מיליארד דולר

פאלו אלטו, קליפורניה

מקור: אפל, דיסני

אלמנתו של סטיב ג'ובס הקימה את אמרסון קולקטיב, חברה פילנתרופית והשקעות. משרדה שותף באפל ולאונרדו דיקפריו כדי ליצור את קרן המזון של אמריקה, מאמץ שמטרתו לגייס 15 מיליון דולר עבור הזנת אמריקה והמטבח המרכזי העולמי באמצעות חשבון GoFundMe. פאוול הכניע את הקמפיין בכך שתרם 12 מיליון דולר (עם אפל ודיקפריו) לקרן.

מספר 5. אלון מאסק – 32 מיליארד דולר

לוס אנג'לס, קליפורניה

מקור: טסלה, SpaceX

מאסק צייץ ציוץ של ספקנות מסוימת לגבי הקורונה בתחילת מרץ, וכתב "פאניקת וירוס הקורונה מטומטמת." לא לקח הרבה זמן להפוך את ההצהרה הזו ולומר שהוא מתכנן להפוך את מפעלי טסלה שלו למתקני ייצור של מאווררים.

מס '4. לארי אליסון – 54 מיליארד דולר

וודסייד, קליפורניה

מקור: אורקל

אליסון הקים צוות מהנדסים מ- Oracle כדי לסייע בבניית אתר מעקב אחר וירוסים בזמן אמת בשיתוף עם מנהל המזון והתרופות של הבית הלבן. הוא גם הבעלים של האי הוואי לנאי.

מס '3. סרגיי ברין – 57 מיליארד דולר

לוס אלטוס, קליפורניה

מקור: גוגל ראה מאמר הציטוטים של המשקיע הגדול בעולם

מס '2. לארי פייג '- 59 מיליארד דולר

פאלו אלטו, קליפורניה

מקור: גוגל

פייג 'וברין התפטרו כמנכ"ל וכנשיא, בהתאמה, של חברת האם של אלפבית של גוגל בדצמבר 2019. בחודש מארס, גוגל תרמה 50 מיליון דולר לקרן הסולידריות COVID-19 של ארגון האו"ם לארגון הבריאות העולמי.

מספר 1. מארק צוקרברג – 65 מיליארד דולר

פאלו אלטו, קליפורניה

מקור: פייסבוק

צוקרברג הודיע ​​על מענק של 100 מיליון דולר לעסקים קטנים שהושפעו מווירוס הקורונה. הוא גם תרם 720,000 מסכות שהיו עבור שריפות בקליפורניה לעובדי מערך הבריאות.