רופא שיניים באוסטרליה נלחם כדי לחשוף את זהותו של אדם אשר השאיר ביקורת שלילית על המרפאה שלו. הרופא מתיו קבבה אומר כי ההערות אינן הוגנות וגרמו לפגיעה בעסק ובמוניטין שלי.

במסגרת ההצעה לחשיפת הסוקר האנונימי, קבבה שכנע את שופט בית המשפט הפדרלי במלבורן להורות לגוגל לחשוף את זהותו של האדם כך שיוכל לפתוח נגדו בתיק לשון הרע, כך דווח ברשת ABC .

הסקירה במרכז המחלוקת, שפרסם מישהו עם שם המשתמש "CBsm 23", הופיעה בדפים העסקיים של גוגל בסוף השנה שעברה. קבבה ציין כי זו הרשומה היחידה שהכילה הערות שליליות לגבי מרפאת השיניים שלו, כאשר הלקוחות כולם סימנו את חמשת הכוכבים המרבית. מאמר נצפה: איך לעשות כסף ממנוע החיפוש גוגל

הסוקר טען כי ההליך שבוצע במרפאה לא "נעשה כראוי" והיה בזבוז זמן מוחלט. האדם המליץ ​​לאחרים "להתרחק מהמרפאה" מביצוע אותה עבודה שנעשה על ידי הרופא קבבה משום שהיא או הוא כתב, החוויה הייתה "מסורבלת ביותר ולא נוחה".

ביקורות שליליות ברשת

פירושו של צו בית המשפט הוא שגוגל נדרשת למסור לקבבה מידע אישי על הסוקר כמו שם, מספר טלפון, נתונים של מיקום וכתובות IP המקושרות לחשבון המקוון של האדם.

קבבה ביקש מגוגל לפני מספר חודשים להסיר את הביקורת האנונימית, אולם ענקית האינטרנט סירבה. לאחרונה, הוא ביקש מהחברה פרטים על הסוקר, אך גוגל טענה כי אין לה "שום אמצעים לחקור היכן ומתי נוצר תעודת הזהות."

עורך דינו של קבבה, מרק סטנארביץ 'ממטריקס לג'יוס, אמר ל- ABC כי הוא הרגיש שזה "לא הוגן ביותר שאנשים מורשים לתקוף אנונימית עסקים קטנים כנים ועמלים", והסביר שלקוחות פוטנציאליים לפעמים "פשוט מסתכלים על ביקורת רעה אחת או שתיים ומחליטים ללכת למקום אחר. " מאמר נצפה: שיווק ברשתות החברתיות ללא השקעה

הוא הוסיף כי לדעתו, "לגוגל מוטלת חובת זהירות כלפי עסקים קטנים ברחבי העולם על כך שהיא מאפשרת לביקורות אלה להימשך", ומתעקש כי החברה צריכה להיות "אחראית למעשים אלה."

"הסרת ביקורת בגוגל"

עולם הביקורות המקוון טעון סיבוכים ויכול להוביל לכל מיני בעיות עבור עסקים המקבלים ביקורות שליליות. בעוד שביקורות רבות כאלה יהיו, כמובן, לגיטימיות, הנושא הופך מורכב יותר כאשר הסוקר מסתתר מאחורי שם משתמש עלום ומפרסם תגובות ביקורתיות לצד מספר ביקורות חיוביות. התנהגות כזו עלולה לגרום לבעל העסק לשאול אם זה עשוי להיות ביקורת אמיתית ואולי פורסם על ידי עסק מתחרה או עובד לשעבר ממורמר.

גוגל נוטה לנקוט בגישה זהירה בעניין, ואמרה בעבר כי ניתן להשתמש באיומים על מקרי לשון הרע הקשורים לביקורות מקוונות כדי לדכא מידע שעשוי לעזור ללקוחות להימנע משירותים המופעלים בצורה לא טובה. פנינו לגוגל להתייחס לפרשה באוסטרליה ונעדכן כאשר נשמע.

הגנת הצרכן בארה"ב

בארה"ב, חוק ההגינות על צרכנים לשנת 2016 מגן על זכות הצרכנים להשאיר ביקורות שליליות ברשת ובמקומות אחרים, כל עוד הן אמיתיות. החוק עקב אחר מקרים בהם עסקים איימו על לקוחות בקנסות או בפעולה משפטית אם הם השאירו הערות ביקורתיות על חוויותיהם.

הרופא השיניים מתיו קבבה ממתין כעת לבדוק אם הוא יכול סוף סוף לגלות את זהותו של האדם שהשאיר את מה שהוא רואה כביקורת בלתי הוגנת על עסקיו, שלאחריה הוא מתכנן לפתוח בהליכים משפטיים. "אנו רוצים לדעת מיהו הסוקר האלמוני", אמר עורך דינו של קבבה. "הם השמיצו את הלקוח שלי. הוא הפסיד אלפי דולרים. " מאמר מומלץ: איך לפתוח בלוג/אתר מצליח