גוגל דרייב ו- דרופבוקס הן שתי אפשרויות אחסון ענן פופולריות. אתה יכול להשתמש בשתי הפלטפורמות הללו כדי לגשת לקבצים שלך מכל מקום, לשתף מסמכים וליצור גיבויים של הנתונים החיוניים שלך. מה היתרנות של גוגל לעומת דרופבוקס:

יתרונות אחסון קבצים

יתכן שאתה תוהה כיצד שתי הפלטפורמות הללו נבדלות זו מזו מבחינת התמחור, הסנכרון והשיתוף של תכונות, ושטח אחסון בתוכניות בחינם ותשלום. הרכבנו מדריך נוח שיעזור לכם להבין איזו פלטפורמה היא ההתאמה הטובה ביותר לצרכים שלכם.

אחסון חינם

גם Dropbox וגם Google Drive מציעים שטח אחסון בחינם למי שמעוניין לנסות את השירותים שלהם בהתאמה לפני שאתם מוציאים כמה דולרים בחודש תמורת משהו נרחב וקבוע יותר. כונן גוגל מגיע כסטנדרט, עם שטח פנוי של 15 ג'יגה-בתים, שהוא הרבה יותר מהיצע האחסון החינמי הראשוני של Dropbox של 2 ג'יגה-בייט בלבד.

אמנם זה נותן לגוגל יתרון בולט בחלק זה, Dropbox מציעה מספר דרכים להגדיל את האחסון החינמי שלך. חשבונות בסיסיים (בחינם) יכולים להרוויח שטח אחסון נוסף של 500MB לכל חבר או בן משפחה המופנה לשירות, עד 16GB. משתמשים יכולים גם לחבר הודעה קצרה על הסיבה שהם נהנים להשתמש ב- Dropbox כדי לקבל 125MB בחינם. מאמר נצפה: תחביבים שהפכו לעסקים של מיליוני דולרים

אמנם שטח האחסון הנוסף הנוסף מביא לכך ש- Dropbox מציע יותר מקום פנוי מ- Google Drive, אך הפניית רבים של חברים אינה משימה פשוטה. במיוחד בעולם של ימינו, לרוב האנשים שרוצים אחסון בענן כבר יש את זה. טוב של- Dropbox יש אפשרות זו, אך בסופו של דבר גוגל דרייב האחסון בחינם פשוט טוב יותר.

אחסון פרימיום

אם אתה רוצה לאחסן משהו מעבר לכמה ג'יגה-בייט, לא משנה לאיזה פתרון אחסון בענן תבחר: אתה תצטרך לשלם עבורו. גם כונן Google וגם Dropbox מציעים שירותי מנויים מובחרים, שנותנים לך אחסון מרוחק הרבה יותר לעבוד איתם. השאלה היא למי יש חבילות טובות יותר זמינות?

למשתמשים אישיים, יש ל- Dropbox מבנה התמחור העסקי של אדם לעומת הצעות אחסון פרמיום. חשבון Dropbox Plus מציע שטח אחסון של 2 TB, שמוסיף ניגוב התקנים מרוחק ואימות דו-גורמי (וזה כל כך חיוני לשמירה על אבטחת קבצים בימינו). זה יגדיר לך בחזרה 100 דולר לשנה או 10 דולר לחודש. ישנה גם אפשרות של חשבון מקצועי, שעולה 17 דולר ומציע שטח אחסון של 3 טרה-בתים בתוספת סימון מים, בקרות קישור משותפות ותכונות שימושיות יותר.

Google Drive לעומת Dropbox
דרופבוקס מחירים

לצוותים ומשתמשים עסקיים, Dropbox מציעה גם חשבונות רגילים ומתקדמים, הכוללים זמן התאוששות קבצים נוסף, קידוד מובנה, ועוד כמה תכונות מורחבות. כאשר החשבונות הסטנדרטיים מוגבלים לאחסון של 5 טרה-בתים עבור $ 12.50 לחודש, עם זאת, החשבונות המתקדמים הם כמעט בלתי מוגבלים, ומציעים שטח רב ככל הצורך. עם זאת, זה יקר בהרבה, ועולה 20 $ למשתמש לחודש כאשר הוא משולם מדי שנה, או 25 $ לחודש על בסיס מתגלגל. הם גם מגיעים עם שפע של אפשרויות ניהול צוות, כולל אפשרויות לחיוב, ניהול מנהל, גישה לממשק API לשותפים וכל מה ששירותי ענן ברמה העסקית יזדקקו לו.

לעומת זאת, כונן גוגל פשוט מציע שלושה שכבות תמחור עיקריות אחרי האופציה החינמית, שנקראות בדרך כלל Google One. הראשון הוא תכנית של 2 דולר לחודש המספקת 100 ג'יגה-בתים, גישה למומחי גוגל ויכולת להוסיף בני משפחה. השנייה היא אפשרות של 3 דולר לחודש עבור 200 ג'יגה-בייט הכוללת את היתרונות הקודמים בתוספת הנחה לחנות גוגל. האפשרות הסופית היא שכבה מוכוונת יותר של 2TB תמורת 10 דולר לחודש, מה שנותן הנחה משמעותית עוד יותר. עכשיו יש הן אפשרויות נוספות גוגל דרייב, כל הדרך עד 30 טרה-בתים עבור 300 $ לחודש. ובכל זאת, אלה מתמקדים בעיקר במשתמשי ברמת הארגון, והיתרונות האחרים לעתים נדירות למשתנים לאחר השכבה הרביעית.

Google Drive לעומת Dropbox
גוגל דרייב מחירים

בסופו של דבר, ל- Google Drive ול- Dropbox שניהם יתרונותיהם בכל הנוגע לתמחור. אם שטח של 100 ג'יגה-בתים יספיק, גוגל דרייב האפשרות הטובה ביותר של 2 דולר לחודש היא ההימור הטוב ביותר. יש לו גם אפשרויות מגוונות רבות יותר ליכולות אחסון גדולות יותר. עם זאת, חבילת העסקים של Dropbox מציעה שטח אחסון בלתי מוגבל במחיר נמוך מ- 75 $ לחודש, שהוא הרבה יותר והרבה פחות, מונונטארי, מאשר גוגל דרייב ההצעה המשמעותית ביותר.

סנכרון קבצים

Dropbox יכול לסנכרן קבצים בין מכשירים ומערכות הפעלה מרובות, כולל כל הפלטפורמות הראשיות של שולחן העבודה והנייד. כאשר Cloudware מתקלקל בהשוואה, התמיכה של לינוקס ו"הסנכרון החכם " שלה מגדירות את Dropbox מהמתחרים, מכיוון שהמשמעות היא שרק שינויים מסונכרנים, לא את כל הקובץ או התיקיה.

לשם השוואה, הסנכרון של גוגל דרייב תומך במספר מכשירים ומערכות הפעלה, אם כי אינו תומך בלינוקס באופן טבעי. ישנן כמה דרכים לעקיפת הבעיה, אך זו איננה פלטפורמה נתמכת רשמית לסנכרון קבצים. הוא אמנם מאפשר לבחור קבצים ספציפיים לסנכרון, אך אינו תומך בסנכרון של שינויים בקבצים, המכונים לעתים קרובות "סינכרון ברמת חסימת". פירוש הדבר שעליו להעלות מחדש או להוריד קבצים שלמים כדי לסנכרן אותם. מאמר נצפה: הדומיינים הכי יקרים בעולם

שיתוף קבצים

שיתוף קבצים הוא בעל חשיבות עליונה עבור לקוחות רבים של אחסון ענן, מכיוון שהוא מקל הרבה יותר על שליחת קבצים או תיקיות גדולים לקבוצות אנשים.

כונן Google מאפשר לך לשתף קבצים ותיקיות באמצעות האפליקציה לנייד או בממשק דפדפן האינטרנט, עם קישורים ישירים, או אפשרות לשלוח גישה לדוא"ל לשותף השיתוף המהימן שלך. זה גם מציע את האפשרות לתת הרשאות צפייה ועריכה לאלו שאתה משתף איתם, ומאפשרים לך להתאים אישית את הכוח שיש להם. החיסרון היחיד הוא שללא סיסמאות או תאריכי תפוגה בקישורים האלה, הם מהווים בעיית אבטחה פוטנציאלית אם לא תזיז את הקבצים או התיקיות המשותפים שלך בעתיד.

Dropbox מציע גמישות באותה מידה שבה אתה יכול לייעד תיקיות וקבצים משותפים. עם זאת, בעלי חשבונות מקצועיים ועסקיים יכולים לקבוע סיסמאות ותאריכי תפוגה בקישורים, המסייעים בהגנה על הנתונים שלך לטווח הארוך. אתה יכול גם להגדיר הרשאות עריכה למשתמשים. תכונת ה- Showcase שלו היא מגע טוב גם למשתמשים מקצועיים, ומאפשרת להם ליצור דפי פורטפוליו עם מדיה של Dropbox.