חטיבת המשחקים של פייסבוק השיקה אפליקציה מתחרה לטוויץ ויוטיוב עם אפליקציה סלולרית חדשה, ייעודית, שתאפשר לחובבים לגלות ולצפות במשחקים בשידור חי בקלות – ולא תותיר שום מתחרה בתחום הזרמת הוידאו ומשחקי אונליין .

עדכון: אפליקציית המשחקים פייסבוק פועלת כעת למשתמשי אנדרואיד. תוכלו להוריד אותו מכאן . 

אפליקציית גיימינג

יקרא בשם הפשוט "גיימינג פייסבוק", על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס " , האפליקציה צפויה להשיק באופן פומבי עבור פלאפונים מסוג אנדרואיד ביום שני, 20 באפריל, לאחר כ -18 חודשי בדיקות במדינות נבחרות. בסופו של דבר החברה מתכננת לשחרר אותו ל- iOS "ברגע שאפל תאשר" את הרישום. מאמר נצפה: איך למכור באיביי דרופשיפינג

אפליקציה החינמית מכסה כמה שנים של השקעה בפייסבוק, שאמרה כי למעלה מ- 700 מיליון מה 2.5 מיליארד המשתמשים החודשיים שלה כבר עסקו בתכני משחק. האפליקציה מיועדת בעיקר ליצירה וצפייה במשחקים חיים, מגזר המקוון הצומח במהירות בו פייסבוק נאבקת בטוויץ 'של אמזון , ביוטיוב של גוגל ובשירותי המיקסר של מיקרוסופט.

מכיוון שחלק ניכר מהעולם נישאר בבית במהלך התפרצות נגיף הקורונה , עסק הגיימינג העולמי בסך 160 מיליארד דולר צומח בתדירות גבוהה.

פידג'י סימו, ראש אפליקציית פייסבוק, מדווח למנכ"ל חברת עמק הסיליקון, מארק צוקרברג, "ההשקעה בגיימינג באופן כללי הפכה לעדיפות עלינו מכיוון שאנו רואים במשחקים סוג של בידור שבאמת מחבר בין אנשים. "זה בידור שהוא לא רק סוג של צריכה פסיבית, אלא בידור שהוא אינטראקטיבי ומפגיש אנשים מכל העולם."

תמונה פייסבוק משחקים

בנוסף לאיסור תוכן של סטרימרים מקצועיים, האפליקציה תאפשר למשתמשים גם לשחק במשחקים מזדמנים כמו Words With Friends והיא כוללת תכונה בשם Go Live כדי לאפשר לכל אחד להזרים את עצמם לשחק במשחקים ניידים.

עד עכשיו משתמשים שרצו לצפות בזרמי משחק בפייסבוק נאלצו לקפוץ דרך כמה אופציות באפליקציה הראשית העמוסה כבר. ענקית הרשתות החברתיות טוענת כי 700 מיליון מתוך 2.5 מיליארד המשתמשים החודשיים שלה עוסקים בתכני משחק; האפליקציה החדשה צפויה להפוך את משחקי פייסבוק לנגישים הרבה יותר עבור מיליוני משתמשים אלה. אך פרט למסנג'ר, פייסבוק לא הצליחה הצלחה רבה עם אפליקציות שפינוף, כך שנשאר לראות אם האפליקציה החדשה הזו תצליח כי בסופו של דבר היא חריגה מעט. מאמר נצפה: 17 הרגלים קטנים לפעולה ושגשוג בחיים