20 הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים

כולנו ראינו את הירידה במכירות הספרים בעשור האחרון, בגלל גרסאות דיגיטליות וספרי שמע להורדה. עם זאת, עדיין לא צריך להוזיל את ספר הנייר המיושן והטוב, מכיוון שעשרים הספרים הנמכרים ביותר שכללנו ברשימה זו עדיין מבוקשים ונמכרים בעולם. מרומנים קלאסיים למילונים עתיקים, הספרים שהוזכרו ברשימה זו נערכו על בסיס מכירות כוללות ברחבי העולם. אז אם אתם מחפשים לקרוא ספר חדש, הנה רשימה של 20 הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים.

20 הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים

רשימת הספרים שהוזכרו להלן נערכה ממקורות שונים ברחבי האינטרנט, כגון Ranker & How Stuff Works . חלק מתוך הדירוג הזה הם הם מתוך רשימת רבי מכר של 100 הספרים המומלצים והטובים ביותר בכל הזמנים. ברשימה נראה את הספר הכי מפורסם בעולם ועד הכי טוב שיש , מתח,פשע,פנטזיה,הרפתקאות ועוד… תהנו.

הספר הכי נמכר :

20. הארי פוטר ואוצרות המוות

עותקים שנמכרו: 50 מיליון

הראשון מרשימת 20 הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים הוא הארי פוטר ואוצרות המוות. "אוצרות המוות" נכתב על ידי הסופר הבריטי ג'יי קיי רולינג , הוא הפרק השביעי בסדרת הארי פוטר. הספר יצא ב 21- ביולי 2007 בהוצאת Bloomsbury בבריטניה וב- Scholastic בארצות הברית. עם שחרורו מכר 8.3 מיליון עותקים בארה"ב ו -2.65 בבריטניה במהלך 24 השעות הראשונות (לא כולל הורדות pdf), שהעניקו לספר שיא עולם של גינס, עבור הרומנים הנמכרים ביותר במהלך 24 שעות מהיציאה.  הספרייה האמריקאית הגדירה את הספר "הספר הטוב ביותר למבוגרים צעירים". מאמר: הפקת והפיכת ספר לספר דיגיטלי ואיך לעשות מזה כסף

19. הארי פוטר ומסדר עוף החול

עותקים שנמכרו: 55 מיליון

הספר השני של הארי פוטר ברשימה שלנו הוא מסדר עוף החול. מכר עד כה למעלה מ- 55 מיליון עותקים, ותארים אלה עלו על אחיו" הצעיר בכ -5 מיליון עותקים. זה הרומן החמישי בסדרה וראה אור ב 21 ביוני 2003 על ידי הוצאת Bloomsbury בבריטניה ו- Scholastic בארה"ב. בתוך עשרים וארבע השעות הראשונות לשחרורו מכר "מסדר עוף החול" יותר מחמישה מיליון עותקים. הספר זכה במספר פרסים כמו הספרים הכי טובים ופרס איגוד הספריות האמריקני עבור "הספר הטוב ביותר למבוגרים צעירים" בשנת 2003. 

18. הארי פוטר וגביע האש 

עותקים שנמכרו: 55 מיליון

הספר השמונה-עשר הנמכר ביותר בכל הזמנים הוא "הארי פוטר וגביע האש". זהו הרומן הרביעי בסדרת הספרים ויצא ב- 8 ביולי 2000. זה היה הספר הראשון בסדרה שיצא לאור בשתי מדינות במקביל, ארצות הברית ובריטניה. בשנת 2001 זכה הרומן בפרס הוגו, וזה היה הספר היחיד של הארי פוטר שעשה זאת. מאז מצא את ההצלחה הראשונית שלו, הספר הותאם לסרט ולמשחק הוידאו, ששניהם הצליחו בצורה יוצאת מן הכלל. מאמר: פלטפורמה לקורסים דיגיטליים ואיך מוכרים מוצר דיגיטלי

17. התפסן בשיפון

עותקים שנמכרו: 60 מיליון

התפסן בשדה השיפון מכר למעלה מ 60 מיליון עותקים ברחבי העולם מאז שפורסם לראשונה כרומן בשנת 1951. הרומן תורגם כמעט לכל השפות העיקריות בעולמות ומוכר כמיליון עותקים בשנה. מגזין Time כלל את הרומן ברשימת 100 הרומנים הטובים ביותר בשפה האנגלית שנכתבו מאז 1923, והוא מופיע במקום החמש עשרה בסקר ה- BBC, The Big Read נכון להיום, הרומן מכר בערך 60 מיליון עותקים. 

16. הארי פוטר וחדר הסודות

עותקים שנמכרו: 60 מיליון 

הספר הרביעי של הארי פוטר ברשימה שלנו הוא "חדר הסודות". מכירת עד כה למעלה מ 60 מיליון עותקים, זהו רומן הפנטזיה השני בסדרת הארי פוטר. זה פורסם לראשונה בבריטניה על ידי בלומסברי ב- 2 ביולי 1988 ופורסם בארצות הברית בשנה שלאחר מכן על ידי Scholastic Inc. הספר זכה לשבחים ופרסים רבים מהמבקרים, שהביאו לעיבוד הקולנועי של הרומן בשנת 2002, שהפך אז לסרט החמישי בעל הרווח הגבוה ביותר אי פעם. לשכת הסודות הוא הספר השש עשרה הנמכר ביותר בכל הזמנים. ואחד הנצפים ביותר בנטפליקס.

15. האלכימאי 

עותקים שנמכרו: 65 מיליון

האלכימאי התפרסם לראשונה בשנת 1988 ונכתב על ידי, הסופר הפורטוגלי, פאולו קואלו . הוא נכתב במקור בפורטוגזית אך עד מהרה הפך לאחד הספרים המתורגמים ביותר בעולם, ובסופו של דבר הפך לרב מכר בינלאומי. הרומן עוקב אחר שפרד צעיר מאנדולסיה, במסעו לפירמידות של מצרים, לאחר שבמשך הזמן חלם חלום חוזר על אוצר. האלכימאי הוא הספר החמישה-עשר הנמכר ביותר בכל הזמנים. מאמר: בניית נכס דיגיטלי להשקעה

14. הארי פוטר והנסיך חצוי הדם

עותקים שנמכרו: 65 מיליון

הארי פוטר והנסיך חצוי הדם הוא הספר החמישי של הארי פוטר ברשימה שלנו והרומן השישי בסדרה. מכר למעלה מ -65 מיליון עותקים ברחבי העולם, הרומן הלפני אחרון בוחן את עברו של הנמסיס של הארי הלורד וולדמורט וההכנות של הארי למאבקו האחרון נגד הלורד וולדמורט. הספר ראה אור לראשונה ב- 16 ביולי 2005 בבריטניה ובארה"ב ונמכר בתשעה מיליון עותקים בעשרים וארבע שעות לאחר יציאתו לאור. הנסיך חצוי הדם זכה בפרס "ספר השנה" בשנת 2006 והעיבוד הקולנועי שוחרר ב- 15 ביולי 2009. 

13. חשוב והתעשר

עותקים שנמכרו: 70 מיליון

הספר הנמכר הבא בכל הזמנים הוא חשוב והתעשר. נכתב על ידי נפוליאון היל בשנת 1937, כספר פיתוח אישי ושיפור עצמי ומוטיבציה, Think and Grow Rich המשיך למכור 70 מיליון עותקים מרשימים ברחבי העולם. ההשראות של נפוליאון לספר הגיעו מהצעה של איש העסקים ברכבת, אנדרו קרנגי.  חשוב והתעשר הוא עדיין של נפוליאון היל בספרו רב המכר כבר רשום ג'ון סי מקסוול ,  .כמו כן, רשימת רבי המכר של מגזיני BusinessWeek  אשר דירגה את חשוב והתעשר כספר העסקים השישי הנמכר ביותר בכריכה רכה, כשבעים שנה לאחר שיצא לאור לראשונה. אם אתם מחפשים לבצע כמה שיפורים בחייכם ורוצים נוסחה להצלחה, אז כדאי לקרוא אותו! 

12. צופן דה וינצ'י

עותקים שנמכרו: 80 מיליון

צופן דה וינצ'י הוא ספר רומן מותחן מסתורי מאת דן בראון, שיצא בשנת 2003. זהו המשך לרומן המתח של בראונס בשנת 2000, "מלאכים ושדים", שכלל גם את הדמות רוברט לנגדון. הספר הפך לרב מכר ברחבי העולם, מכר כ -80 מיליון עותקים, ותורגם ל -44 שפות. הספר היה כה פופולרי, עד שבשנת 2006 החליטו ב"קולומביה פוטס "לשחרר עיבוד קולנועי; שהפך לסרט השני בגובהו ב 2006 והכניס כ 758 מיליון דולר.

11. היא: היסטוריה של הרפתקאות

עותקים שנמכרו: 83 מיליון

נכתב על ידי הסופר האנגלי הנרי ריידר הגארד היא: היסטוריה של הרפתקאות, היה מאוד פופולרי ביותר עם שחרורו בשנת 1887, ומאז לא יצא לדפוס שוב. הספר נוצר בהשראת חוויות ריידר הגארד בדרום אפריקה והקולוניאליזם הבריטי. זהו נרטיב מגוף ראשון שעוקב אחר הוראס הולי וליאו וינסי כאשר המסע שלהם מוביל אותם למצוא עיר אבודה בפנים האפריקאיות. הרומן היה ידוע בבחינת סמכות נשית והתנהגות נשית, וקיבל גם שבחים וגם ביקורת על האופן בו הוא מייצג את הנשיות.

10. האריה, המכשפה והמלתחה

עותקים שנמכרו: 85 מיליון

פותח את העשירייה הראשונה הספר האריה, המכשפה וארון הבגדים. אחד הספרים הידועים ביותר ברשימה שלנו, הוא יצא בשנת 1950 ונכתב על ידי סופר ילדים, CS לואיס. רומן הפנטזיה היה ידוע בעיקר כחלק מ"כרוניקה של נרניה ", והיה במקור הספר הראשון בספר דברי הימים עד לשנים האחרונות, שם הוא שונה לשני. לואיס כתב את הספר עבור בתו הסנדקית, לוסי לואיס, והספר הופיע במגזינים Time , 100 הספרים הטובים ביותר למבוגרים צעירים בכל הזמנים. כמו כן, בשנת 2003, הספר דורג במקום התשיעי ב- BBC, הסקר האדום הגדול. 

9. ההוביט

עותקים שנמכרו: 100 מיליון

בשלב הבא יש לנו ספר פופולרי במיוחד: ההוביט. שמכר למעלה ממאה מיליון עותקים ברחבי העולם עד כה, זכה במקומו בין הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים. הרומן של פנטזיית הילדים, שנכתב על ידי ג'יי.אר טולקין, ראה אור לראשונה ב- 21 בספטמבר 1937, והיה מועמד במהרה למדליית קרנגי, והוענק פרס על ספרות הנוער הטוב ביותר, על ידי ניו יורק הראלד טריביון. ההוביט מעולם לא יצא מבית הדפוס והמשיך לעשות סדרת עיבוד לסרטים; שיצאה לראשונה בשנת 2012 והפכה לאחת מסדרות הסרטים הגדולים ביותר בכל הזמנים. וראה הצלחה גם כאן בישראל.

8. חלום החדר האדום

עותקים שנמכרו: 100 מיליון

נכנס למספר שמונה ברשימת הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים, הוא חלום החדר האדום.  הספר נחשב לאחד מארבעת הרומנים הקלאסיים הגדולים של צ'ינאס, הספר נכתב באמצע המאה ה -18 במהלך שושלת צ'ינג. הרומן זכה לשבחים רבים לאורך השנים והוא מכונה לעתים קרובות יצירת מופת של הספרות הסינית, והוא ידוע כאחד מנקודות השיא של הבדיון הסיני. גם חלום החלל האדום נחשב למחצה-ביוגרפי ומכר עד היום למעלה ממאה מיליון עותקים. 

7. ולא נותר אף אחד

עותקים שנמכרו: 100 מיליון

הבא ברשימה הוא ספר שנמכר עד כה מעל 100 מיליון עותקים ולכן הוא הספרים השביעיים הנמכרים ביותר בכל הזמנים. "ולא נותר אף אחד" הוא רומן מסתורי של הסופרת האנגלית אגתה כריסטי. מועדון הפשע של קולינס פרסם את הספר לראשונה בבריטניה בשנת 1939 בשם אחר, והוא ראה אור מאוחר יותר באמריקה בשנת 1940. כעת, הספר הוא ספר התעלומות הנמכר ביותר בעולמות; הנמכר ביותר ממאה מיליון עותקים ברחבי העולם, והוא הספר השביעי הנמכר ביותר בכל הזמנים. מאמר: מדריך קידום אתרים אורגני

6. הארי פוטר ואבן החכמים

עותקים שנמכרו: 120 מיליון

ספר הארי פוטר האחרון שהופיע ברשימה שלנו הוא אבן הפילוסופים. רומן הפנטזיה של הסופר הבריטי, ג'יי קיי רולינג, הוא הרומן הראשון בסדרת הארי פוטר, והופעת הבכורה של רולינג. בלומסברי פרסם את הספר לראשונה בבריטניה ב- 26 ביוני 1997 והוא ראה אור באמריקה בשנה שלאחר מכן תחת הכותרת " הארי פוטר ואבן החכמים". הספר זכה לטון של פרסי ספרים בריטיים ואמריקאים, והגיע לראש רשימת הבדיוני הנמכרים ביותר של ניו יורק טיימס בשנת 1999; שם זה די נשאר עד שנת 2000. זה תורגם ל -73 שפות, והיה הראשון מכל הסדרות שהופך לסרט עלילתי באורך מלא באותו שם. 

5. הנסיך הקטן

עותקים שנמכרו: 142 מיליון

במקום החמישי נמצא "הנסיך הקטן", שנכתב על ידי האריסטוקרט והסופר הצרפתי אנטואן דה סן-אקספרי. מכר למעלה מ -142 מיליון עותקים ברחבי העולם, הספר ראה אור לראשונה באנגלית וצרפתית בארצות הברית בשנת 1943 על ידי ריינל והיצ'קוק. זה עוקב אחר ילד שמבקר בכוכבי לכת שונים בחלל ומתייחס לנושאים של בדידות, אהבה, חברות ואובדן. הספר הפך ליצירה המוצלחת ביותר של אקסופירי, וזה אחד הספרים הנמכרים והמתורגמים ביותר שיצאו אי פעם. 

4. שר הטבעות

עותקים שנמכרו: 150 מיליון

שר הטבעות הוא רומן פנטזיה בעצימות גבוהה שנכתב על ידי ג'יי.אר טולקין, והוא ספר המשך לספרו הראשון "ההוביט". עם זאת, הספר נועד במקור להיות חלק ממערך דו-כרכים; זה נחשב לרעיון רע על ידי המו"ל, ובמקום זאת בחר לשחרר שלושה כרכים במהלך שנה אחת. הספרים הם: אחוות הטבעת, שני המגדלים ושיבת המלך. כולם נעשו לסרטים עטורי פרסים והספרים הוכנו לרומן הטוב ביותר של בריטיין בכל הזמנים בסרט הקריאה הגדול של ה- BBC בשנת 2003. עד היום מכר שר הטבעות למעלה מ -150 מיליון עותקים. 

3. בין שתי ערים 

עותקים שנמכרו: 200 מיליון

הרומן ההיסטורי הזה משנת 1859 מאת, צ'רלס דיקנס, נכתב בלונדון ובפריז לפני המהפכה הצרפתית ובמהלכה. הספר עוסק במאסר שמונה עשרה שנה של הרופא הצרפתי, מאנט בכלא בסטיליה, פריז; ואת שחרורו בסופו של דבר להתגורר בלונדון עם בתו, לוסי. אנשים רבים מאמינים כי מדובר ביצירה הידועה ביותר של דיקנס בדיוני היסטורי ומאז מכרו 200 מיליון עותקים מדהימים ברחבי העולם. בשנת 2003, הספר דורג במקום ה -63 ברשימת ה- BBC, הסקר האדום הגדול, והעניק השראה לתסריט של ג'ונתן נולנס לעליית הלילה האפל. 

2. שינהואה זידיאן

עותקים שנמכרו: 400 מיליון

במקום השני ברשימת הספרים הנמכרים ביותר בכל הזמנים, נמצא שינהואה זידיאן. ספר זה שונה במקצת מהשאר בספרנו כמילון לשפה הסינית. בשנת 2016 אישר השיא העולמי של גינס כי המילון הוא "המילון הפופולרי ביותר" ו"הספר הנמכר ביותר באותה תקופה ". המילון בגודל הכיס, כולל 3,300 תרכובות ומעל 13,000 לוגוגרמות; כולל דמויות סיניות מסורתיות ודמויות סיניות שונות. נכון לעכשיו, זה המילון הסיני הנמכר ביותר בעולם ועבודת העזר הפופולרית ביותר בעולם. 

1. דון קישוט

עותקים שנמכרו: 500 מיליון

מכירת 500 מיליון עותקים ברחבי העולם, דון קישוט הוא הספר הנמכר ביותר בכל הזמנים. הרומן הספרדי מאת מיגל דה סרוונטס, ראה אור לראשונה בשני חלקים, בשנת 1605 ו- 1615; ונחשבת ליצירת הספרות המשפיעה ביותר מהתקופה הספרדית והקאנון הספרותי. הוא מכונה גם "הרומן המודרני הראשון", ונחשבים בעיני רבים כיצירה הספרותית הטובה ביותר שנכתבה אי פעם. עד המאה העשרים, הרומן נחשב לאחד מיסודות הספרות המודרנית. דון קישוט הוא הספר הנמכר ביותר בכל הזמנים. 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: