9 מיליונרים מצליחים שלא סיימו שנה אחת באוניברסיטה

לא רוצה ללמוד באוניברסיטה? זה הפך לדיון בינלאומי – במחוקקים בעולם על הערך של חינוך במכללה כפי שאנחנו מכירים אותו והאם בית הספר מנבא הצלחה בחיים. התפיסות המסורתיות שלנו שכדי לקדם ילד בחיים צריך ללמוד במכללה. בהתחשב בעלות הלימודים באוניברסיטה , וכמות החוב של ילד בסופו של דבר, האם זה באמת שווה את זה? האם הם יכולים להרוויח רק הרבה יותר בחיים בלי תואר ראשון? האם אפשר להצליח בחיים בלי תואר:

מה שרבים מבינים הוא שאולי תואר אקדמי, בהתחשב בעלותו, הוא שיטה לא יעילה ואפילו מחניקה להכין ילדים לקריירה שאולי אפילו לא תהיה קיימת בעוד 15 שנה. האם יש דרך טובה יותר? אנשים שהצליחו ללא השכלה:

9 יזמים עשירים שלא סיימו את המכללה

רבים יאמרו זאת, וחלקם נוקטים צעדים ליצירת תוכניות על המתמקדות בפיתוח מיומנות ופתרון בעיות, ולא בשייקספיר ופרויד. סטודנטים במכללות מתוסכלים ממה שהם מאמינים שהם קורסים חסרי תועלת. יש אנשים שלא עשו תואר והצליחו ! אז האם אפשר להסתדר בלי בגרות:

חלק מהנלהבים ומוכנים להמשיך בחלומותיהם נושרים. ורבים מהפורשים הללו הפכו ליזמים וענקי העסקים שאנו מכירים ומכבדים את חזונם ותשוקתם. להלן 9 יזמים מצליחים שלא סיימו את המכללה.

1. ריצ'רד ברנסון

המולטי מיליונר שכונה כיום סר ריצ'רד ברנסון , סבל מדיסלקציה בתקופה שלא הייתה תמיכה מיוחדת. הוא עזב את התיכון בגיל 16, ובמרתף הכנסייה פרסם את מגזין "הסטודנט", יחד עם עסק להקלטות בהזמנת דואר. שני העסקים הצליחו היטב, והוא אפילו הצליח לראיין כמה מוזיקאים מובילים ומצליחים של תחילת שנות ה -70. משם הוא פתח רשת חנויות תקליטים והקים בסופו של דבר את קבוצת Virgin, קונגלומרט המונה יותר מ -400 חברות. כיום שווה ברנסון כמעט חמישה מיליארד דולר. מאמר: איך לקדם את העסק שלך בגוגל

2. מארק צוקרברג

מארק צוקרברג, שהתחיל לגלות את המחשב מאז התיכון, ממש השיק את פייסבוק מחדר המעונות שלו באוניברסיטת הרווארד בשנת 2004. הוא נשר מהרווארד, אפילו לא סיים את שנת הלימודים השנייה שלו, החל לעבור לקליפורניה יחד עם מייסדו המשותף ולקדם את החברה נשוי באושר ועושר לאוגוסט צ'אן . כיום פייסבוק היא אתר המדיה החברתית הגדולה בעולם, וצוקרברג מוערך בשווי הון של 36 מיליארד דולר. שכרו השנתי כמנכ"ל החברה הוא 1 דולר.

3. סטיב ג'ובס

סטיב ג'ובס תמיד התקשה בבית הספר, לא בגלל שהיה חסר אינטליגנציה אלא בגלל התנהגויותו. הוא היה בנו של דוקטור סורי. סטודנטית ופרופסורים אמריקאים במכללה, אך ויתרה על אימוץ בלידה וגדלה בקליפורניה. הוא תמיד היה מרדן והיה חלק מתרבות הנגד בקליפורניה בראשית שנות ה -70. לאחר שלמד זמן קצר במכללת ריד, הוא נשר והלך להודו ללמוד בודהיזם. כשחזר, הוא התחבר לחבר ותיק, סטיב ווזניאק, ויחד הם הקימו את אפל למכירת מחשבים שווזניאק פיתח. משם החברה התרחבה, משכה אליה המון משקיעים, וג'ובס הפך למנכ"ל אגדי.

הסכסוך בשורות גרם לפיטוריו בשנת 1985, ואפל לאחר מכן כמעט פשטה את הרגל. ג'ובס הוחזר בשנת 1997 והשאר היסטוריה. יש לנו הרבה להודות לאפל מאז iMac, iTunes, iPod, iPhone ו- iPad. נותר לראות אם אפל יכולה להמשיך בתפקוד הגדול שלה, עכשיו כשג'ובס נפטר.

4. לארי אליסון

אליסון נולד מחוץ לנישואין, ניתן לדודה ודודו כדי שיגדלו אותו בשיקגו. הוא השתתף באוניברסיטת אילינוי, אך נשר לאחר שנתיים, אפילו לא גמר את הסמסטר האחרון. הוא גם למד באוניברסיטת שיקגו במשך סמסטר אחד. הוא פנה לקליפורניה ולימד את עצמו תכנות ובסוף נחת בעבודה אצל אמפקס, שם פיתח בסיס נתונים עבור ה- CIA. בסופו של דבר הוא עזב כדי להקים תאגיד משלו על בסיס שרת מסד הנתונים שלו אותו כינה אורקל. בעוד שחברה עלתה וירדה במהלך השנים הראשונות, אורקל התפתחה כשרת מסדי נתונים מוביל עבור חברות קטנות ובינוניים ונחשב מומחה בהשקעות. בשנת 2010 רכשה אורקל את סאן מיקרוסיסטמס. מאמר: איך לעשות כסף מנכס דיגיטלי

כיום אליסון הוא האמריקאי השלישי העשיר ביותר עם שווי מוערך של 56.2 מיליארד דולר, ממש מאחורי גייטס ובאפט . בשנת 2014 התפטר ממנכ"ל אורקל ובילה את פרישתו בבתים שלו באי בפייסיפיק שרכש, ועם התחביבים שלו. הוא התחייב להעביר מחצית מהונו למטרות צדקה.

5. ג'ון מקי

מי ידע שהתחייבות לאוכל בריא יכולה להפוך מישהו למולטי-מיליונר? ג'ון מקיי התעניין במזון טבעי בזמן שהיה בקולג 'באוניברסיטת טקסס ואחר כך באוניברסיטת טריניטי. הוא וחברתו נשרו והקימו חברה בשם "SaferWay" בשנות ה -70. בהמשך הוא התמזג עם חנות מזון טבעית אחרת, וארבעת בעלי המשותפים בסופו של דבר שינו את השם לשוק מזון מלא. כיום, Whole Foods בכל רחבי ארה"ב וקנדה. מקי פרש, ומרוצה לחלוטין מהשווי הנקי שלו בסך 100 מיליון דולר ומצהיר שהוא כבר לא מעוניין לצבור יותר כסף אלא לחיות אורח חיים בריא ואיכותי. הוא טבעוני וחלק מבוועדות של מספר ארגונים לזכויות בעלי חיים.

6. מייקל דל

"סקרנות וצורך לדעת = הצלחה גדולה"

Dell היא שמו ו"מחשבי Dell דל זה המחשב שלו. " מייקל דל היה ילד פלא שהשקיע כבר בילדותו בשוק המניות ובמתכות יקרות. הוא גם קנה מחשב Apple II רק כדי לפרק אותו וללמד את עצמו עליהם. בעוד סטודנט לפני הרפואה באוניברסיטת טקסס, דל פיתח ומכר ערכות לשדרוג מחשבים לסטודנטים עמיתים. הוא אפילו קיבל חוזים ממלכתיים לשדרוגיו והציע הצעות מחיר רבות לחברות גדולות. הוא הקים את מחשבי דל לאחר שנשר מהקולג ', ובשנת 1992 היה הצעיר ביותר שאי פעם נרשם בין 500 החברות המובילות של מגזין פורבס. הוא היה אז בן 27. השווי הנקי שלו? 19.1 מיליארד דולר. מאמר: איך לעשות כסף משיווק שותפים דרך האתר שלך

7.טיי וורנר

בעבר היו צעצועי בשם תינוקות טיי טיי? הפריטים הקטנים הרכים הללו הביאו למייסד החברה, טיי וורנר, שווי של 2.6 מיליארד דולר . וורנר נשר ממכללת קלמזו במישיגן כדי להמשיך את הקריירה בקליפורניה, אך הוא הפציץ. כשחזר לעיר הולדתו שיקגו, הוא עבד כמוכר צעצועים של דאקין, אך פוטר בגלל שמכר במקום זאת צעצועים תוצרת בית משלו. הוא הקים את Ty, Inc. בשנת 1986 והציג את "בייבי" – הצלחה מיידית. החברה נסגרה בשנת 1999, והקים חברה חדשה בעוד שוורנר ממשיך לייצר צעצועים מפוארים רכים עם רווחים גדולים. וורנר הקדיש חלק ניכר משנותיו המאוחרות לצדקה, תוך שהוא מחלק סכומים גדולים לארגוני צדקה המתמקדים בילדים. הוא התגבש גם בעסקי המלונות והמסעדות.

8. טד וייט

תבניות פרה בשחור לבן על כל קופסאות. כך כיבד טד ווייט את חוות הבקר באיווה עליה גדל והיה אתר ההשקה של Gateway Computers בשנת 1985. ווייט מעולם לא סיים את התואר שלו באוניברסיטת איווה, מכיוון שהעניין שלו במחשבים והמוטיבציה שלו להצלחה עשתה את כל השאר. הוא היה מנכ"ל החברה הזו עד 2005, ובסופו של דבר היא נקנתה על ידי מחשבי Acer. הייתה לו טווח ארוך טוב והוא עדיין שווה כ -1.4 מיליארד דולר בגלל השקעות חכמות.

9. אינגוואר קמפראד

תמונה wikipedia

פירוש השם אינגוואר קמפראד אינו אומר לרובנו דבר, אך רהיטי איקאה בהחלט כן. עסקי הריהוט של אינגוואר קמראד החלו לשולחן המטבח של דודו בשבדיה בשנת 1943. כילד, לקמפראד תמיד הייתה רוח יזמית, הוא מכר גפרורים, דגים ועטים כדורים לתושבי כפרו. הוא מעולם לא למד בקולג 'והפך את עסקיו הקטנים להצלחה עולמית. בגיל 89, בשנת 2013, הוא הוריש את החברה לבניו. הוא אחד האנשים העשירים בעולם, ששוויו כ 45.2 מיליארד דולר כיום. מאמר: בניית אתרים לעסקים קטנים

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.%d בלוגרים אהבו את זה: