10 הגיטרות הכי יקרות בעולם

אם אתה התעניינתם בגיטרות, תדעו שחלקם יכולים להיות יקרים למדי. עם עץ איכותי יותר, טנדרים ומיתרים ושלא נדבר על עבודת אומנות יד. עם זאת, אתם לא תמצאו אף אחד מהגיטרות הללו בחנות הגיטרות המקומית שלכם, זה בטוח. ראה הגיטרה הכי טובה ויקרה בעולם:

רשימת הגיטרות והדמויות שהוזכרו להלן נערכה ממקורות שונים ברחבי הרשת, כגון Money Inc , String Joy ו- Guitar Player . עם גיטרות שניגנו עבור אגדות רוק אנד רול כמו ג’ימי הנדריקס ואריק קלפטון, ג’רי גרסיה ולגיטריסט הכי טוב בעולם” ועד לגיטרות חד פעמיות בעיצוב אישי ; הנה רשימה של 10 הגיטרות היקרות בעולם אשר ניגנו בהם הגיטריסטים הכי טובים בעולם!

10. דאג אירווין “טייגר” המותאם אישית עבור ג’רי גרסיה

מחיר: 957,500 דולר

ג’רי גרסיה היה הגיטריסט הראשי של Grateful Dead. הוא ניגן בגיטרה של דאג אירווין בהתאמה אישית במשך עשור שלם, בין השנים 1979 – 1989.  שמו, “טייגר”, נבע מראש הנמר המצויר בהתאמה אישית שג’רי הזמין על גוף הגיטרה.

סופר שג’רי שניגן על הגיטרה בפעם האחרונה אי פעם מול קהל; וזו אחת הסיבות לכך שהיא עלתה כל כך הרבה במכירה פומבית.  דאג אירווין “טייגר”, המותאם אישית של ג’רי גרסיה, נמכר במכירה פומבית על ידי אתר “מכרז המכירות הפומביות של גרנזי” בשנת 2002 תמורת 957,500 דולר, לג’ים אירסיי, הבעלים והמנכ”ל של אינדיאנפוליס קולטס. מאמר: המתאגרפים הטובים ועשירים בעולם

9. “Blackie” של אריק קלפטון

מחיר: 959,000 דולר 

הבא ברשימה הוא “בלאקי”, השיר המפורסם של אריק קלפטון מחלקים משלושה גיטרות נפרדות.  הסיפור אומר שאריק קלפטון החליט לקנות שישה גיטרות, ונתן אחת מהן לפיט טאונסנד, ג’ורג ‘הריסון וסטיב ווינווד. קלפטון הרכיב אז משלושת חלקים הגיטרות הנותרות כדי ליצור את “בלקי”.  אשר הפכה לגיטרה המפורסמת ביותר שלו, הוא הקליט איתו באולפן וניגן באינספור הופעות חיות. לאחר מסע הופעות גדול קלפטון הפסיק לנגן על “בלקי” בשנת 1985 והעלה למכירה פומבית בשנת 2004 תמורת 959,000 דולר.

8. הפסטיבל העממי של בוב דילן “הפסטיבל העממי של ניופורט”, פנדר סטרטוקסטר משנת 1964

מחיר: 965,000 דולר

בהיותו הגיטרה החשמלית הראשונה הייתה מתוצרת יחודית שניגן בה בוב דילן במהלך הופעה חיה, מותר לציין שלגיטרה זו יש ערך היסטורי משמעותי.  זה סימן תקופה בהיסטוריה שבה המעריצים שלו בעצם בזו לו על הבמה, מכיוון שהם לא התרשמו מהבחירה שלו בגיטרה. הם היו רגילים לגרסאות אקוסטיות של כל שיריו, והם דאגו לומר לו לו כאשר עלה לבמה בפסטיבל הפולק של ניופורט בשנת 1965. הניגון עליה ובחירת הגיטרה של דילן סימנו את המעבר שלו לשימוש בכלי נגינה אלקטרוניים נוספים. בגלל מי שהיה בעל הגיטרה, והסיפור שמאחוריו; פנדר סטרטוקסטר משנת 1964 נמכר במכירה פומבית תמורת 965,000 $ מרשימים. מאמר: זמרי הרוק הגדולים והעשירים בעולם

7. קית ריצ’רדס 1959 לס פול

מחיר: מיליון דולר

קית ריצ’רדס “1959 לס פול” היא הגיטרה השביעית היקרה ביותר בעולם.  1959 של לס פול שווים יותר משש ספרות, ללא עזרה בשיווק בשם של מפורסם, ועד היום, לא נותרו עוד רבים כאלה. עם זאת, הספציפית הזו ניגנה עבור קית ריצ’רדס במהלך הופעת הבכורה של הרולינג סטונס בתכנית אד סאליבן, שהייתה רגע בולט בתולדות הרוק אנד רול. 

הרבה להקות ואמנים מפורסמים חייבים חלק מההצלחה שלהם במקום שלהם בתכנית אד סאליבן, ואספנים ומשקפי מזכרות מבינים כיצד אירועים כמו אלה מוסיפים ערך משמעותי לפריטים כמו קית ‘ריצ’רדס 1959 לס פול.  עם זאת, הגיטרה נמכרה במכירה פומבית בשנת 2003 תמורת מיליון דולר .

6. 1958 גיבסון קורינה סייר

מחיר: 1.1 מיליון דולר

הערך הזה של גיטרת גיבסון קורינה משנת 1958, ניתן לייחס לכך שניגנו בה שלושה מהגיטריסטים הטובים בעולם. סלאש, קירק האמט וריק נילסון כולם ניגנו בגיטרה זו בשלב מסוים בקריירה שלהם, שהיא די ייחודית, בלשון המעטה. רק בערך עשר מהגיטרות הללו נוצרו אי פעם, כך שכשמשלבים את הנדירות והצורה הלא שגרתית של הגיטרה הזו עם היסטוריית הנגנים שלה; קל לראות מדוע הצליחה להביא 1.1 מיליון דולר במכירה פומבית. גיבסון קורינה אקספלורר משנת 1958 היא הגיטרה השישית היקרה ביותר בעולם. מאמר: המתאגרף העשיר בעולם

5. ווקבורן 22-סדרה של בוב מארלי

מחיר: 1.2 מיליון דולר

במקום החמישי ברשימת הגיטרות היקרות בעולם שלנו היא של בוב מארלי, “ווקברן הוק מסדרת 22”. בוב מארלי , אולי אמן הרגאיי המפורסם ביותר שאי פעם חי, היה לו רק ​​שבעה גיטרות לאורך חייו. אחד הגיטרות הללו היה הוק וושבורן בן 22 ; אותו העניק במתנה לטכנאי הגיטרה שלו, גארי קלוזן. השמועה היא כי ממשלת ג’מייקה, שהכריזה על הגיטרה כאוצר לאומי, רכשה את הגיטרה במכירה פומבית במחיר של בין 1.2 ל -2 מיליון דולר. עם זאת, מקום הימצאו בפועל של הגיטרה עדיין לא ידוע עד היום. 

4. “זאב” של ג’רי גרסיה

מחיר: 1.9 מיליון דולר

הגיטרה השנייה של ג’רי גרסיה המופיעה ברשימת הגיטרות היקרות בעולם שלנו היא סדרה של עוד דאג אירווין המותאמת אישית, שכונה “וולף” זאב. בדומה למנהג שלו דאג אירווין, “טייגר”, שמו נובע מיצירות האומנות של זאב המותאמות על גוף הגיטרה.  מכירת “זאב” הייתה חלק מגיוס כספים של המרכז לחוק העוני הדרומי בארה”ב, ו”זאב “הצליחה למכור במכירה פומבית בשנת 2002 תמורת כמעט שני מיליון דולר. כיום, הגיטרה יכולה להיות שווה עוד יותר, תלוי במצבה כמובן.

3. פנדר סטרטוקסטר משנת 1968 של ג’ימי הנדריקס

מחיר: 2 מיליון דולר

סטראטוקסטר גיטרה ימנית עם גימור לבן אולימפי, אינה דבר מיוחד בהשוואה לחלק מהגיטרות האחרות ברשימה. עם זאת, היא נוגנה על ידי ג’ימי הנדריקס בפסטיבל המוסיקה וודסטוק ב -1969; שם התקיים הביצוע האגדי שלו ל”הבאנר המנומר “. בגלל ההיסטוריה הייחודית שלה, פול אלן, מייסד שותף של מיקרוסופט, רכש את הגיטרה בשנת 1998 בכ -2 מיליון דולר. זה אחד הדברים שבהחלט הייתם קונים אם הייתם יכולים!

2. גיבסון J-160E אקוסטית-חשמלית משנת 1962 של ג’ון לנון

מחיר: 2.4 מיליון דולר

הגיטרה האקוסטית היחידה שהפכה אותה לרשימת הגיטרות היקרות בעולם שלנו הייתה חייבת להיות משהו מיוחד, והיא באמת מיוחדת! גיטרת גיבסון J-160 E של ג’ון לנון משנת 1962 היה אקוסטית חשמלית מזוג גיטרות אקוסטיות כמעט זהות; נרכשה על ידי ג’ון לנון וג’ורג ‘הריסון בלונדון בשנת 1962. הם ניגנו איתה יחד עם פול מקרטני, שירים של הביטלס ג’ון מספר “ראיתי אותה עומדת שם” ו”היא אוהבת אותך “.לאחר שהביטלס ביצעו הופעה בשנת 1963, הגיטרה איכשהו הצליחה להיעלם , אך בהמשך צצה שוב כמה שנים לאחר מכן. ממחיר הרכישה הראשוני של 161 ליש”ט בשנת 1962, המשיכה הגיטרה האקוסטית במכירה פומבית בשנת 2014; למציע אנונימי הסכום מפחיד של 2.41 מיליון דולר.

1. פנדר Stratocaster “להגיע אל אסיה”

מחיר: 2.7 מיליון דולר

תואר הגיטרה היקרה ביותר בעולם זוכה לפנדר סטרטוקסטר “Reach Out To Asia”, שנמכרה במחיר -2.7 מיליון דולר בשנת 2015. הגיטרה הזו הייתה תוצאה של פרויקט “Reach Out To Asia” של בריאן אדמס; שנוצרה כדי לסייע לקורבנות רעידת האדמה והצונאמי של האוקיאנוס ההודי בשנת 2004. אשר הרגה לפי הערכות 230,000 איש ברחבי 14 מדינות. 

הגיטרה היא ייחודית מכיוון שיש בה כמה חתימות מכוכבי הרוק המפורסמים ביותר הכתובות בכל גופה של הגיטרה. על החתימה חתמו סך הכל תשע-עשרה אמנים ובו חתימות של ג’ימי פייג ‘, מיק ג’אגר, אריק קלפטון, קית’ ריצ’רדס, בריאן מאי, דייוויד גילמור, ג’ף בק, ליאם גלאגר, אנגוס ומלקולם יאנג ובריאן אדמס.”Reach Out to Asia” נמכרה במכירה פומבית בשנת 2015, על ידי סותבי’ס, תמורת 2.7 מיליון דולר – מה שהופך אותה לגיטרה היקרה ביותר שנמכרה בהיסטוריה!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X