יזמים עסקים ומשווקי אינטרנט כולם נואשים לפרסום ויראלי. הם רוצים לראות את מסעות הפרסום השיווקיים שלהם כמו אש בשדה קוצים ברחבי הרשת. אז הם מבזבזים זמן רב באיך להעביר את המסר שלהם ומעלים סרטונים יום יום, המודל זה עבד אבל יש דרכים נוספות להצליח בעסק. 

יש הדרכות בסרטונים בכל רחבי האינטרנט המסבירות כיצד לגרום לקמפיין בתשלום להיות . אבל הנה האמת: אתה לא חייב להיות ויראלי כדי להיות יזם מצליח. למעשה, עסקים רבים בתחום המסחר האלקטרוני מצליחים לשגשג בשווקים לא ויראלים. איך הם עשו את זה? ואיך אתה יכול לחקות את ההצלחה שלהם? ראה מאמר קידום פוסטים בתשלום בפייסבוק.

איך מוצר שאינו ויראלי יכול להצליח?

יש מוצרים שלא נמכרים כ-ויראליים. מקרה מובהק – מוצרי גברים של בריקל מייצרים מוצרי טיפוח לעור לגברים. הם ידעו כשהקימו את החברה שלקוחותיהם לא ישתפו תמונות של שטיפות הפנים ויך הם יתגלחו ברחבי המדיה החברתית. אבל הם גם ידעו שיש להם רעיון מנצח. ג'וש מאייר – המנכ"ל והמייסד המשותף של בריקל – החל לחשוב על טיפוח העור כשחברתו אמרה לו שהיא חייבת תמונה לפוטושופ של קמטי הפנים שלו עבור עבודה שהיא עושה . כשלא מצא את מותגי טיפוח העור של גברים שהשתמשו במרכיבים טבעיים ואורגניים, הוא גילה הזדמנות.  הדרך להצלחה היא מציאת שוק לא מנוצל. עליכם למצוא בעיה (כאב) שתוכלו לפתור עבור לקוחות היעד שלכם. אבל אתה לא צריך קמפיין שיווקי ויראלי כדי להשיג זאת. ראה מאמר איך לפרסם ערוץ יוטיוב

1. שיווק לא ויראלי

קמפיינים שיווקיים ויראליים נועדו ליצור באז ולהיות מבדר לכל מי שרואה אותם. הם לא נועדו רק עבור לקוחות פוטנציאליים. קמפיינים אלו מכוונים לקהל הרחב ותלויים במידה רבה בשיתוף תוכן חברתי. שיווק לא ויראלי נוקט בגישה הפוכה. זה מתמקד פנימה בשוק היעד הספציפי שאתה מתמודד איתו מאפס , במקרה של בריקל פירוש הדבר היה לחנך גברים אודות טיפוח העור שלהם. מכיוון שרוב החבר'ה מבינים שהם צריכים לטפל טוב יותר בעורם, אך אין להם שום אפשרות לדבר או לשאול על כך. בריקל ניצל את זה על ידי הפיכת המותג למקור לייעוץ מומחים בכל הקשור לעור טיפוח. עלון הדוא"ל שלהם מציע סדרת הודעות חינוכיות כיצד לפתח שגרת טיפוח לעור יומי. זה לא מכירה כזאת קשה. זה רק מידע מועיל שרוב החבר'ה לא יכולים למצוא בשום מקום אחר. זה מוביל ליחסי מותג חזקים ונאמנות לקוחות. התוצאה? הצלחה במסחר אלקטרוני .

2. אל תתמקדו בעוקבים

תופעה ויראלית : עסקים חדשים בתחום שיווק מסחר האלקטרוני נוטים להתמקד בהגדלת העוקבים שלהם ובסטטיסטיקה חברתית אחרת. אבל זה חסר טעם לחלוטין אם אתה עובד בתעשייה לא ויראלית. זה לא אומר שאתה צריך להתעלם לחלוטין ממדיה חברתית. כל המותגים – במיוחד מותגי המסחר האלקטרוני – צריכים להיות בעלי נוכחות חברתית במדיה . אתה יכול להשתמש בערוצים האלה כדי לבנות את התרבות והסגנון של המותג שלך.

אבל זה לא אמור לאכול את הזמן היקר שלך. מדיה חברתית לא תהיה המקור העיקרי שלך למכירות אם אתה מתעסק במוצר לא ויראלי. המדיה החברתית היא מושכת. אבל עבור חברות רבות ההחזר על ההשקעה אינו שם. כל המאמצים שתשקיעו לערוצים חברתיים, וודאו שאתה עוקב אחר ההחזר על ההשקעה. אתה עשוי לגלות שזה אפס מבחינת המכירות. הקדיש במקום זאת לבניית רשימת המנויים שלך בדוא"ל. זה המקום בו תקבל את רוב המכירות שלך. זה הקשר הישיר ביותר שיש לך ללקוחות שלך – אפילו כאלה שלא מתכוונים ליצור אינטראקציה עם החברה שלך במדיה החברתית. ראה מאמר איך לקדם סרטון ביוטיוב

3. בנה מכירות והגביר את התנועה באמצעות הבלוג שלך

זה נכון – הרבה בלוגים של עסקים קטנים לא יוצרים עבורם כלום. אך הסיבה לכך היא שיותר מדי משווקים משתמשים רק בבלוגים לקידום אתרים. הם חושבים באופן כזה שהם צריכים בלעדיות על תנועה לאתר. נכון, אחד הכלים החזקים ביותר שיש לך לצורך תנועה לאתר שלך הוא הבלוג שלך. אבל זה יכול להיות כל כך הרבה יותר מזה. אתה צריך להציע לקוראים מאמרים איכותיים, ולא רק לתוכן מילוי שהם יכולים לקרוא בכל מקום מקוון. אתה חייב להתבלט מהקהל. ראה מאמר אסטרטגיות שיווק באמצעות תוכן לעסק

בריקל משתמש בבלוג העסקי שלהם, מדריך הטיפוח, כדי ללמד את הלקוחות. זהו המאמץ לבניית מותג שקוראים לומדים איך להשתמש במוצרים . זה לא מכירות ישירות כמו קמפיין שיווקי בדוא"ל. במקום זאת, פוסטים אלה בבלוג נועדו לעזור לקוראים ולענות על שאלות שלא הצליחו למצוא תשובות לשום מקום אחר. הרחב את טווח ההגעה של הבלוג שלך על ידי קידומו בפיצוצים בדוא"ל ובאמצעות מדיה חברתית. זה נותן מודעות לאנשים להכיר טוב יותר את המותג שלך ומפנה אותם לאתר שלך באמצעות דף שאינו מכירת מוצר. כשאתה מתמודד עם מוצר לא ויראלי, לרוב זה מסלול טוב וקל יותר. אתה יכול לפנות גם לבלוגרים אחרים ולפרסם את התוכן שלך באתרים שלהם. זה יעביר את המידע והמוצרים שלך בפני קהל חדש לגמרי. אם יש לך תוכן איכותי בבלוג של העסק שלך, זה ישמש לקידום הבלוג לבלוגרים שאתה משתף איתם פעולה.

פרסום מגביר את התנועה לאתר שלך ובונה הכרת מותג רציני. במידת האפשר, כלול קישור לרשימת הדוא"ל שלך עם פוסט האורח שלך. אפשרות נוספת היא לעבוד עם משפיעים על מנת שיכתבו ביקורות על מוצרים.  , אולי לעבוד יחד עם מותגים בשווקים הסמוכים לשלכם.

בלוג טוב יפתח דלתות שיווק רבות לעסק המסחר האלקטרוני שלך. ייתכן שלמוצרים שלך אין פוטנציאל ויראלי. אבל אם תשתף פעולה עם בלוגים אחרים שיש להם סוג כזה של מיקוד וטווח הגעה, בוודאי תראה תנועה ומכירות מוגברים.

4. לא ויראלי, אין דאגות

קמפיינים שיווקיים ויראליים הם בלתי נשכחים ויעילים. הם מניעים מכירות ענק לחברות שלהם. אבל הם מיותרים לחלוטין אם מדובר במוצר לא ויראלי.

אל תבזבזו את זמנכם במרדף אחר חלומות במדיה חברתית אם אתם עובדים בשוק לא ויראלי. במקום זאת, בנה את העסק שלך כמו שיש למוצרי הגברים של בריקל. הקימו את המותג שלכם כמקור חיוני למידע. התחבר ללקוחות והגדל מכירות באמצעות דואר אלקטרוני, ולא מדיה חברתית. ופתח בלוג שיכול להוות מקור מידע מצוין עבור הלקוחות הפוטנציאליים לטווח הארוך שלך.