כיזם או כבעלי עסק קטן, אחד האתגרים הגדולים ביותר הטמון בין כישלון או השקה מוצלחת היא התוכנית השיווקית או האסטרטגיה המשמשת לקידום העסק שלך. יש לך רעיון ייחודי וניתן למכירה הוא המפתח, אך חשוב באותה מידה להביא אותו לשם שאנשים יוכלו למצוא את העסק שלך. איך עושים זאת?

אין זה מפתיע שהאינטרנט אף פעם לא ישן ושתמיד יש מישהו באינטרנט שמחפש מוצר שאתם מוכרים או שירות, אבל התחרות הגדולה פירושה שלעתים קרובות קשה לשמוע את הקול שלך בתוך כל המרחב האינטרנטי. אין צורך להבין איך למכור שירותים , אלה צריך לעשות פעולות שכל עסק מצליח באינטרנט עושה.

כיצד לשווק את עצמך כיזם

כדי להתבלט אתה תצטרך יותר מקצת יצירתיות למעשה טיפה לחשוב, כישורי קבלת החלטות מהירים ויכולת לתכנן קמפיין. אם אתה מסוג האנשים שיכולים לעשות זאת, בדוק את השיטות הבאות "איך למכור מוצר ללקוח" ואיך לשווק את עצמך או את העסק הקטן שלך.

1.קליפים מצולמים ועלונים

רבים עשויים לחשוב כי הפרסום המצולם (זה שאנו מצלמים את עצמנו נותנים ביקורת על המוצר / העסק) , אך זה פשוט לא המקרה. לפי אתר פורבס , הפרסום המולט" עדיין חי ובועט מאוד.

בעוד שהאינטרנט פינה מעט את השוק מבחינת הפרסום, שיווק מסורתי מציע חוויה שונה שהצרכנים עוסקים בהם יותר. למעשה, טקסט המוצג על גבי מסך דיגיטלי נקרא לאט של עד 30% מאשר סרטון מוקלט שלכם.

דרכת נוספת וקלאסית לעסקים הוא פרסום מודפס לצורך התקשרות עם לקוחות לצורך העניין פליירים, וזה אומר להיות יצירתי. חשבו על כרטיסי ביקור, כרזות , שלטי חנויות או אפילו גלויות. למרבה האירוניה, אחד המקומות הטובים ביותר לפרסום פרסום בדפוס נמצא באינטרנט שכן ישנן חברות רבות בישראל המציעות שירותי הדפסה ללקוחות עסקיים המציעות מוצרים ושירותים באופן מקוון.

טיפים מהם דרכי שיווק ופרסום לעסקים באינטרנט
קידום העסק במדיה החברתית ובאינטרנט Pexels.com

2. בלוגים

כתיבת בלוגים היא אחת הפעולות שכמעט מרבית העסקים זקוקים לו, ולא בכדי. זוהי פלטפורמה המאפשרת לך לספק תוכן רלוונטי ללקוחות ולקוראים שלך. לשם כך תצטרך למצוא נישה הנוגעת לעסק שלך או לשירות עם תחרות נמוכה, וכזו שתוכל לכתוב עליה לעומק כך שתעניק ערך למבקרים.

זה לא רק ייתן להם סיבה להמשיך לחזור לאתר שלך, אלא שזה ימשוך גם קוראים חדשים ולקוחות פוטנציאליים. בלוג לא יסולא בפז גם עבור משיכת מבקרים דרך גוגל באמצעות אופטימיזציה למנועי חיפוש. זה כרוך בשימוש במילות מפתח וביטויים רלוונטיים כדי להבטיח שהאתר שלך יופיע קרוב ככל האפשר לדף הראשון של מנוע חיפוש כאשר אנשים מחפשים משהו רלוונטי לעסק שלך. היתרונות בכך הם עצומים ויכולים לכוון המון תנועה ומבקרים באתר שלך. ראה מאמר איך עושים קידום אתרים לעסקים קטנים

3. השתמש במדיה חברתית בכל רחבי הספקטרום

בעוד שחלקם עשויים לראות רק מדיה חברתית כערך של לחבר בין חברים, הרוב המכריע מכיר ביכולות השיווק העוצמתיות של הרשת. למעשה, על פי כל הסקרים המדיה החברתית , 97% מהמשווקים נמצאים כיום במדיה החברתית.

היתרון העיקרי בניהול מדיה חברתית על פני שיווק מסורתי הוא בכך שהיא מאפשרת לך להתחבר לקהל שלך. המעריצים והעוקבים שלך מסוגלים להראות את הערכתם או חוסר שביעות רצונם מהמודל העסקי הנוכחי שלך באמצעות לייקים ותגובות ואז תוכל באופן ישיר, בזמן אמת, להשיב להם.

זה מאפשר לך לבנות מערכת יחסים עם הלקוחות שלך ולהראות להם שאכפת לך מהדעות שלהם. זה מאפשר לך להשיג ערך חשוב בהעדפות הלקוחות שלך והרגלי הקנייה לעסקים.

עם למעלה מ- 500 מיליון ציוצים, 4.5 מיליארד לייקים בפייסבוק ו -95 מיליון תמונות וסרטונים שהועלה לאינסטגרם מדי יום, יש המון נתונים שניתן להשתמש בהם כדי להשיג מכירות באופן שיטתי עבור המודל העסקי שלך , ההרגלים וההעדפות של הלקוחות שלך. ראה מאמר רעיונות לקידום ושיווק עסקים באינטרנט

4.אל תפחדו משיווק בדואר אלקטרוני

שיווק בדוא"ל מאפשר תוצאות גמישות, חסכוניות וקלות למדידה. בדומה למדיה החברתית, היא מאפשרת לך לפנות לקהל שלך במקום לחכות שיבואו אליך, במיוחד על פני טווח גיאוגרפי גדול. זה המצויין להשתמש עבור עלוני מידע, שליחת הודעות על מוצרים ושירותים חדשים, כמו גם מאמרים על טיפים להצלחה בחיים ומוטיבציה עסקית .

זכור כי יש להשתמש באימיילים כחלק ממסע פרסום שיווקי, ולא צריך לשלוח אותם רק כמתנת ערך אל כן לחשוב על העסק ולנסות למכור , לא לפחד, וכחלק מאסטרטגיה מתוכננת ומנוהלת בקפידה.

כמו כן, השתמש בדוא"ל במשורה. אפקטיבי ככל שאסטרטגיה זו יכולה להיות בשמירה על עדכניות של לקוחות ועוקבים, זה גם קל מאוד לעבור על הגבולות שלך ולהפוך לדואר זבל (ספאם).