מתי כדאי לקנות מניות בשוק המניות התנודתי בעקבות מגיפת הקורונה יש כאלה התוהים מתי הזמן הטוב ביותר לקנות מניות בשוק כאשר הוא נופל.

קשור: כיצד אפשר להרוויח כסף מיוטיוב ללא השקעה

אך יועצים פיננסיים רבים אומרים כי אין זמן ”אידיאלי” לקנות מניות נוספות והאם למכור . מכיוון שאיש אינו יודע מה יקרה בשוק מחר, אי אפשר לדעת מתי הוא ייפול לתחתית ומחירי המניות יהיו הנמוכים ביותר.

″אין לנו מושג כמה זמן התנודתיות זו תימשך, ואף אחד אחר לא. ″חשוב להישאר רגועים.” כפי שחזה מנכ”ל ברקשייר הת’אווי, וורן באפט , ”אינך יכול לחזות את השוק על ידי קריאת העיתון היומי.” ראה מאמר איך להשקיע בנכסים דיגיטליים .

עם זאת, עדיין עליך להשקיע בעקביות לפרישה פנסיה מסלול מנייתי ומטרות פיננסיות אחרות. אסטרטגיה זו  נקראת ממוצעת של עלות לדולר .

אתה לא יכול לזמן את השוק

ממוצע עלות דולר פירושו פשוט להשקיע בעקביות נתח כסף במרווחי זמן קבועים לאורך זמן. אם יש לך 1,000 דולר ואתה מרגיש נוח להשקיע, הוסף 100 דולר תיק השקעות עצמאי כל שבוע, או שבוע אחרי, ולא בבת אחת. 

זה מוציא את נושא הרגש והפחד מהמשוואה ומונע מכם לנסות לזמן את השוק . במקום זאת, אתה משקיע סכום זהה של כסף ללא קשר למה שהשוק עושה. אם אתה תורם חלק מהצ’ק שלך לחשבון 401 (K) או לחשבון פרישה חיצוני מדי חודש, אתה כבר נהנה מהאסטרטגיה הזו. ראה מאמר נצפה כמה כסף מרוויחים יוטיוברים .

אם השוק ממשיך לשקוע, זכור כי עבור משקיעים רבים זאת הזדמנות: אתה משקיע את כספך לטווח הארוך , לא לשבוע זה ואפילו לא השנה. אלא אם כן אתה קרוב לפנסיה, סביר להניח שיהיה לך זמן להתאושש. רווחים עתידיים לעולם אינם מובטחים, אך שוק המניות משקף את הכלכלה החזקה והגדולה בעולם, שבסופו של דבר נתאושש מוירוס הקורונה. ההיסטוריה מלמדת  שאם תוכלו לרכוש בשפל בשוק, מניות בדרך כלל אמורות לצבור ערך לאורך זמן. 

יועצים רבים מציעים שלא לשנות את אסטרטגיות השקעה בשוק ההון בכלל בזמנים לא בטוחים ולא יציבים. אתה לא רוצה להשקיע יותר ממה שאתה באמת יכול להרשות לעצמך מכיוון ששמעת שזו הזדמנות קנייה טובה. זה הזמן להיות זהיר עם החיסכון וההוצאות שלך , ג’ון אולין, מתכנן פיננסי מוסמך מפלורידה, אומר ל- CNBC Make It. אל תשקיע את כסף שתצטרך מחמש שנים.

View this post on Instagram

Never forget the first rule!

A post shared by Warren Buffett (@officialwarrenbuffett) on

טיפים איך לדעת מתי לקנות ולמכור מניה שהשוק בירידות

″עכשיו זה לא הזמן לצאת למסע הוצאות להפחתת לחץ”,  ″אם אתה מאבד את עבודתך או שאתה פורש ממנה, אינך רוצה למכור מניות בנקודת שפל כשהשוק במצב דובי בבורסה או לקחת חלוקה או הלוואה מחשבון הפנסיה שלך או IRA רק מכיוון שאתה דל במזומן.”

עבור מרבית המשקיעים, פרק הזמן הכולל שהם מושקעים בשוק ולא היו בו השוק ישפיע יותר על צמיחת ההשקעה הפוטנציאלית שלכם. ככל שתשקיעו יותר זמן, הכסף שלכם יכול  לעלות בערכו ואתם תיהנו יותר מהיתרונות. ראה מאמר מהו שיווק רשתי והאם כדאי .

המשיכו להשקיע במרווחים קבועים והמשיכו  להפקיד את אותו הסכום , לא משנה מה השוק עושה. תן לממוצע של עלות דולר לעשות את העבודה.