הרווחים ברבעון הרביעי של אמריקן אקספרס, שהוכרזו בסוף החודש שעבר, עלו על הציפיות בוול סטריט. כאשר הרווח השנתי המותאם של החברה הגיע ל –12% ב –2019 לעומת 2018 , אלה היו חדשות טובות לחברה ולבעלי המניות. כמה היה לכם אם הייתם משקיעים לפני עשור?

קשור: האם למכור מניות עכשיו

אם השקעתם 1,000 דולר במוסד הפיננסי לפני 10 שנים, ההשקעה שלכם הייתה שווה יותר מ- 4,000 דולר החל מה 18 בפברואר, תמורת תשואה כוללת של 301%, לפי חישובי האתר CNBC. לשם השוואה, באותה תקופה, ל- S&P 500 הייתה תשואה כוללת של קצת יותר מ- 275%. מחיר המניה הנוכחי של אמריקן אקספרס היה מעט מעל 129 דולר ביום שני, ירידה של יותר מ -4% במסחר בבוקר, תוך התגברות הפחדים מההשפעות הכלכליות של נגיף הקורונה . מאמר נוסף יוטיובריות אופנה ואיפור העשירים ביותר

אמנם המניות של אמריקן אקספרס באמת הצליחו לאורך השנים, אך ביצועי העבר אינם סימן לתוצאות עתידיות.

אם היית משקיע 1000 דולר באמריקן אקספרס לפני 10 שנים , כמה היה לך עכשיו ?
מניית אמריקן אקספרס עסקים – תמונה גוגל

איך התחילה אמריקן אקספרס

אמריקן אקספרס התחיל בשנת 1850 , אז התחילה כחברת שילוח מטענים. החברה החלה להציג מוצרים ושירותים פיננסיים ועד שנות החמישים השיקה מניית אמקס את כרטיס אשראי הראשון שלה לצרכן.

בשנת 1966, היא הציגה תוכנית כרטיסי תאגיד לעסקים, ובשנת 1991 הקימה את תוכנית הנאמנות הראשונה שלה, שנקראת כיום חברות תגמולים. התוכנית משמשת לתמרץ משתמשים בהטבות ולעודד את נאמנות החברים. מאמר נוסף הדיג'יים הטובים והעשירים בעולם

מאז, אמריקן אקספרס המשיכה לחזור על הצעותיה הכספיות על ידי הצגת קווי כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי וכן שירותי בנקאות. כיום, מדובר באחת התאגידים הפיננסיים הגדולים בעולם עם יותר מ 63 מיליון בעלי כרטיסים .

ביצועי המניות של אמריקן אקספרס

לאורך השנים, גרף מדדי הבורסה של מניות אמריקן אקספרס עלו ויורדות.

כמו מוסדות פיננסיים רבים, החברה ראתה את המניות שלה שוקעות בזמן המיתון של שנת 2008. בפברואר 2009, מחיר המניה שלה נחת מתחת ל -11 דולר .

בפברואר 2015, ערך השוק של אמריקן אקספרס ירד בסביבות 8 מיליארד דולר תוך 48 שעות לאחר שהודיעה על אובדן של חוזה משתלם עם קוסטקו, אשר אמור היה לפוג במארס 2016. על סיום החוזה חששו בעלי המניות מכמה הכנסות חברת אמקס תפסיד ואיך זה ישפיע על ההשקעות שלהם.

באוקטובר 2017 הוכרז גם כי קנת צ’נוו, יו”ר ומנכ”ל במשך 17 שנים, ייפטר עובדים בפברואר 2018 כאשר אמריקן אקספרס נאבקה למצוא את מקומה בשוק המודרני.

למרות הבעיות, מניית אמקס החזירה 5.4% בשנה תחת כהונתו של צ’נו. זה היה קרוב להכפיל את התשואה השנתית של המגזר הפיננסי ב -2.6% באותה תקופה.

האחרון באתר אמריקן אקספרס

אמריקן אקספרס ייחסה את הצלחת הרבעון הרביעי ל”תמהיל המאוזן היטב ” שהצליחה לפגוע בין ההוצאות לדמי הכנסות מהלוואות. מנפיק הכרטיסים דיווח שכמעט 70% מחברי הכרטיסים החדשים בשנת 2019 הלכו על מוצרים מבוססי עמלות, מה שעזר לה להגדיל בשנה שעברה הכנסותיה מדמי הכרטיסים ב -17%. מאמר נוסף ציטוטים לחיים מהאיש העשיר בעולם בכל הזמנים

Millennials הם גם "המעריצים" הגדולים של אמקס. בינואר, ג’ים קרמר של CNBC נזקף לזכותם של צעירים עזרה לחברה להגיע לרבע טוב יותר מהצפוי. “Millennials ממש נרשמים, 50% מהקלפים החדשים. העסק הזה הוא נהדר, ” אמר קרמר במהלך סיבוב הברקים של” כסף מטורף ”.

החודש הודיעה אמקס על כלי הזמנות חדש לחברי כרטיס פלטינה וצנטוריון. התכונה תאפשר למחזיקי הכרטיסים לגלוש, להזמין ולנהל הזמנות במקום אחד באמצעות המכשיר הנייד שלהם. ומשתמשים זכאים יכולים להזמין מספר הזמנות ביום בלמעלה מ- 10,000 מסעדות ברחבי העולם ובישראל. מאמר נוסף שמות של יוטיוברים מובילים בעולם וכמה הם עושים

אם אתה שוקל להשקיע, מומחים כמו וורן באפט, ממליצים לעתים קרובות להתחיל בקרנות אינדקס , שמחזיקות סל חברות. מכיוון שקרנות אינדקס אינן קשורות לביצועים של עסק בודד, הן פחות מסוכנות ממניות בודדות, מה שהופך אותן לבחירה בטוחה יותר למתחילים. מאמר למה וורן באפט משלם תמיד במזומן?