בגלל מגיפת נגיף הקורונה , תקופת עבודה מהבית הופכת בלתי נמנעת עבור חברות רבות בישראל ובעולם. עבור מספר עובדים החוויה היא לא רק חדשה, אלא היא מפחידה. המקצוענים, כמובן, מבינים מה לעשות: גמישות עילאית, אוטונומיה בלתי ניתנת להכחשה ונסיעות המורכבות מהליכה במסדרון והיתקלות באנשים לא רצויים יום יום. אז איך עובדים מהבית בצורה הנכונה?

קשור: מילוי נתונים עבודה מהבית בהזנת נתונים Homework

זה לוקח תרגול ודורש כמות משמעותית של מודעות עצמית, משמעת ומיקוד דמוי לייזר. המסע שלי בעבודה מהבית התחיל בשנת 2010, כשבניתי את הסטארט-אפ הראשון שלי.  10 שנים אחרי שהייתי שכיר, וצברתי סודות עבודה מהבית בטווח קצר יחסית.

להלן שש הטעויות שאנשים מצליחים אף פעם לא עושים כאשר עובדים מהבית:

1. עבודה בפיג’מה

היזמים הגדולים בישראל ובעולם לא מתעוררים ומיד מתחילים לעבוד כשהם עדיין בפיג’מה. במקום זאת, הם מתכוננים ליום עבודה באותה צורה שהם היו עושים אם היו הולכים למשרד כשכירים .

למרות שהמחשבה על עבודה בג'ינס שלך עשוי להישמע לא הכי נעים, אבל הפיג’מות שלך אינן לבוש מקצועי בדיוק – והן גם לא יעמידו במחשבה של ”מצב עבודה. ” על פי מחקר מאוניברסיטת נורת’ווסטרן , עובדים, לא משנה באיזה מקצוע הם נמצאים, מבצעים משימות טוב יותר כאשר הם לובשים בגדים בעלי ”משמעות סמלית”.

כמו כן, מראה מטופח וניתן להצגה יחסוך מכם את הטרחה של ממהרים להתכונן בכל פעם שמפגש וידיאו מאולתר.

2. עבודה מהמיטה או מהספה

להחזיק סביבת עבודה ייעודית זה משהו שאני לא יכול להדגיש מספיק. כל הכבוד לך אם אתה יכול לעבוד באופן פרודוקטיבי מהספה או מהמיטה, כי מעט מאוד יכולים. 

אין הגדרה אחת שמתאימה לכל אחד שמתאימה לכולם. צריך ניסוי וטעייה כדי למצוא פריסת סביבת עבודה שתומכת בצרכים שלך, אך המפתח הוא שהדמות תדמה ככל האפשר להגדרת "המשרד שלך". אתה אפילו לא צריך חדר פרטי; זה יכול להיות אזור ייעודי בביתך – הרחק מהמיטה והספה.

שקול להשקיע בכיסא משרדי נוח (שתוכל להשיג בפחות מ- 45 $ איביי,אמזון,אלי) ובשולחן גדול מספיק בכדי להתאים לציוד שלך (כלומר, צג חיצוני, מדפסת, מקלדת ועכבר, ארונות מסמכים). חברות מסוימות מאפשרות לעובדים מהבית להוציא פריטים אלה, לכן בדוק עם הבוס שלך.

גם התאורה עושה את ההבדל העצום. מחקרים מצאו כי אורות קרירים יותר (ככל שטמפרטורת הצבע המתואמת גבוהה יותר, כך ייטב לך)  יכולים לגרום לעובדים להיות הרבה יותר פרודוקטיביים . קרב את סביבת העבודה שלך לחלון אם יש לך הרבה אור שמש טבעי; לא רק שזה קל יותר לעיניים, אלא שמחקרים הראו שהוא יכול להפחית את הדיכאון ולשפר את מצב הרוח, האנרגיה והערנות .

קשור: הרגלים של אנשים עשירים ומה הופך אותם למוצלחים כל כך

3. דוגמאות להסחת דעת

"אפילו בימים האיטיים ביותר", אנשים מצליחים שעובדים מהבית תמיד עושים את זה .

כמי שמנהל צוות מהבית במשך כמה שנים, מוודא שכולם לוקחים חלק בשיחה כחלק מהעבודה ומה הספיקו על כה, סטטוסים של מטלות, כמו גם הדאגות והסוגיות שלהם, נותן לכולם שקט נפשי. זה יכול להבטיח ששום דבר לא ילך לאיבוד בתרגום הדברים ושאף עובד לא מרגיש מוזנח.

לא צריך לבדוק ללא הרף ולהשיב להודעות דוא”ל בכל רגע (אלא אם כן הם דחופים). לכל הפחות, ערוך צ’ק-אין קבוע עם המנהל והצוות שלך – דרך Slack/זום, שיחות טלפון, מיילים. צאו מאזור הנוחות שלכם, דברו על היעדים שלכם לשבו הקרוב. 

התייחסו אליו כאל עדכון סתמי, ולא כאל פגישה רשמית. זה גם יעזור לך לבנות מערכות יחסים בר קיימא יותר עם אנשים שאתה עובד איתם.

4. שמירה על בריאות

כשאתה לא במשרד, יש בדרך הפעילות גופנית פוחתת : אין חדרי ישיבות לוועידה שאפשר ללכת אליהם, אין חברים לעבודה שאפשר ללכת קפה ביחד ובלי מסדרונות ארוכים המובילים למדפסת או לשירותים.

היו אינספור פעמים שהייתי מוצא את עצמי עם כאבי גב וחוסר תחושה ברגליים כי ישבתי חמש שעות רצופות, אפילו בלי שהבנתי זאת. הלכתי לאיבוד בעבודה שאני אפילו שכחתי לאכול ארוחת צהריים.

אפילו אם אתה מתאמן בתדירות גבוהה, ישיבה לפרקי זמן ארוכים מדי עלולה להוות גורם סיכון למוות מוקדם, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine . אבל יש חדשות טובות: החוקרים גילו כי אנשים שישבו פחות מ -30 דקות בכל פעם היו בסיכון הנמוך ביותר למוות מוקדם.

אני עושה את זה לנקודה לגלוש זמן לאורך היום לטיולים (בילוי כלב מקל על זה). יש גם אפליקציות ותוכנות להורדה המאפשרות לך להגדיר יעדי הליכה כדי להבטיח שאתה מעביר כמות מספקת, כמו סטנד אפ! טיימר Break עבודה , אקראי RemindMe ו טיים אאוט .

קשור: מדריך: איך מתחילים עבודה מהבית בפייסבוק

5. צור מבנה וגבולות

קל להסיח את הדעת בעניינים אישיים כשאתה עובד מהבית, מכיוון שאתה כל כך הרבה יותר נגיש לאנשים מחוץ לחיי העבודה שלך.

לכן אתה זקוק למבנה – לוח זמנים עקבי שאתה מקפיד עליו – כדי למנוע מהפרעות להפריע לזרימת העבודה שלך. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא ליצור רשימת מטלות לכל יום. זה צריך לכלול משימות מאוד ספציפיות, מדידות וניתנות להשגה. יתכן שתצטרך להתאים את הרשימה של מחר, תלוי במה שתעשה היום.

שמירה על מבנה פירושה גם הצבת גבולות. כמובן שיש כמה חריגים, כמו למשל אם אתה הורה יחיד עם תינוק שזה עתה נולד. אך לרוב, היו ברורים עם בן / בת הזוג, החברים או האנשים שאתם חיים איתם לגבי לוח הזמנים של העבודה שלכם. שקול להגדיר חלון זמן ”אל תפריעו לי” בו אתה יכול לעבוד בחופשיות ללא הפרעות מיותרות.

כמו כן, יש להקפיד יותר מדי על מה שאתה עושה באינטרנט. אם יש לך נטייה לבדוק מדיה חברתית, ייתכן שתרצה להוריד תוכנות חוסמת באינטרנט, כמו FocusMe או Freedom . 

6. ניצול ההזדמנות כמובן מאליו

האפשרות לעבוד מהבית היא זכות גדולה, במיוחד בזמן מגיפת הקורונה. חלק מאנשי המקצוע, כמו עובדי בית החולים, נדרשים להתייצב במקום העבודה שלהם.

כמובן, אני יכול להבין עם אלה שעובדים מהבית בפעם הראשונה אבל שונאים את זה לחלוטין. בשלב מוקדם התקשיתי ללמוד כיצד לנהל את זמני בהצלחה ולהישאר ממושמע. אבל החוויה עזרה לי לצמוח בכל כך הרבה דרכים:

  • כישורי התקשורת שלי השתפרו משמעותית . נוכחות חזקה כשאתה לא במשרד פירושו ללמוד לפתח קול ברור ובטוח. כל הזמן לדבר עם עמיתים ולקוחות על תקשורת דיגיטלית עזר לי לעשות בדיוק את זה.
  • אני אשף טכנולוגיה . עבודה מרחוק באה עם אתגרים טכנולוגיים. יתכן וקשה לך להתחבר לשרת שלך. מסך מחשב העבודה שלך פשוט השחור. נראה כי קבצים נעלמו. אחרי שביליתי שעות בטלפון עם תמיכת IT, אני עכשיו מיומן מספיק כדי לתקן את הבעיות הנפוצות הללו לבד.
  • מודעות עצמית ואינטיליגנציה רגשית מוגברת. כמעט בלתי אפשרי להצביע על רמזים לא מילוליים כשאתה מתקשר באופן דיגיטלי. אבל אחרי שנים של תרגול, אני יכול בקלות להרים לעצמי",אם אני נרגש או מדוכא – ואז להגיב בהתאם לרגשות.