ביל גייטס , אופרה ווינפרי ,ג’ף בזוס מה משותף לכל העשירים האלה למעט היותם מיליארדרים מצליחים ואיך (איך מצליחנים חושבים)?. כולם מתרגלים מדיטציה, וזוקפים אותה ככלי להצלחתם . מחקרים נוטים לגבות את הרעיון: מחקר שנערך בשנת 2018 בכתב העת לפסיכולוגיה של בריאות תעסוקתית מצא כי אימוני מיינדפולנס יום-יומיים, כמו מדיטציה, יכולים לשפר את הפרודוקטיביות, את שביעות הרצון בעבודה, את האיזון בין החיים לעבודה ולהפחית את הלחץ.

תמונה gettyimages

קשור : כיצד וירוס הקורונה משפיע על מוכרים באינטרנט

″מיינדפולנס מאפשר לך לחוות את חייך בהווה עם פחות דאגות ולחשוב מה בדיוק קרה, מה היה צריך לקרות, ומה כמעט קרה,” אומר מדען לענייני המוח סם האריס , מחבר רב מכר של ניו יורק טיימס, ″זו היכולת לשים לב למה שחשוב באמת בחיים.”

למרות ששילוב של קשב נפש בחיים שלך יכול להיות מסובך, האתגר שווה את זה, אומר האריס, מכיוון שזה ”יכול להיות ההבדל בין קיום קריירה מבריקה, ולהיות מוקף באנשים יצירתיים שאתה אוהב לעבוד איתם, לבין להיות הבחור הממורמר במשרד שפוטר (שוב). ”

"למה מיינדפולנס"

ג’רמי האנטר , דוקטורנט, המנהל ומייסד של המכון למנהיגות מנהלת מחשבת בבית הספר למנהל בוגר פיטר דרוקר , מסכים: מיינדפולנס יכול לתת לך ”יתרון תחרותי בעבודה”, הוא אומר, שיכול לעזור לך לנהל את תשומת הלב שלך, פיתוח מודעות עצמית, ללמוד להסתגל ולווסת את הדחפים הרגשיים שלך.

הנה הדברים שאומר אריס והאנטר מומחה למיינדפולנס, מיינדפולנס יכול לעזור לך בחיים המקצועיים שלך.

הרגלים של אנשים עשירים
תרגילים להרגעת הנפש Pexels.com

"מה אנשים מצליחים עושים"

1. היכן אתם ממקדים את תשומת ליבכם בחיים

″היכולת לשים לב למחשבות ורגשות מתעוררים ומתעלמים, במקום להיות מזוהים איתם בלבד, היא סוג של כוח-על”, אומר האריס. אבל זו לא כוחות על שנולדים איתם. פטפוט נפשי חסר תועלת היא ברירת המחדל של המוח ו”אנחנו אף פעם לא מקבלים שקט של רגע לשארית חיינו ”, הוא אומר. ″כלומר, עד שנלמד לעשות מדיטציה.”

אנו חיים בסביבה ש”מפתה את תשומת ליבנו בכל טיול … ובאותה עת אנו משתמשים במוחנו כדי להתפרנס. ” היכולת שלך למקד את תשומת הלב שלך היא הנכס היקר ביותר שלך, אבל להחזיר את המיקוד שלנו דורשת כוונה אמיתית, אומר האנטר.

האנטר אומר לתלמידיו כי הצעד הראשון להתבונן טוב יותר הוא התבוננות במקום בו מוקצה תשומת הלב: ”שאל את עצמך ‘האם הדבר שאתה נותן את תשומת ליבך ביום יום באמת משמעותי עבורך?’”

קשור: נשיאי ארצות הברית לשעבר העשירים ביותר

שאל את עצמך, ‘האם מה שאתה נותן אליו לתשומת לב על בסיס יומיומי באמת משמעותי עבורך?’

שאלה זו הובילה את אחד מתלמידיו להכיר בכך שהיא מבלה את 30 הדקות הראשונות של הבוקר במיטה באפליקציית אינסטגרם . היא הייתה המומה לגלות שהיא ביזבזה בחייה עד כה 3.5 שעות בשבוע.

לאחר שתבחין היכן אתה שם את תשומת ליבך, אתה מתחיל להכיר באילו התנהגויות שגרתיות עשויות להפחית את התפוקה שלך, ועל כן מעכב את ההצלחה שלך.

התווה את סדר העדיפויות שלך זה יכול לעזור לך לקטלג את מה שאינו פרודוקטיבי. אם אתה כותב דוא”ל חשוב והתשומת לב שלך עוברת לחיפוש באינטרנט אחר מה שאתה צריך להכין לארוחת הערב, נניח, קשב נפשי עוזר לך לזהות שאתה מוסח. במקום לתת לזה להוביל אותך משם למחשבות אחרות, ”שאל את עצמך ‘האם אתה משתמש בזמנך כראוי?’” אומר האנטר.

2. קבל תובנה לגבי דפוסי המחשבה שלך

להיות מודע לא אומר שתפסיק לחוות הסחת דעת או שלא תארח עוד מחשבות או רגשות שליליים. במקום זאת, זה מלמד אותך להקצות פחות ערך למחשבות האלה . ″המטרה היא לא להפסיק לחשוב. במקום זאת, זה לזהות מחשבות כהופעות חולפות בתודעה, ”אומר האריס.

לא כל הרגשות השליליים הם פרודוקטיביים, הוא אומר. הוא משתמש בפעילות גופנית כאנלוגיה כיצד רגשות שליליים יכולים לשמש למוטיבציה: בחדר הכושר אתה יוצר מרצון לחץ גופני על ידי ריצה במקום או הרמת משקולות כבדות. כשאתה עוזב את חדר הכושר, אתה לא ממשיך לחזק את שריריך ולהעלות את הדופק ללא סיבה. אתה נרגע פיזית.

″אתה רוצה מערכת יחסים דומה לתקופות של לחץ פסיכולוגי. האם אתה יכול להניח את התוכניות שלך בצד לחמש שנים הבאות כדי שתוכל ליהנות באמת מארוחת ערב עם המשפחה שלך? לא אם אתה מזוהה בחוסר אונים עם כל מחשבה שעולה בתודעה, ”אומר האריס.

דאג למדיטציה למשך 10 דקות ביום ותתחיל לאט לאט להגדיל את משך הזמן שאתה מסוגל לשים לב להווה שלך. יכולת זו תתחיל לחלחל להיבטים אחרים בחיים, אומרת האריס. לאחר מכן תוכלו לקחת צעד אחורה, לסווג את התחושה או המחשבה כלא מועילים, ולהימנע מהפגנת רגשות לא טובים או להתנהג בצורה אימפולסיבית.

קשור: איך למצוא את התחביב שלך: 5 תחביבים שהפכו לעסקים גדולים

"מנטליות של אנשים מצליחים"

3. השתמש בטכניקות אלה בעבודה

ללמוד להיות מודע יכול לעזור לך לטפח כישורי מודעות והתאמה עצמית שיכולים לעזור לך למצוא יותר משמעות בחיים האישיים והמקצועיים שלך, אומר האנטר.

קשור: מה ללמוד כדי להתעשר : 9 מיתוסים על כסף

כך תוכלו ליישם מיומנויות אלה בעבודה:

  1. אתה יכול להשיג ”יתרון תחרותי.” האנטר אומר כי היכולת לנהל את תשומת הלב ואת הרגשות שלך ”מעניקה לך יתרון תחרותי בסביבה דינמית ומאתגרת”, אשר בתורו יכולה לסייע להצלחתך בעבודה.
  2. אתה יכול להיות יותר מסתגל. להיות מודע יכול לעזור לך להכיר בצורך להסתגל. אם אתה מודע לכך שהזמנים שלך משנים את הצרכים, תכיר בתפקיד שלך לסייע במתן צרכים אלה.
  3. אתה יכול להשתפר בוויסות דחפים ורגשות. מיינדפולנס ″יכול להיות ההבדל בין לתת נחשול של כעס להתפוגג תוך שניות לבין לפעול על בסיס הכעס הזה בדרכים המביכות את חייך” ועלויות עבודתך, אומר האריס.
  4. אתה יכול להבין טוב יותר כשאתה זקוק לשינוי . אם אינך מאושר בקריירה שלך, להיות מודע יכול לעזור לך להבין כיצד אתה יכול לתרום לאומללות ההיא או שלא סביר שהמצב ישתנה. זה יכול גם לעזור לך למצוא מוצא.

יתר על כן, המומחים מסכימים, שהמיינדפולס יכול פשוט לגרום לך להרגיש הרבה יותר טוב .

″הכוח הגדול של המיינדפולנס הוא שהוא יכול לחשוף תחושה של רווחה שהיא מהותית פשוט להיות מודעים בכל רגע ורגע”, אומר האריס, ”באמצעות התודעה, אנו יכולים לגלות כי כל מה שאנחנו עשויים לנסות להשיג בחיים, לעולם לא נוכל להיות מאושרים באמת. אנחנו יכולים להיות רק מאושרים. רק על ידי גילוי עצמי, הגילוי הזה חייב תרגול שוב ושוב ושוב.