כיצד וירוס הקורונה משפיע על מוכרים באינטרנט

בטווח הקצר, קמעונאים שמוכרים אספקה ​​כמו נייר טואלט, מסכות פנים ובקבוקי מים זוכים לעלייה משמעותית במכירות בגלל וירוס הקורונה. עם זאת, לטווח הארוך, מוכרים רבים בעולם חוששים שווירוס הקורונה ישפיע לרעה על הכנסותיהם בשנת 2020. ובצדק…

הגורם לנגיף בשנת  2020 – המכונה COVID-19 קוביד 19- ממשיך להתפשט ברחבי העולם, ומוכרים אונליין תוהים, "איך וירוס הקורונה ישפיע על העסק המקוון שלי?" אירועים, כמו Shoptalk , Adobe Summit & Magento Imagine ו- South by Southwest , נדחים או מבוטלים. קמעונאים רבים עורכים מכירות מקוונות במוצרים הקשורים לשפעת, כגון חומרי ניקוי ומוצרי בריאות. עם זאת, עדיין לא ידוע ההשפעה לטווח הארוך על נגיף הקורונה, ומוכרים רבים מורידים את תחזיות המכירות לשנה הקרובה. קמעונאים המייצרים או מספקים את סחורתם מסין אינם בטוחים כיצד הדבר ישפיע על שרשרת האספקה ​​שלהם, או כיצד הדבר ישפיע על הביקוש למוצריהם. ראה מאמר דומה כיצד הקורונה משפיעה על שרשרת האספקה בעולם

47% מהקמעונאים צופים ירידות בהכנסות כתוצאה מהוירוס , לפי סקר שנערך במארס 2020 בקרב 304 קמעונאים על ידי חברת Digital Commerce 360. 33% מהקמעונאים אומרים שמוקדם לדעת. עם זאת, רוב הקמעונאים, 58%, אומרים שהנגיף ישפיע על אמון הצרכנים, ו -22% אומרים כי תהיה השפעה משמעותית. אמון הצרכנים משמש לרוב כמדד לחוש הצרכנים לגבי הכלכלה.

מכירות בתקופת וירוס הקורונה Pexels.com

הנגיף מגביר את המכירות של מוצרי בריאות

המכירות באינטרנט עלו 52% בהשוואה לתקופה המקבילה לפני שנה, ומספר הקונים המקוונים גדל ב -8.8% מאז תחילת וירוס הקורונה, על פי ספק הפלטפורמה SaaS Quantum Metric. המשרד ניתח 5.5 מיליארד ביקורים אנונימיים ומצטברים מקוונים וניידים באתרי קמעונאים מצרכנים אמריקאים. 1 בינואר ו- 29 בפברואר.

ספק אתר החיפוש בלומריץ ' מצא גידול דומה בקרב לקוחותיה הקמעונאים בתוספת 250,000 פלוס, דוגמת רשת המכולת Albertsons Cos. המכירות המקוונות גדלו בתאריכים 22-29 בפברואר לעומת השבוע שקדם בפריטים הקשורים לבריאות. וירוס הקורונה הגדיל את המכירות במוצרים הבאים:

  • מכירות המסכות עלו ב -590% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות מוצרי ניקוי לידיים עלו ב -420% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות מגבונים עלו ב -184% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות מוצרי חיטוי עלו ב -178% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות כפפות גדלו ב -151% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות המים בבקבוקים / ארוזים עלו 78% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות הוויטמינים עלו ב -78% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות הרקמות עלו ב -43% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות סבון הידיים גדלו ב -33% לעומת השבוע שקדם
  • מכירות נייר טואלט ומגבות נייר גדלו ב -26% לעומת השבוע שקדם

קמעונאית המסכות Debrief Me יכולה להעיד על הגדילה במכירות מאז שהתפשט הווירוס. החברה מוכרת מסכות בצבעים וסגנונות שונים אותם לובשים הצרכנים לצורך אמצעי זיהום ולמניעת התפשטות נגיפים וחיידקים. החברה אומרת כי המסכות שלו מיועדות לחסימת 99% מכל המזהמים שנמצאו באוויר.

Debrief Me מוכרת את המסכות שלה ב- DebriefMe.com ובאמצעות האתר Amazon.com עם 89 SKUs. היא מגשימה את מוצריה – המגיעים מהיצרן הסיני – ממחסן בג'ורג'יה. אחרת אין דרך למכור באמזון . הקמעונאית סירבה לספק פרטים על כמות המכירות באתר האינטרנט שלה לעומת המכירות אמזון.

Debrief Me מספרת כי מכירותיה גדלו פי 10 מאז איום הוירוס הפך לציבורי. הקמעונאית גם העבירה את מוצריה למרכז בגאורגיה לפני שהמפעלים החלו להיסגר בסין. "הצלחנו להגיע לפני זה ויצרתי קשר עם המפעל שלי כך שהוצאתי את המוצרים שלי מסין לפני השנה החדשה הסינית ולפני הנגיף," אומר מייסד ומנכ"ל Debrief Me, Matt E Silver.

מאז התחדש הייצור במפעל סין של חברת Debrief Me. עם זאת, במפעל שלה עדיין מתקשים להחזיר עובדים למפעל כדי להפעיל אותו במלוא יכולתו, אומר סילבר. "אנו מוציאים את המוצר, לאט לאט לשוק, וזה זולג כל יום," הוא אומר.

בשבוע הבא תחל חברת Debrief Me לייצר את אחת המסכות שלה במתקן הייצור שלה בברוקלין, ניו יורק, אומר סילבר. "נוכל לייצר מוצרים בברוקלין ובקרוב באזורים אחרים במדינה," הוא אומר. "אנו מבטיחים קו אספקה ​​אמריקני משלנו למדינה עם צמיחה מתפרצת. ואנחנו מגוונים את התלות שלנו בהיצע מכל מדינות הזרות. "

הקמעונאית סיפקה 200 עד 300 הודעות שירות לקוחות ביום עם הצוות שלה הכולל 11 איש, מכרה "כמות עצומה" של מסכות בסין ונמכרה מסכות ביפן ביום אחד, כך מספר סילבר. נכון לפרסום המאמר, המסכות שלה אזלו לחלוטין, והיא השיקה ב 10 במרץ רשימת המתנה של כל הקודם זוכה, הממתין ברשימה יקבל הודעה כאשר הפריטים ישובו למלאי. נכון ל -11 במרץ, יותר מ- 800 איש נרשמו לרשימת ההמתנה.

Debrief Me גם מחפשת להרחיב את קו המסכות שלה לעשרה מוצרים שונים, והיא מתכננת למכור את המסכות שלה בחנויות קמעונאיות גדולות, אך סילבר סירבה לציין אילו מהן. "אנחנו מקבלים שיחות מחנויות קמעונאיות ומדברים עם רוב החנויות הגדולות", אומר סילבר. "אנו מתרחבים באגרסיביות ברחבי העולם."

צפו בעיכובי משלוח בהזמנות באינטרנט

עם זאת, לא כל הקמעונאים רשמו עליות מכירות בגלל שפע הבעיות הקשורות ל- COVID-19, כמו סוגיות של שרשרת אספקה ​​ופוטנציאל של פחות קונים בחנויות שלא רוצים להסתכן בחשיפה. לדוגמה, ישנה השפעה רבה על היבוא בנמלי מכולות קמעונאיות אמריקאיות משמעותיות עקב כיבוי מפעלים ומגבלות הנסיעות בסין המשפיעות על הייצור וההגשמה, כך עולה מדו"ח Global Port Tracker שפורסם השבוע על ידי הפדרציה הקמעונאית הלאומית וחברי האקט.

"עדיין ישנם הרבה אלמונים לקביעת ההשפעה של הנגיף על שרשרת האספקה ​​במלואם," אומר ג'ונתן גולד, סגן נשיא NRF למדיניות שרשרת האספקה ​​ומכס. "ככל שמפעלים בסין ממשיכים לחזור לעבודה, כעת המוצרים זורמים שוב. אך עדיין ישנם נושאים המשפיעים על תנועת המטענים, כולל זמינותם של נהגי משאיות להעברת מטענים לנמלים סיניים. קמעונאים עובדים עם ספקיהם וגם עם ספקי התחבורה כדי למצוא דרכים למזעור האספקה. "

44% מהמוכרים צופים עיכובים במוצרים כתוצאה מוירוס הקורונה, ו -40% צופים מחסור במלאי, כך עולה מסקר Digital Commerce 360.

למוכרים באינטרנט יש השקפות שליליות לשנת 2020

בנוסף, קמעונאים רבים שינו את השקפתם בשנת 2020 מנקודת מבט חיובית לשלילית, מכיוון שהם מצפים כי המכירות וההכנסות יירדו. 36% מהקמעונאים שנסקרו החודש אומרים שעסקי המסחר האלקטרוני שלהם יימנעו בגלל וירוס הקורנו, ואילו 26% אומרים כי המסחר האלקטרוני יהיה כפי שמוקרן. ראה מאמר אתרי השיווק הגדולים בעולם

פלטפורמת המכירה אטסי – Etsy Inc., למשל, אמר שרק אחוז קטן של היצע וביקוש נמצא בסין, כך שעדיין לא הייתה לו השפעה רבה על מוכרי אטסי . אטסי נמצאת במקום ה -18 בדירוג שפורסם זה עתה של שוק המקוון המסחרי הדיגיטלי 360 .

אורבן אאוטפיטרס בע"מ, מס '45 בשנת 2019 המסחר הדיגיטלי 360 ונמצא בטופ ה 1000 , עוקבת מקרוב אחר הווירוס וכיצד הוא ישפיע על שרשרת האספקה ​​ועל הביקוש למוצריה. "בשורה התחתונה COVID-19 מייצר אי וודאות בשרשרת האספקה ​​ויכולה ליצור גם אי וודאות בביקוש", אמר המנכ"ל דיק היין.

תחבורה – קורנה Pexels.com

אריק נורדסטרום מחברת נורדסטרום בע"מ ( מס '18 ) הזכיר גם את נגיף הקורונה ואת השפעתו הפוטנציאלית על שרשרת האספקה ​​של נורדסטרום על שיחת הרווחים של הרבעון הרביעי.

"אנו עוקבים מקרוב אחר המצב הזה, ורווחת הלקוחות והעובדים שלנו הם בראש סדר העדיפויות," אמר. "יש לנו צוות המתמקד במעקב, תכנון ומענה לכל השפעה אפשרית שהנגיף עלול לגרום לעסק שלנו. עסק המותגים הפרטיים שלנו מהווה כ -10% מהמכירות, כאשר פחות מ- 30% מקורו בסין. אנו מתקשרים עם הספקים ושותפי המותג שלנו בכל הנוגע למשלוחי סחורה. אנו בוחנים את זה כל מקרה לגופו ומתכננים בהתאם את העתיד. "

Target (מס '16) טוענת כי הביקוש למוצרי הניקיון, מוצרי הרפואה והמזווה שלה הוא גבוה והיא מגבילה את מספר פריטי המפתח לרכישה, מה שיאפשר ליותר קונים להשיג את מה שהם צריכים, אמר המנכ"ל בריאן קורנל. בפתק לקונים. היא גם הגדילה את הצוות שלה כדי לתמוך בשירותי הכל-רשת שלה, כמו קנייה של איסוף מקוון בחנות ואיסוף שולי. וכמניעה, אמר קורנל כי Target תנקה משטחים כמו סדקים ומסכי מגע לפחות כל 30 דקות בחנויות שלה.

"בעתיד הנראה לעין ובחודשים הקרובים, צניחת תנועה רגלית לחנויות מהווה דאגה גדולה עבור המותגים הגדולים והקטנים. אבל השאלה הגדולה כיצד הם יכולים להפחית את הפחד מהצרכנים , "אומר טום ביוצ'י, מנכ"ל פלטפורמת ניהול המתקנים של SaaS ServiceChannel. "דרך אחת היא להבטיח לצרכנים שהם לוקחים את הבריאות והבטיחות ברצינות על ידי נקיטת הצעדים הפרואקטיביים של ניקוי מעמיק בחנויות שלהם או על לוחות זמנים לניקוי מוגברים יותר. זה כבר לא רק נושא אסתטי; זה שלב בבניית אמון הצרכנים. "

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.