"נעלי ישו" הם באמת רק רק זוג נעליים רגילות של נייק אייר מקס אבל עם כמה תוספות" ייחודייות מאוד. עבור רוב האנשים, נעלי ספורט הן רק נעל נוחה שאנו נועלים על בסיס יומיומי. כן, אנחנו רוצים שהם ייראו טוב, אבל אנחנו גם לא רוצים לפשוט רגל בקניית זוג נעליים. לאנשים אחרים לא כל כך אכפת, ויש אספני נעליים שמוכנים לקנות כמעט בכל מחיר. אם פומה או אדידס ישחררו זוג במהדורה מוגבלת במאות דולרים, אלפי אנשים יעמדו בתור כדי להחזיק צמד נעליים כאלה.

קשור: המוזיקאים שהרוויחו הכי הרבה לאחר מותם

העניין הוא, כמה שינויים אתה באמת יכול לבצע בנעלי ספורט כדי שיהיה ייחודיות? אולי הכי נוחות , הכי יפות או הכי טובות לריצה? האם כל זה שווה את המחיר? מעצבים ממשיכים לנסות באופן קיצוני בכדי לגרום לנעלי הספורט שלהם להתבלט מעל כולם. אתה יכול להשיג כאלה העשויים מעור כריש, ואפילו כאלה עם דשא עליהם עבור משחקי גולף או כדורגל.

נעליים הכי יקרות – נייקי תמונה באמצעות MSCHF

עם זאת, נעליי נייקי אייר מדגם 97 'של MSCHF עשויים להיות העיצוב הייחודי ביותר שראינו עד כה. ולא רק בגלל שיש כרגע רק זוג אחד כאלה. נעלי הספורט של החברה זכו לכינוי "נעלי ישו" ולא בכדי. הם הוסיפו "שרוך ישו מזהב" על תליון הצלב לשרוכים עם כיס אוויר בסוליה ומים קדושים בתוכם.

קשור: הרכבים הכי מהירים ויקרים בעולם

בראש מערך השיווק של נייקי MSCHF, דניאל גרינברג, טוען שהם גם מים "קדושים אמיתיים". הם הוצאו מנהר הירדן בישראל ולאחר מכן התברכו על ידי כומר מברוקלין. זוג נעלי ישו היחיד יצא למכירה ב -1425 דולר ולקח לנייק פחות מדקה למכור. עם זאת, ברור שלבעלים שלהם לא הייתה שום כוונה לנעול אותם או אפילו להחזיק אותם כפי שהם מאז עלה המחיר ב- באתר StockX תמורת 4000 דולר.

מטרתה של MSCHF היא ליצור מוצרים כמו אלה הנופלים באזור אפור של תרבות הנגד. רעיונות קודמים כוללים את "Times Newer Roman" שהוא הגופן הפופולרי שגדול 5-10% יותר, וגם פלאגין לאינטרנט שגורם לדפי ויקיפדיה להראות אמיתיים. ככל הידוע לנו, נעלי ישו הן הרעיון הראשון שאינו מכוון פחות לתלמידי הבית ספר המנסים למשוך את העיין של החברים לכיתה אלה יותר עבור אספנים.