10 נשיאי ארצות הברית העשירים ביותר

משרדו של נשיא ארצות הברית הוא המושב החזק ביותר בעולם. באופן מסורתי התואר הזה מוחזק על ידי גברים שהם כבר היו עשירים ועוצמתיים עוד לפני. כיום נשיא ארצות מרוויח שכר של 400 אלף דולר עבור כל שנה שהוא מכהן בתפקיד. זה אולי נשמע הרבה, אבל בשנת 1909 הרוויח הנשיא כשני מיליון דולר לשנה. בואו נראה את העשירים ביותר שאי פעם ישבו על הכיסא הבית הלבן. רמז דונלד טראמפ לא ברשימה…

תמונות gettyimages

קשור: המשפחות העשירות בעולם בעסקי הקולנוע

10.ג'ון טיילר

ג'ון טיילר היה הנשיא העשירי של ארצות הברית של אמריקה. הוא כיהן בין השנים 1841-1845. הוא היה סגן הנשיא תחת פיקודו של ויליאם הנרי הריסון, שנפטר 31 יום בלבד לכהונתו הראשונה. טיילר קבע את התקדים להעברת הכרה נשיאותית מלאה לסגן נשיא לאחר מות "המפקד העליון".

ג'ון לא נולד עני. טיילר נולד למשפחה בולטת בווירג'יניה. הוא ירש מטע טבק של יותר מ -1,000 דונם. ההערכה של טיילר מוערכת כיום בשווי של כ- 57 מיליון דולר.

ג'ון טיילר הנשיא העשירי של ארצות הברית

9.פרנקלין דלאנו רוזוולט

פרנקלין דלאנו רוזוולט כיהן כנשיא משנת 1933 עד שהלך לעולמו בשנת 1945. שני הוריו הגיעו ממשפחות עשירות. רוזוולט בחר שלא לנוח על זרי הדפנה כאדם עשיר. אביו סיים את לימודי המשפטים אך החליט לא להיכנס למקצוע לאחר שקיבל ירושה.

זה לא היה הנתיב ש- FDR בחרה. הוא למד בבית ספר למשפטים. פרנקלין היה שאפתן להפליא והצליח לעבור את בחינת הלשכה הרבה לפני סיום הלימודים. הוא עזב את בית הספר למשפטים לאחר שעבר את הלשכה כדי להתחיל בקריירה חדשה. הקריירה המשפטית והפוליטית שלו תרמה לשווי הנקי שלו כ -66 מיליון דולר. ראה מאמר ההצלחה של משפחת קרדשיאן המיליארדרית

פרנקלין דלאנו רוזוולט היה נשיאה ה-32 של ארצות הברית

8.ביל קלינטון

ביל קלינטון גדל בצורה שונה בהרבה מרבים מהנשיאים ברשימה זו. הוא לא בא מעושר משפחתי וירושות. קלינטון גדל במשפחה ממעמד הפועלים. אביו, שנפטר כמה חודשים לפני שנולד ביל, היה איש מכירות. אמו למדה בבית ספר לאחיות. בהמשך היא תתחתן עם גבר שהיה בעסקי סוכנויות רכב. הקלינטונים היו חיים טוב, אבל הם בהחלט לא היו עשירים . הונו של ביל גדל באופן אקספוננציאלי לאחר תקופת כהונתו. מלבד משכורתו לנשיאות, הוא המשיך לבצע מיליונים בעסקאות ספרים ודמי דוברות. ביל קלינטון שווה בערך 75 מיליון דולר.

ביל קלינטון הנשיא ה-42 של ארצות הברית gettyimages

7.הרברט הובר

הרברט הובר בנה כמות ניכרת של עושר לפני שהיה לנשיא. הוא עזב את בית הספר בגיל 13 כדי להתחיל לעבוד אצל דודו, והשאיפה שלו מעולם לא האטה משם. הובר חזר לחינוך כדי ללמוד בסטנפורד. הוא סיים תואר הנדסי והכניס את עצמו לקריירה בתחום הכרייה.

הוא היה ידוע כמי שעבד שעות ארוכות להפליא והפך לבעלים של עסקים רבים. עד שנת 1914 הוא צבר כבר כמאה מיליון דולר. כנשיא, הוא לא גבה את שכרו. במקום זאת הוא חילק את זה בין כמה ארגוני צדקה והעלאות עבור הצוות שלו.

הרברט הובר היה נשיאה ה-31 של ארצות הברית

6.לינדון ביינס ג'ונסון

לינדון נבחר לסגן נשיא יחד עם ג'ון קנדי. לאחר רצח הנשיא בשנת 1963, הוא הושבע כנשיא ה -36 של ארצות הברית. לינדון ג'ונסון נולד להורים צנועים בבית חווה קטן בטקסס. הוא הבין את מעמד הפועלים מכיוון שהוא היה שייך אליו. הוא פועל בניין צעיר. הוא עשה את דרכו בקולג 'והפך למורה לפני שנכנס לזירה הפוליטית. הקריירה הפוליטית שלו עזרה לו לבנות את עושרו. בסוף חייו היה שווה ליינדון ביינס ג'ונסון שווי נטו של מעל 109 מיליון דולר.

לינדון ביינס ג'ונסון, היה נשיאהּ ה-36 של ארצות הברית

5.ג'יימס מדיסון

הנשיא הרביעי של ארצות הברית נחשב לאבי החוקה האמריקאית. רוחק מלהיות אדם עני, הוא החל את חייו במשפחה בולטת בווירג'יניה. מדיסון הייתה לו גם קריירה משפטית מצליחה. זמנו בפוליטיקה רק הוסיף לעושרו הרב.

מדיסון כיהן כחבר קונגרס ומזכיר המדינה לפני שנבחר לנשיאות. חלק ניכר מעושרו של מדיסון היה קיים בגלל ניצול העבדים במדינה. הוא גדל על מטע דרומי שהסתמך על עבודתם של אנשים משועבדים. גם בכהונתו הוא היה ממשיך "להעסיק" עבדים בעצמו.

ג'יימס מדיסון הנשיא ה-4

4.אנדרו ג'קסון

אנדרו ג'קסון היה אמריקאי עשיר בזכות העסקת עבדים מנוצלים. יליד מושבות קרוליינה, ג'קסון אימץ את הנוהג של בעלות על עבדים להמשך הקריירה האישית שלו. לאורך כל השכלתו עבד כמייצר אוכף ומחנך בבית ספר. ג'קסון המשיך בקריירה משפטית לפני שהוא נכנס לפוליטיקה אמריקאית. לאחר זמנו כנשיא ארה"ב אנדרו ג'קסון צבר שווי נטו של 132 מיליון דולר. ראה מאמר קידום ברשת החברתית פינטרסט

אנדרו ג'קסון הנשיא ה-7

3.תיאודור רוזוולט

תיאודור רוזוולט היה בנו של איש עסקים מצליח במנהטן . כל ילדותו סבל מנכות אסתמה ומחלות. בשל מצבו הבריאותי הירוד, רוזוולט היה בעיקר מבלו את לימודיו בחינוך ביתי בשנותיו הצעירות .

הוא המשיך ללמוד באוניברסיטת הרווארד. לאחר הלימודים הקדיש את עצמו לבניית קריירה בפוליטיקה. אף על פי שחייו האישיים נפגעו מאובדן וטרגדיה, הוא שימש את קהילתו כיושב ראש מדינה ואחר כך כנשיא. שווי נטו של 139 מיליון דולר.

תיאודור רוזוולט הנשיא ה – 26

2.תומאס ג'פרסון

תומאס ג'פרסון הגיע מדורות של עשירים כמו נשיאי ארה"ב רבים לפניו. בגיל 21 הוא קיבל בעלות על ירושה של 5,000 דונם שכללה את מונטיסלו. הוא ניצל את עבודתם ללא שכר של כ -600 עבדים במהלך בעלותו בנכס למרות התנגדותו הציבורית.

ג'פרסון היה סטודנט מושבע ואהב שפות והיסטוריה קלאסית. הוא נהנה מקריירה כעורך דין, שירת בקונגרס, כתב את הכרזת העצמאות ואז כיהן כנשיא. העיסוקים השונים שלו זיכו אותו בשווי נטו של 236 מיליון דולר.

תומאס ג'פרסון הנשיא ה-3

1.ג'ורג 'וושינגטון

עושר ומותרות אולי אינם הדברים הראשונים שעולים בראש כשחושבים על ג'ורג 'וושינגטון, אך לנשיא העליז היה שווי נטו מדהים של 587 מיליון דולר. נולד למשפחה עשירה במושבה בוירג'יניה, ג'ורג 'וושינטון החל את חייו בשפע רב. עושרו המשפחתי, הקריירה הצבאית המצליחה וחייו הפוליטיים – כל אלה תרמו להונו.

ג'ורג' וושינגטון היה נשיא ארצות הברית הראשון

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: