אפל וגוגל אולי נמנות בין החברות המצליחות והגדולות ביותר בעולם, אבל הן רחוקות מאוד מלהיות הוותיקות ביותר. כאשר יתבקשו לחשוב על החברות הגדולות בעולם, סביר להניח שרוב האנשים יחשבו שהם קיימות המון שנים  כמו אפל, גוגל, דיסני ועוד כמה אחרים. תאגידים וחברות שאנו מכירים בוודאות שווים יותר כסף מכפי שרובנו יכולים לעשות אי פעם.

קשור : 5 המיליונרים שגדלו עניים

עם זאת, אינן החברות הוותיקות בעולם. למעשה רחוק מזה. חברת Fortune מעריכה כי החברה הממוצעת קיימת כיום בממוצע שני עשורים. לא הרבה זמן כשמדובר בעסקים שמייצרים מיליארדים. ישנם כמה חריגים בעולם, כפי שהתגלה לאחרונה באמצעות בדיקה שאת האתר BusinessFinancing.co.uk .

החברה המשיכה לנסות לחפש ולגלות את הוותק של העסק הוותיק בכל מדינה ומדינה, ובסופו של דבר מצאו כי העסק העתיק התחיל לפני המון שנים. החברה וותיקה מאוד בעולם שעדיין פועלת כיום. ובכן, המשימה הושלמה, והממצאים שלהם היו לא פחות מאשר מדהים. מתברר כי החברה הוותיקה ביותר בעולם הפועלת כיום ממוקמת ביפן והוקמה לראשונה ככל הנראה בשנת 578 לספירה.

החברה נקראת בשם קונגו גומי והיא נמצאת בעסקי בניית המקדשים כמעט 1500 שנה. ככל שהבודהיזם נמצא במגמת עלייה ביפן במהלך המאה השישית, משפחת המלוכה היפנית הייתה זקוקה למישהו שיעזור להם לבנות מקדשים נוספים. בונה המקדש הקוריאני שיגמיטסו קונגו נחשב לאיש בעל התפקיד הנחשק", והוא הסתובב באזורים אלו בכדי לשמור על המקדשים ודאג לפיתוחם והעביר את הידע שלו לידי אלה שעבד איתם.

Photo by Life of Wu on Pexels.com

מאות שנים לאחר מכן והידע הזה עדיין משמש לבניית מקדשים. באשר לחברה הוותיקה ביותר שעדיין נמצאת בעסקים בכל מדינה אחרת בעולם, זה מוצג במפה שלעיל שהוצגה על ידי BusinessFinancing.co.uk. מדינות שלא נכללו במחקר הן מדינות בהן לא היו נתונים הנתונים הדרושים לגבי עסקים מבוססים ועתיקים, ולכן לא ניתן היה לכלול אותם.

מקור: BusinessFinancing.co.uk