מחפשים את הסושי היקר ביותר? ובכן, היו מוכנים למאכלים מרעידי בטן : קקי ציפורים. זהו רק קצה הקרחון; מאכלים יקרים בעולם לא בהכרח רכיבים מעוררי תיאבון וטעימים, חלקם פשוט מגעילים וזה לא רק המאכלים של הסינים. מוכנים? דברים כאלה לא רואים כל יום…

קשור: 10 המפורסמים המרוויחים ביותר מעסק צדדי

מגבינה רקובה ועד קפה וקקי חתולים, בחלק מהמאכלים הנמכרים ברחבי העולם יש מרכיבים דוחים מאוד. אנשים עדיין נוהרים במסעדות אלה רק בשביל ההרפתקה, אם לא כדי לבדוק עד כמה גועל הם יכולים לעמוד. עם זאת, יש את התהליך המפחיד ששימש להכנת מזונות אלה.

10.אננס קורני

אננס זקוקים למזג אוויר חם כדי לצמוח, וזו הסיבה שהייצור מוגבל לאזורים טרופיים. עם זאת, האננסים היקרים ביותר בעולם מגדלים אותם בקורנוול, והתהליך האמת לא נעים. הפירות נטועים בזבל סוסים בעובי 4 אינץ 'במשך שנתיים בחממות מחוממות.

שאר המרכיבים לגידול כוללים טשטוש בשתן סוס כגידול העיקרי והגידול קשה לפני הקטיף. בשל אופיים הנדיר וטעמם הטעים לכאורה, האננס של קורניש עולה עד 10,000 דולר , מה שהופך אותם לפירות היקרים ביותר בעולם.

אננס קורוני

9.בירה בובת פיל

מבשלת בירה היא תהליך מסובך תלוי במבשלת הבירה, אך נראה כי מבשלת Sankt Gallen ביפן הרחיקה לכת עם זה. הבירה משתמשת בפולי קפה כטעם. זה נקרא un Kono Kuro  ביפנית, שפירושו פשוטו כמשמעו קקי. אופיו היקר של הבירה מושך אל פולי הקפה שנקטפים מקקי הפיל בתאילנד.

בירה בובת פיל פינטרסט

קשור : תחביבים רווחיים : שהפכו לעסקים של מיליוני דולרים

8.ארוחת בוקר ROTTEN

קאסו מרזו זה פשוט אומר גבינה רקובה, פרט לאחת שנועדה לאכול. זוהי גבינה סרדינית מסורתית העשויה מחלב כבשים. הגבינה נשמרת מעבר לזמן הרגיל בחדר חשוך המאפשר לזבובים לנחות עליה ולהטיל ביצים. עד שהיא נאכלת, הזחלים קופצים על כל זה.

עם זאת, אלה שאוכלים, במיוחד כלות לפני החתונה, מעודדים לאכול אותה ביחד עם הרימות מכיוון שלכאורה היא מגדילה את הפוריות. זה גם יקר מאוד, שמור בעיקר לבזבזנים כבדים בשוק השחור האיטלקי בעלות משוערת של 100 דולר לליבה.

wikipedia מתוך

קשור : כמה כסף יש לכם? מדריך כמה צריך כדי להיות עשיר

7.קפה סיבט

קפה Civet או Kopi Luwak ידוע בתור הקפה היקר ביותר בעולם. כוס משקה נדיר זה עולה בסכומים של עד 80  דולר לכוס. המודעות של פולי הקפה נובעת מכיוון שצריך לחכות לסיבית שתלעס אותם. זהו תהליך מגעיל מייגע, אבל היתרונות שווים את זה.

הן יצורים דמויי חתול עם גוף המרכיב מחדש דביבון הניזון מזוחלים, חרקים ופירות. אנשים באזורים באסיה ואפריקה שומרים אותם בכלובים, מאכילים אותם פולי קפה ואז קוצרים את שעועיתם המעוכלת בחלקם בכדי להכין קפה. עיכול חלקי מקטין את חומציות הקפה, מה שהופך אותו לחלק יותר.

קפה לואק

קשור : 5 המיליארדרים העשירים בעולם שגדלו עניים

6.סבון הקן של ציפור

תערובת של קקי ציפורים ורוק עלול לעשות בלאגן בבטן , שתבינו שהיא מכינה מרק נחמד. "צף מערה" היא ציפור מיוחדת שיודעת ליצור את הקן שלה עם הרוק. הציפור מערבבת אצות, עשב ונוצות, לפני שהיא מחברת אותן יפה עם הרוק שלה כדי ליצור קן.

לאחר התהליך הזה, הציפורים נאלצות להמתין לרוק להתייבש, להתמצקות ואז להידבק. אנשים רבים צדים את הקנים הללו בסין כדי לקצור את הרוק המוצק, שנמכר בפרמיה להכנת מרק. קערה עולה עד 100 דולר בצ'יינה טאון בלוס אנג'לס.

תמונה https://www.alux.com/

5.כריש מיונן (HARKAL)

אז כריש אולי אינו פרי" הים האהוב על כולם, אבל כשזה נעשה בתהליך תסיסה, קשה יותר לנסות. המאכל מתחקה אחר הוויקינגים, מכיוון  שכריש איסלנדי הוא רעיל אם הוא נאכל נא. הדג מטופל על ידי זה שקוברים אותו מתחת לפני הקרקע במשך 6 עד 18 שבועות.

ככל שהוא קבור יותר, כך הוא הופך להיות יקר יותר. לאחר הקבורה הוא נתלה בשטח פתוח עוד שבועות לפני שאוכלים אותו. הצחנה כל כך חזקה עד שתצטרך וויסקי חזק או אחרת לשטוף את המאכל" אם אם אוכלים את זה בפעם הראשונה. מנות בשימורים עולות מעל 30 $ ל 100 גרם.

wikipedia

4.מוס גבינת חלב

איילים הם אחד החיות היפות ביותר בחצי הכדור הצפוני, אם כי הם אינם החיות הנקיות ביותר. הם עוברים דרך המזבלה ולעתים נדבקים במזיקים מסוכנים, וזו הסיבה שהם אינם מייצרים את הבשר או מקור החלב הטוב ביותר.

עם זאת, חקלאים רבים באיסלנד ודנמרק בוחרים לביית את החיות הללו עבור חלב עשיר בחלבונים שלהם. הלקוחות נאלצים לחכות לסוף עונת ההזדווגות כדי לטפח נקבה במהלך הדגירה לפני שניתן יהיה לחלבה לאחר הלידה. תהליך החליבה הוא גם מסוכן מכיוון שאיילים יכולים להיות אגרסיביים מאוד. זהו אחד הגבינות היקרות בעולם, שעולה מעל 500 דולר לליבה.

wikipedia

3.כמהין לבן

אנשים רבים עדיין לא מבינים את האובססיה לכמהין, מכיוון שהם נחשבים לאחד המאכלים הכי מסריחים בעולם. הם נדירים מכיוון שהם גדלים רק במקומות מיוחדים באירופה וקשה מאוד להגיע אליהם. עם פתיחת מיכל כמהין לבן, הריח הראשון שפוגע בבעלים הוא צחנה של גרביים מלוכלכות. עם זאת, פטרייה נדירה זו נחשבת למזון היקר ביותר בעולם, כאשר קופסה של 8 קילוגרמים עולה כי עולה מעל 20,000 $ .

יש כמהין שחור-לבן, אם כי הלבנים שצודרים על ידי כלבים מאומנים בצרפת, איטליה, ספרד וחלקים מבלגיה נחשבים לטובים ביותר. היv זרם של יבוא זול מסין, אך אנשים רבים למדו מאז להבדיל ביניהם. כמה גילוחים מהגרסה של כמהין בארה"ב על צלחת פסטר יעלו עד ל- 100 דולר תוך זמן קצר.

wikipedia

2.תמנון סאנאקג'י 

חובבי מאכלי ים בדרום קוריאה אוכלים כמה מנות שרבים בצפון אמריקה ובאירופה אולי לא יוכלו כדי למלא את הבטן, אבל סנאקג'י חורג הרבה מעבר לזה. המאכל הזה יכול להרוג אותך. תמנון לא מת עד שאתה מנתק לו את הראש, הזרועות שלהם ממשיכות לנוע ואוחזות בחפצים עד לשעה אחת מכיוון שלכל זרוע יש נוירונים משלה.

סאנאקג'י נאכל לעתים קרובות על ידי הרפתקנים רבים שרוצים ליהנות מהטעם הדקיק והמעיס של תמנון חי. הוא מוכן על ידי חיתוך תמנון צעיר חי לחתיכות קטנות ואז מגיש אותו תוך דקות מרגע שנחתך. הזרועות המתפתלות יכולות לחנוק אותך למוות אם לא לועסים אותן כמו שצריך. קערה קטנה במסעדות סביב סיאול עם כמה זרועות תמנון תינוקות עולה 30 דולר .

wikipedia

קשור : האישה הכי עשירה בעולם

1.דגי פפר

דג פפר היא אחת התופעות הגדולות ביותר שקיים במים אך לא בצלחת. זה נראה כמו בלון מלא אוויר עם קשקשים ושיניים. עם זאת, זהו מעדן קולינרי ביפן ובמדינות אחרות בדרום-מזרח אסיה. הדאגה העיקרית היא שמדובר גם בדג השני הרעיל בעולם,  50 איש בשנה הולכים לבית החולים ביפן בכל בגלל מאכל זה.

הדג נושא רעל בשם טטרודוטוקסין בכבד, בשחלות ובמעיים, והמגע הקטן ביותר עם אדם יכול להוביל למוות. ההכנה דורשת ידיים מאוד מנוסות, וזו הסיבה שפוגו מוגשת רק על ידי כמה מסעדות מתמחות בטוקי ובערים אחרות ביפן. המשיכה לנס הקולינרי הזה היא יותר ריגוש מהטעם. ארוחה אחת מוכנה כראוי של פוגו עולה עד 30,000 ין, שהם כמעט 300 דולר.

wikipedia