10 הבנקים הגדולים בעולם

בכל שנה, אתר בנקר ינטרנשיונל מכין רשימה של דירוג הבנקים הגדולים בעולם , ושוב הבנקים הסינים בראש הרשימה. האתר כולל 1000 בנקים , המדרגים אותם על בסיס "הון רובד 1 " – מדד אשר משמש את הרגולטורים כדי להעריך את מצבו הבריאותי של הבנק.

קשור : 15 אתרי הכלכלה הטובים בעולם

ברשימת עשרת הבנקים המובילים, רק ארבעה מהם היו אמריקנים, כאשר אחד מבריטניה, אחד מיפן והשאר סינים. הבנקים הסינים אמנם היו הגדולים ביותר, אך הבנקים האמריקנים היו יעילים יותר לשימוש בנכסים שלהם, אמר הבנקאי.

"יציבות השווקים החופשיים והפתוחים מעודדים את הבנקים להיות יעילים יותר", באתר בנקר . "מערכת סגורה יותר בסין עם מעורבות רבה יותר במדינה פחות יעילה להשקעות." בנקים בריטים הגדילו את רווחיהם בשליש בשנה האחרונה, אך עדיין במרדף" אחר בנקים צרפתים מבחינת הרווחים וההון שלהם.

בנקים בינלאומיים ממשיכים לגדל את נכסיהם ככל שהכלכלה העולמית מתרחבת. אם שום כלכלה מרכזית לא מתערערת כתוצאה ממגפת הקורונה, ייתכן שההתרחבות תימשך. אמנם יש ויכוח כלשהו בשאלה אם כלכלת סין גדולה מזו של ארצות הברית, אך אין עוררין איזו מדינה היא הבית של הבנקים הגדולים ביותר. הכוח בבנקאות משתנה ללא ספק מזרחה לסין. מבין עשרת הבנקים הגדולים ביותר לפי שווי נכסים, רק שניים הם בנקים אמריקאים. הם מדורגים גם כן גבוהה ברשימה. הבנקים המובילים ללא ספק הם בנקים סיניים. סין מחזיקה בארבעת המשבצות המובילות בעשירייה הראשונה.

יפן וצרפת מיוצגות גם הן, ובאנגליה יש את בנק מספר 9. בקיצור, רק חמש מדינות מיוצגות ברשימת 10 הבנקים המובילים בעולם. ריכוז פעילות פיננסית זו אינו מייצג בהכרח ריכוז של עושר. כל הבנקים ברשימת עשרת המובילים שלנו עושים עסקים בינלאומיים חובקי עולם, כך שהעושר ממדינות עם בנקים קטנים גדלה בשנים האחרונות וניתן ליראות השקעות בבנקים ממדינות בגודלה של ישראל.

10.מיצובישי UFJ, יפן – 146 מיליארד דולר

wikimedia

קשור : המיליארדרים שגדלו עניים והפכו לאנשים המצליחים בעולם

9.HSBC אחזקות, בריטניה – 147 מיליארד דולר

wikimedia

8.סיטיגרופ, ארה"ב – 158 מיליארד דולר

wikimedia

7.וולס פארגו, ארה"ב – 168 מיליארד דולר

wikimedia

6.בנק אוף אמריקה, ארה"ב – 189 מיליארד דולר

wikimedia

5.PMorgan Chase, ארה"ב – 209 מיליארד דולר

wikimedia

קשור : 10 אתרי השיווק המובילים בעולם

4.בנק אוף צ'ינה, סין – 230 מיליארד דולר

wikimedia

3.בנק החקלאות של סין, סין – 243 מיליארד דולר

wikimedia

2. בנק הבנייה" של סין, – 287 מיליארד דולר

wikimedia

1. ICBC, סין – 338 מיליארד דולר

wikimedia

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: