הסיכון שנמצא בלא לקחת סיכון – ג’ים רוהן (שפת העניים)

רוהן נולד למשפחת איכרים באיידהו. הוא עזב את הקולג’ לאחר שנת לימודים אחת בלבד, הקים משפחה, וניסה את כוחו כשכיר. בהיותו בן 25, על פי עדותו, היה שרוי במצב פיננסי גרוע ושקע בחובות,

קשור : 9 מיתוסים על כסף שיכולים לעצור אותך מלהתעשר

לא עלה בידו להבחין בנתיב שיובילו להגשמת שאיפותיו האישיות והפך למיליונר כבר בגיל 31. בזמן זה הוא התוודע אל ג’ון ארל שואו, יזם שהרשים את רוהן בממונו, הישגיו העסקיים, הכריזמה ופילוסופית החיים שלו. מתוך ויקפדיה . הנה מה שהוא אומר על אנשים זהירים מדי…

אל תבקשו ביטחון תבקשו הרפתקה”

לחלק מהאנשים לעולם לא יהיה הרבה הם כי זהירים מדי , עכשיו אתם יכולים להיות גם פזיזים מידי אבל אתם יכולים להיות גם זהירים מדי אומר ג’ים רוהן . זה נקרא הגישה הביישנית לחיים.

והזהירות שלי הייתה תמיד הסיכון, הסיכון היה משגע אותי הוא מספר. הייתי נוהג לומר: מה אם זה יקרה ? זה נקרא שפת העניים מה אם זה יקרה? אומר ג’ים ובנוסף לכך אם זה מה שיקרה תראו את המצב שאהיה בו , עדיף שלא אנסה .

Photo by Pixabay on Pexels.com

תמיד ניסיתי להקל על עצמי מספר ג’ים , אז אגיד לכם מה שינה את חיי כאשר שגיליתי לבסוף שהכל מסוכן, ברגע שנולדתם הכל הפך למסוכן , אם אתם חושבים שלנסות זה מסוכן אז חכו שתקבלו את המחיר על זה שלא ניסיתם.

אם אתם חושבים שלהשקיע זה מסוכן? , חכו שתקבלו את החוב על זה שלא השקעתם, מבינים? הכל מסוכן . להתחתן זה מסוכן , להביא ילדים זה מסוכן , להתחיל עסק זה מסוכן , להשקיע כסף זה מסוכן . הכל מסוכן.

קשור : 15 אתרי הכלכלה הטובים בעולם

אגיד לכם כמה החיים מסוכנים , אתם לא הולכים לצאת מהם בחיים , זה מסוכן , האנגלים אומרים שאם זה טבע הדברים אז בואו נלך על זה צודקים , לזה הם נועדו לכו על זה . מישהו אמר כן אבל אני מחפש ביטחון , מספר ג’ים : אוקי אז לך תתכרבל בפינה נכסה אותך בסדינים וניתן לך 3 ארוחות ביום,

ונשמור עליך, נאכיל אותך, נדאג לך, ונטפל בך, לא ניתן לדבר לקרות לך וכנראה תחיה עד גיל 100 ואז הוא ענה : כן, אחיה עד גיל 100 אבל איזה חיים אלה?

נכון, אלה חיים מוגנים ובטוחים , “אל תבקשו ביטחון תבקשו הרפתקה” . החיים הם הרפתקה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X