היתה פעם תקופה שבה תהילה ועושר היו נחלתם הבלעדית של שחקנים , זמרים ו כוכבי ספורט , אך בשנים האחרונות, הכסף התפשט גם למטבח, כאשר מומחי הקולינריה בעולם מאגדים את משבצות הטלוויזיה המסורתיות ומרחיבים את המותגים שלהם באינסטגרם ומעבר לה, ניתן לומר שהבשלנים הבכירים רואים את חשבון הבנק שלהם מרקיע שחקים.

אבל מי הצליח לתפוס את המקום הראשון? אחרי הכל, הרבה השתנה בשנה האחרונה. בדקנו את נתוני 2019 כדי לעקוב אחר השינויים; התוצאה היא 10 השפים העשירים בעולם. ראה מאמר שחקני הקולנוע העשירים בעולם

מרקו פייר ווייט

שווי נטו מוערך: 40 מיליון דולר (30.3 מיליון ליש"ט)

לאחר שעזב את בית הספר בלי כסף, בלי כישורים ובלי סיכויים, מרקו פייר ווייט החל את הקריירה הקולינרית המפורסמת שלו במסעדת לה גאוורשה היוקרתית בלונדון. לאורך שנות השמונים ותחילת שנות התשעים המוניטין המתפתח שלו ראה אותו הופך לשף הצעיר ביותר אי פעם – בגיל 33, לא פחות – שזכה בשלושה כוכבי מישלן, בעוד שהילד בן ה -57 אחראי גם על חניכה של שורה של שפים ידועים.

קשור : מילוי נתונים עבודה מהבית

למרות פרישתו מהמטבח בשנת 1999, ווייט המשיך לראות תשואות כספיות משמעותיות מפרויקטי הטלוויזיה וספרי הבישול השונים שלו, כמו גם מהשותפויות העסקיות השונות שלו. מורשתו המתמשכת ביותר, מזגו הלוהט; אחרי הכל, כל אדם שיכול לגרום לגורדון רמזי לבכות בוודאי שלא יקל עליו.

קשור: 11 המשקיעים הגדולים בכל הזמנים

אינה גרטן

שווי נטו מוערך: 50 מיליון דולר (37.8 מיליון ליש"ט)

למרות היותה שלושה מקומות מלמטה מהמקום השישי בשנה שעברה, אינה גרטן נותרה דוגמא נוצצת מדוע מעולם לא מאוחר לשינוי בקריירה . התחילה כאנליסטית תקציבית בבית הלבן, היא הייתה אחראית על כתיבת ניירות מדיניות בנושא אנרגיה גרעינית בשנות השבעים – והכל תוך כדי אור ירח כמפתח נכסים במשרה חלקית . למעשה, מפירות המיזם הרווחי הזה רכשה גרטן את חנות המזון המפורסמת כיום של Barefoot Contessa בשנת 1978, שם היא נותרה עד תום החכירה שלה בשנת 2004.

כיום בת ה -71 כבר מזמן ניצלה את ההצלחה של המותג שלה, עם זאת, הוציאה ספרי בישול וקווי קמעונאות בשווי מיליונים. כשהיא חולקת את זמנה בין העיר ניו יורק לפריס, היא ניצלה את עושרה ואת הרקע הפוליטי שלה כדי לתרום לקמפיינים הנשיאותיים של כמה מועמדים דמוקרטים, תוך שהיא ממשיכה להפיק ספרי בישול רבי מכר כמו " Cook Like a Pro" של 2018 .

דייוויד צ'אנג

שווי נטו מוערך: 60 מיליון דולר (45.4 מיליון ליש"ט)

כראשון בסצנת השף של הסלבריטאים, דייוויד צ'אנג נודע אט אט עם אימפריית המסעדות Momofuku שלו, וצבר שני כוכבי מישלן בשנת 2009 והרחיב את המותג שלו ברחבי העולם מאז ועד היום.

צ'אנג, שהוכשר במכון הקולינרי הצרפתי היוקרתי (הידוע כיום כמרכז הקולינרי הבינלאומי) בעיר ניו יורק, אירח הופעות בכמה מסעדות אוכל משובחות לפני שפתח את בר האטריות הראשון שלו בשנת 2004. פופולרי בין סצנת האוכל הטרנדי של איסט וילג ', הטובה ביותר מכירת ספרי הבישול של מומופוקו . הצעיר בן ה -41 בנה גם את פרופיל התקשורת שלו בתוכניות טלוויזיה כמו Treme ו- MasterChef Australia , ואילו הסדרה המקורית שלו נטפליקס המקורית Ugly Delicious חודשה לאחרונה לעונה שנייה.

אמריל לגאסי

שווי נטו מוערך: 60 מיליון דולר (45.4 מיליון ליש"ט)

אמריל לגאסי, שהתחנך בבית הספר לקולינריה באוניברסיטת ג'ונסון & וויילס המפורסם בעולם, הצליח את פול פרודהום האגדי כשף מנהל של מסעדת "מפקד הארמון" בניו אורלינס בשנת 1985, ובכך השיק את הקריירה שלו ואיפשר לו לפתוח את המסעדה הראשונה שלו בשנת 1990. מאז הפך להיות הבעלים והשף המנהל של 11 מפעלים כאלה ברחבי ארה"ב.

בנוסף, היליד מסצ'וסטס בן ה -59 הופיע וחזית שורה שלמה של תכניות בישול וכישרונות, כמו גם במספר הפקות קולנוע וטלוויזיה. אף על פי שרוב השווי הנקי שלו נובע מהעסקאות הרבות והסמכות שלו כשף, הוא גם הוציא מספר ספרי בישול המתמקדים במתכונים של קייג'ון / קריאולית, כאשר כמה מהמנות המתובלות מסימני ההיכר שלו אף נבחרו על ידי נאס"א כחלק מהתפריט בתפריט תחנת החלל הבינלאומית בשנת 2006.

קשור:איך להיות פרילנסר שעושה יותר כסף

רחל ריי

שווי נטו מוערך: 77.5 מיליון דולר (58.7 מיליון ליש"ט)

רחל ריי ראתה למעשה את שוויה הנקי גדל לאחר שנת 2018 המוצלחת. זה לא תמיד היה כך; לאחר שלימדה קורסים לבישול של 30 דקות בעיר הולדתה אלבני, היא התפרסמה על ידי רשת טלוויזיה מקומית, ובעקבות פרסום ספרה הראשון ארוחות ארוחות בנות 30 דקות שנחתמה לרשת המזון בשנת 2001.