בניתם והשקתם את האתר החדש שלכם, ועכשיו הגיע הזמן לגרום לאנשים לבקר בו. עבור מרבית האתרים, עיקר התנועה שלהם מגיע ממנועי חיפוש כמו גוגל, יאהו או בינג. אופטימיזציה למנועי חיפוש – או SEO – הנוהג להתאים את האתר שלך כך שסביר יותר שהוא יופיע בתוצאות החיפוש לנושאים החשובים לך.  זה אולי נשמע קצת מסתורי בהתחלה, אבל החדשות הטובות הן שאפילו מתחילים יכולים לעשות קידום אתרים ולעבור במנוע החיפוש אתרים כמו ynet ו mako. במאמר זה אנו מראים לך את היסודות של SEO ומראים לך היכן להתחיל עם אתר משלך:

מדוע אופטימיזציה למנועי חיפוש שווה את זמנכם

הסבר קצר ונטול טק כיצד פועלים מנועי החיפוש

כיצד מנועי חיפוש מעריכים ומדרגים דפים שונים

דברים שאתה יכול לעשות שמנועי חיפוש אוהבים … ולא אוהבים

כיצד להתחיל בעבודה עם SEO

מדוע חשוב לבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש?

קידום אתרים הוא חשוב מכיוון שאם האתר שלך יתחיל להופיע בתוצאות חיפוש, תקבל יותר מבקרים. זה גם חשוב מכיוון שקידום אתרים טוב יכול להביא לך את המבקרים הנכונים – אנשים שכבר מחפשים משהו שאתה מספק.  

רוב האנשים לוחצים על אתרי אינטרנט בדף הראשון של תוצאות החיפוש. אז אם אתה יכול לגרום לאתר שלך להופיע שם, אתה בעסק!  הדבר הנחמד הוא שמנועי חיפוש לא בהכרח נותנים כבוד לאתר שהוא הגדול ביותר, היפה ביותר או היקר ביותר. באופן אידיאלי הם נותנים את זה לאתר שיש לו את התשובות הטובות ביותר לשאלת החיפוש של מישהו.

בשורה התחתונה: הטריק של SEO הוא 1) להתחיל עם תוכן טוב באתר העונה בבירור על שאלות של אנשים, ו 2) לוודא שתוכן זה הוא גם "קריא" ומובן למנועי החיפוש.

קשור: דרכים לייצר תוכן מועיל לאתר עם ערך ללקוחות

מאמרים בנושא SEO משתמשים בעיקר בגוגל כדוגמה או לשם נרדף למנועי חיפוש. הסיבה היא פשוטה: כמעט 90 אחוז מכל שאילתות החיפוש ברחבי העולם מתרחשות בגוגל. עם זאת, טיפים אלה חלים גם על מנועי חיפוש אחרים כמו Bing, Yahoo ו- DuckDuckGo.

איך מנועי חיפוש כמו גוגל עובדים?

מנוע חיפוש הוא רשימה או אינדקס מעודכן בכל עת של דפים ברשת.

מנועי חיפוש משתמשים בסורקי רשת (המכונים לעיתים "עכבישים") שמסתובבים באינטרנט ומחפשים דפים חדשים. אולי הדרך הטובה ביותר להבין זאת היא ממש לדמיין עכביש הזוחל בחלקים הבלתי נראים של קוד האינטרנט, כל היום, כל יום. הסורקים מתחילים עם דפים פופולריים ועוקבים אחר הקישורים שלהם לדפים אחרים ויוצרים רשת גדולה יותר ויותר.

כאשר הסורקים מוצאים דף אינטרנט חדש, הם מוסיפים אותו לרשימת הדפים שלהם לאינדקס ואז מנסים להבין מה מדובר. הם יסתכלו על הטקסט, התמונות, הכותרות, הקישורים ועוד כדי להבין איזה מידע הוא מספק. 

ברגע שהם מוצאים ואוספים מידע זה, מנוע החיפוש משתמש באלגוריתם חיפוש כדי לדרג את הדף עבור מילות מפתח וביטויים שונים. 

כשאתה מפרסם את האתר שלך, סורקי מנועי החיפוש ימצאו אותו בסופו של דבר. כדי להאיץ את התהליך כדאי להגיש את האתר שלך למסוף החיפוש של גוגל .

כיצד אלגוריתם של מנועי חיפוש מדרג דפים שונים? 

מנועי חיפוש אינם חולקים את האלגוריתמים המדויקים שלהם מכיוון שהם לא רוצים שאנשים יוכלו לשחק במערכת. אך ברור כי גורמים מסוימים – למשל טקסט ברור, כותרות, טקסט alt, מילות מפתח וקישורים נכנסים – הם חשובים מאוד. מנועי חיפוש גם לתגמל גורמים שהופכים אתר קל או בטוח יותר לשימוש, כמו לניידים ו אבטחה HTTPS . 

למעשה, ישנם למעלה מ- 200 גורמי "דירוג" שעושים את ההבדל בכמה שמנוע חיפוש אוהב את האתר שלך. חלקם די מוגדרים, אחרים הם ספקולציות. כשמסתכלים על הרשימה, תוכלו לראות מדוע יש אלמנט של מסתורין לקידום אתרים. זה גם מסביר מדוע לעיתים קרובות יש קצת בלאגן כשגוגל מעדכנת את האלגוריתמים שלה, בזמן שאנשים שוברים את הראש למצוא דרכים חדשות ולהשיג יתרון.

זו גם סיבה להיות סקפטיים כלפי כל "המומחים" של SEO הטוענים שהם יכולים להביא לך תנועה רבה יותר. במקרים רבים הם יכולים למכור קרח. 

המשך לקרוא, מכיוון שבקטע הבא נתמקד בגורמים שקל להתאים אותם ומוכחים כי הם עושים את ההבדל. 

מאמר נצפה: איך להיות פרילנסר שעושה יותר כסף

אילו חלקים ב SEO אוכל לעשות בעצמי?

ברגע שאתה יודע כיצד מנועי חיפוש עובדים, אתה יכול להתאים אישית את האתר ואת התוכן שלך כדי להגיע לכמה שיותר משתמשי גוגל – Google. רשימה זו אינה ממצה, אך היא מקום נהדר להתחיל בו. ובהתחשב באנשים רבים שאף פעם לא פותחים את הגדרות ה- SEO שלהם בכלל, אם תעשו זאת תוכלו להגיע גבוהה בראש החיפוש. 

כמה דברים שמנועי חיפוש אוהבים לראות:

תוכן ייחודי, עם ערך ומרתק , שנכתב לבני אדם ולא למנועי חיפוש

מילות מפתח וביטויים המשמשים באופן טבעי. על ידי שימוש במילות מפתח בטקסט שלך שמשתמשים מקלידים בדרך כלל בשאילתות החיפוש שלהם ב- Google, יש סיכוי גבוה יותר שתמצא. ישנם המיתוסים רבים לגבי מילות מפתח.

תוכן מובנה. שים 1 כותרת גדולה (תג H1) בראש כל עמוד, עם כותרות בינוניות וקטנות יותר למטה כדי לחלק את התוכן לקטעים מובנים.

מילוי כותרת אתר וכותרות עמוד בהגדרות ה- SEO שלך. אלה קובעים כיצד האתר שלך יופיע בתוצאות חיפוש. 

קישורים נכנסים מאתרים בעלי מוניטין אחרים. קישור נכנס הוא קישור מאתר של מישהו אחר לאתר שלך. כשמישהו מקשר אליך, הם מבחינים במובן מסוים שאתה אומר שהם אוהבים את התוכן שלך מספיק כדי לשלוח מבקרים משלו – וזה הופך את האתר שלך ליותר מושך בגוגל. 

קישורים פנימיים וחיצוניים . קישורים לדפים אחרים באתר שלך (פנימיים) או לאתרים אחרים (חיצוניים) עוזרים לסורקי מנועי חיפוש להבין כיצד התוכן שלך משתלב יחד. שום אתר או דף אינטרנט לא צריכים להיות אי. 

טקסט Alt לתאר את התמונות שלך.

אתרים ידידותיים לנייד העוקבים אחר הרגלים טובים של עיצוב סלולרי. 

תפריטי ניווט מנקים כי הם קלים לעקוב ולהבין.

תוכן עדכני שאתה מרענן באופן קבוע. זה מצביע למנועי חיפוש כי אתר האינטרנט שלך הוא עדכני ומדויק.

טקטיקות קידום SEO שיש להימנע מהן:

כמה חכמות קידום אתרים רגילות מלפני כמה שנים כבר לא מעודכנות. במהלך השנים גוגל הוסיפה ניואנסים רבים יותר לגורמי הדירוג שלה, מה ששפר את החיפוש באופן כללי והקשה על הקידום. 

לדוגמה, אנשים נהגו למלא את הטקסט שלהם במילות מפתח כדי להשיג "צפיפות מילות מפתח" מסוימת, מתוך מחשבה שזה יעזור להם לדרג גבוה יותר. בימינו גוגל מתגמלת בשפה טבעית ובעצם מענישה דפים שנשמעים מזויפים מכיוון שהם מלאים במילות מפתח חוזרות ונשנות.

אז אולי תשמעו אנשים שממליצים על כמה מהטקטיקות המיושנות הללו, אך עדיף לדלג עליהן כדי שלא תיענש. 

כמות גדול של מילות מפתח

שימוש במילות מפתח לא רלוונטיות

דפים עם מעט או ללא תוכן

דפים עם תוכן כפול

שיתוף קישורים גדול בפורטלים

טקסט או קישורים נסתרים

אתרים ישראלים להדרכה על קידום ובניית אתרים

  1. askpavel
  2. danielzrihen