עצמאים פירושו להיות חופשיים, נכון? אף אחד לא אומר לך מה לעשות, או מתי לעשות את זה. אתה מחליט בעצמך. אבל האם זה באמת תמיד נהדר כמו שזה נשמע? כי עם חופש גדול מגיעה אחריות גדולה. אם אף אחד אחר לא מארגן עבורך את יום העבודה שלך, נותר רק אדם אחד: את עצמך. עליכם לנווט בשדה מוקשים אמיתי של מלכודות שפע כך שבסופו של יום עשיתם את מה שאתם צריכים לעשות. אחרת, תעביר את המתח מהעבודה לשארית היום שלך. וזה לא טוב לך או לחייך האישיים. לכן תמצא כמה טריקים פשוטים במאמר זה כיצד לבנות את יום העבודה שלכם ולהפוך אותו לפרודוקטיבי.

בנה את היום שלך בעבודה מהבית

כעצמאי אתה יכול לעבוד מתי שאתה רוצה – אבל זה לא תמיד יתרון. כי אם אתה יכול לעבוד בכל עת, אז אתה תמיד מוכן נפשית לזה? בצד ההפוך, אתה תמיד במרוץ ולעולם לא יכול לעצור.קבעו שעות "קבועות" קבועות המתאימות לך ביותר. חשוב לדעת את עצמך ומה עובד הכי טוב. בחר את השעה ביום בה אתה פרודוקטיבי ביותר. זה יכול להיות מוקדם בבוקר או מאוחר בערב, זה תלוי בך. כל עוד אתה חופף בשלב מסוים עם הלקוחות והלקוחות שלך, עיקר העבודה שלך יכולה להיות בזמן האידיאלי שלך.

קבעו יעד לכל יום. תכנן את היום שלך והחליט איזו משימה ברצונך לבצע באיזו שעה.  סטיבן קינג כותב בכל יום 2000 מילים לספרו החדש בבוקר – לא יותר ולא פחות. הוא משתמש באחר הצהריים למשימות אחרות כמו מחקר למשל.

קשור :איך להיות פרילנסר שעושה יותר כסף

קחו הפסקות קבועות. עם כל הפרודוקטיביות אסור לשכוח דבר אחד: הפסקות רגילות. גם אם הזמן הוא כסף ואתה עובד בעצמך. מכיוון שאם אתה מותש ולא ממוקד, איכות העבודה שלך סובלת – והלקוחות שלך לא יאהבו לראות זאת.

וודא כי יום העבודה שלך מסתיים בפועל. לכולנו יש מועדים ופרויקטים מיוחדים שעשויים לארוך זמן רב מהרגיל. אבל מצבים כאלה צריכים להיות היוצאים מן הכלל, ולא הכלל. אם עשית את עבודתך במשך היום ומילאת את "שעות העבודה שלך", וודא שאתה באמת מתנתק ומכבה הכל בסוף היום, וברך את עצמך על העבודה . 

השאר את העבודה והחיים האישיים שלך בנפרד

לפני שנים כשאנשים עבדו במשרדים מסורתיים, היה הרבה יותר קל להציב גבולות עבודה / וחיים. כשהיית מגיע לעבודה בבוקר היית בעבודה . בערב אתה הולך הביתה והיית בבית. אין הרבה מקום לבלבול או לפרשנות שם. 

אך בימינו הגבול מטושטש, וזה נכון במיוחד לאנשים עצמאים . במיוחד אם אתה עובד וחי באותו מקום. יש אנשים שמרגישים שהם עובדים כל היום ולעולם לא יוכלו לסגור את היום באמת. כמו הסרט המצויר של ניו יורקר עם הבחור שאומר, "אני לא זוכר – האם אני עובד בבית או שאני גר בעבודה?"הניחו מרחב נפרד ויצרני. מפתה לשבת על הספה כשמחשב הנייד שלך מונח בזמן שהטלוויזיה מפטפטת ברקע. אז צור מקום שאתה מקדיש במפורש ליצירה שלך. באופן אידיאלי, כדאי שיהיה לך משרד או סדנה בבית. אם לא, זו לא רגל שבורה. ואז אתה פשוט יושב ליד שולחן המטבח עם המחשב הנייד שלך או הולך לבית קפה – כל עוד הספה נשארת בחינם.

הכנס את עצמך ל"מצב עבודה. אפילו השתמש בספל קפה מיוחד "עבודה". גם אם אין שם מישהו שתראה את התלבושת שלך, תזכורות שיטות מנטליות אלו יכולות לגרום לך למצב רוח ממוקד נכון ולעזור לך באופן מודע להיכנס למצב. 

הימנע מעבודות בית בשעות העבודה. ממש קשה לעמוד בפיתוי הרב-משימות עם מטלות ביתיות בזמן שאתה עובד. כמובן, שאיבת אבק או כביסה הם גם "עבודה". אבל לא התפקיד שלך. אסור פעילויות כאלה משעות העבודה שלך ובמקום זאת התרכז כולך בעבודה שממנה אתה מרוויח את הלחם שלך.

הסחות דעת הן קללה

צלצול! הדוא"ל חדש בתיבת הדואר הנכנס שלך. הטלפון רוטט בהודעת טקסט. והשיר הזה ברדיו ממש נחמד, לא? לא שמעתי את זה מזה זמן רב!

כיום ישנן כמה שיותר הסחות דעת כמו בים עמוס אנשים – ויש לכך השלכות אמיתיות: לדברי גלוריה מארק מאוניברסיטת קליפורניה באירווין, זה יכול לקחת עד 23 דקות למצוא את הדרך חזרה למשימה שלך לאחר ההסחת דעת. זה מביא להרבה בלבול אבוד לאורך היום .אמור "לא" לסמארטפון שלך. השתק אותו, הפעל את מצב הטיסה או הסתיר אותו בחדר אחר. אל תאסוף את זה עם כל הודעה חדשה. אם עבדת קשה לאורך תקופה – למשל שעה – אתה יכול לראות אם פספסת משהו חשוב.

מאמר נצפה: איך להרוויח כסף מהבית ללא הון עצמי

הדבר נכון גם לגבי מיילים. לא כל מייל צריך לקרוא ולהיענות מייד. בדוק את המיילים שלך באופן קבוע אך לא כל הזמן.

מפחית רעש סביבתי. לא משנה אם רעשי רחוב או הרדיו של השכן – לא ניתן לכבות בקלות את הסחות הדעת האקוסטיות. במקרים כאלה אוזניות להפחתת רעש יכולות לעזור. חלקם גם אוהבים להאזין למוזיקה בעצמם על מנת ליצור תמונת צליל יצרנית משלהם. מה שהכי עובד הכי תלוי בך.

נקה את שטח העבודה שלך. השולחן שלך לא צריך להיראות שהוא נקי כמו מרפאה, אבל לפחות לא צריך להיות עליו שום דבר שיסיח את דעתך. לאחר ששילמת את החשבונות, הגש אותם. בכל מקרה, אל תרגישו את הדחף לחפור בערימות נייר כל כמה דקות רק כדי לראות שהכל נעשה.

תשכח ממשימות ריבוי משימות – זה מיתוס. מחקרים מצאו כי המוח האנושי אינו מסוגל לבצע משימות מורכבות מרובות בו זמנית. למעשה, תשומת הלב עוברת כל העת מפעילות אחת לאחרת, מה שמפחית בסופו של דבר את ביצועי הזיכרון. אז תתרכז בדבר אחד ואל תנסה ללהטט בכמה.

אבל יכול גם להיות ברכה ליצירתיות

אחרי שרק הפגנו הסחות דעת בפיסקה הקודמת, הנה יוצא מן הכלל. כפי שמצאו מחקרים חדשים, הסחת דעת "טובה" יכולה למעשה לעזור במשימות יצירתיות. אם אתה ממוקד מדי בגישה מסוימת, אתה יכול להיתקע נפשית. הסחת דעת יכולה לעזור לכם לחשוב על פתרונות חדשים. אין זה פלא שממציאים רבים ומפורסמים טוענים שהם קיבלו את הרעיונות הטובים ביותר כשלא חשבו בכלל על הבעיה – באמבטיה, בטיול או אפילו בזמן שאתם חולמים.

הקימו משרד ביתי שמתאים לכם

ללא יום עבודה מובנה פורה, ההעצמאות יכולה להיסחף במהירות לכאוס ענקי. לכן חשוב להתחיל את היום עם תוכנית. כמה מורחבת לפרט את התוכנית הזו ועד כמה אתה מציית לעבדות היא החלטתך. איזה תכנון עובד הכי טוב עבורך תלוי בך – אחרי הכל, אתה הבוס של עצמך.