כיצד מנהלי עבודה בודקים את קורות החיים שלכם – ואיך הם יודעים עלינו כמעט הכל

כשמחפשים עבודה חדשה ומאתגרת, הדבר הראשון שכולם עושים זה לשדרג את קורות החיים שלהם. זה הקשר הראשון שמחבר מגייס עם מועמדים לעבודה. אתה מבלה שעות בכדי לבטא את הביטויים והמילות המפתח המקצועיות הנכונות, ומפרט את כל האירועים העסקיים שאליהם הצטרפת בשנתיים האחרונות, ותאר מספר המשימות שהיית אחראית עליהן במהלך עבודתך הקודמת. כל המידע" קיים שם ממש בקצה הלשון, אבל יש צורך למגייס למצוא את הדרך היעילה ביותר עבורו לראות את כל נקודות החוזק שלך.

כיצד מגייסים בודקים את קורות החיים שלך: 5 טיפים שיש לקחת בחשבון לפני שאתם שולחים.

קורות חיים מודרניים

העובדה היא שכמעט אף אחד לא יודע מה המגייס עושה בקורות החיים שלך. האם הם באמת קוראים את כל עשרת העמודים על הקריירה שלך? כמה זמן הם מבלים על קורות חיים אחת? מה הדבר הראשון שהם מסתכלים עליו?

זו הסיבה שהגיע הזמן לצאת מהחושך ולבחון את הדרך שתעבור על קורות החיים שלך לפני שתלחץ על כפתור "שלח".

יצירת קורות החיים המושלמים אינה קשה, עליכם לקחת בחשבון את הצעדים הבאים. לאחר שתדע בדיוק מה קורה בין מגייס לקורות החיים שלך, תבין מה באמת חשוב בקורות החיים שלך.

תמצית קורות חיים

כעת, ייתכן שהראיון עבודה איננה מרכיב מכריע שעושה את ההבדל בין ראיון למעבר. עם זאת, עשויה להיות לכך השפעה חזקה על המגייס ברמה הלא מודעת.

העובדה היא שאם התפקיד מיועד לפרויקט שאפתני, יהיו אלפי קורות חיים. למגייס יש מספיק מומחיות בכדי לקרוא את קורות החיים בקצרה ולקבל את ההחלטה הסופית תוך שש שניות .

עם זאת, אם הראיון מקשה על המגייס למצוא את נקודות המפתח בקריירה שלך, זה עלול לעורר אצלו תסכול, נקודת התורפה הבאה בקורות החיים שלך עשויה לפגוע" בך.

מאמר נצפה : איך לקנות קרקע בארה"ב בפחות מ 250 דולר

אז, קורות החיים שיקבלו את יכולת הריכוז המרבית מהמגייס הוא זה עם מתווה ברור ונקי.

זה לא אומר שעליך להמשיך להשתמש בטקסטים מודגשים ככל האפשר. רק תיחום ברור לכל אחת מהקטגוריות העיקריות יספיק.

הדבר הראשון שנלקח בחשבון

רוב האנשים תוהים מה החלק הראשון בקורות החיים שהמגייסים לוקחים לעצמם. האם זה חינוך? כמה שנים הם בילו במשרה כזו או אחרת? או שמא רשימת הפרויקטים הגדולה היא המכרעת. התשובה היא למעשה עמדתך הנוכחית.

פרק זה יחליט אם יש קשר בר קיימא בינך לבין המיקום הרצוי. רוב הסיכויים שקורות חיים רבים הם בעלי כל הכישורים הנדרשים.

עם זאת, האם די לעצור כאן ולא לנתח זאת דרך?

בואו נגיד שהתפקיד זקוק לחשיבה מהירה ולקבוצה מדויקת של כישורים טכניים. אם המועמדים ביצעו את ההסמכות הללו לפני 20 שנה, יתכן שהם לא יהיו ראויים לתפקיד.

מנהל עשוי לצפות מהמעסיק החדש שיבצע את המשימות בדיוק בזמן.  הכישלון בכך יהיה רע לחברה וגם למעסיק החדש .

כרונולוגיה

קל להבחין אם בשורה בקריירה שלך הייתה דרך אבולוציונית או אם היא הלכה במסלול לא סדיר עם עליות ומורדות.

המגייסים רוצים להבין טוב יותר את ההחלטות שלך מאחורי הבחירות בקריירה. הם רוצים לראות את השיטות ההגיוניות המשמשות לטיפוס בסולם הקריירה.

קשור :טיפים להצלחה בעולם העסקים

אם מועמד עבד במשך שבע שנים כמנהל פרויקטים בחברה של חמישה אנשים, והתפקיד הבא היה זה של עוזר שיווק, אז הסיכויים לא יחייכו יותר מדי כלפי המועמד.

קל להבין שהמיקום הראשון לא היה חזק כמו שמרמז התואר הגבוה. המועמד לא רכש את כל הכישורים הדרושים ששוק הגיוס דורש ממנהל פרויקטים בחברה רב לאומית.

כמו כן, הם שמים לב במיוחד לפערים הסופיים בהיסטוריה המקצועית של המועמד.

עם זאת, אין זה אומר שאם היו לך פערים, לא היית ראוי לתפקיד.

אבל כל עסק צריך לדעת למה החלטת לעזוב את המשרה הקודמת. זה מובן לחלוטין אם החלטת לקחת פסק זמן עבור המשפחה, או אם לקחת את העניינים לידיים וניסית לבנות סטארט-אפ או עסק.

אם הסיבות שמאחורי הפערים הללו הן שאפתניות, מכוונות משפחתיות, או שהן הופעלו על ידי גורמים חיצוניים, המגייס רוצה לדעת אותם.

אם קורות החיים אינם משתרעים על תקופת זמן מסוימת, המגייסים ישימו לב לפער ומחוסר הסברים הם יסיקו מסקנות שליליות.

מאמר חם: איך להתחיל לעבוד מהבית עוד היום

"CTRL + F"

עם עליית קורות החיים הדיגיטליים, העבודה של מגייס הפכה להיות קלה יותר ואולי זו הסיבה שהם צריכים שש שניות כדי לקרוא קורות חיים. המגייסים יכולים כעת להכות במקשי CTRL + F ולחפש מילות מפתח בקורות חיים.

הסיבה מאחורי זה אינה לבחון את כישורי ה- SEO של המועמדים אם כי המשרה היא מתחום התכנות.

עם זאת, אם צברת מספיק ניסיון בתחום, אתה מכיר מושגי מפתח מסוימים . לפיכך, אוצר המילים בו אתה משתמש במסגרת קורות החיים ישקף את שנות המומחיות.

קורות חיים ראויים למשימת תכנות זו, למשל, לא יכולים להימנע ממונחים מקצועיים מסוימים כמו שפות תכנות, כמו Javascript, C ++ או Ruby.

עם זאת, קורות חיים המכילים מילות מפתח אקראיות רק כדי לקלוע כמה נקודות SEO נוספות, ככל הנראה, לא יקבלו אור ירוק לשלב הבא.

שוב, המגייסים רוצים לדעת יותר על המומחיות של המועמדים בקטגוריית משנה שיש לה מערך מיוחד משלהם בתחום היעד.

השכל הישר

ניתן להבחין בהיעדר כמה כללים לא כתובים של השכל הישר במהלך הניתוח של שש השניות.

ראשית, יש להימנע מטעויות הדקדוק.

תהיה אשר תהיה עמדה, תקשורת פנימית או חיצונית היא דרישה נפוצה לכל תפקיד. כולם צריכים לדבר עם עמיתים, הממונים והלקוחות.

אפילו מתכנתים שנראים בטוחים מאחריות הטיפול ללקוח יצטרכו לברר נושא טכני או קו קוד ביום מן הימים. אז דקדוק איכותי הוא קריטי בקורות חיים מקצועיים לכל סוג של משרות פנויות.

ביטויים ארוכים ישבשו ככל הנראה את יכולת המיקוד של המגייס. יתר על כן, הם ייצרו כאוס בביטוי, והמשמעות עלולה ללכת לאיבוד, ותיצור בלבול.

קורות חיים עם משפטים קצרים ותמציתיים סיכויים גבוהים יותר להביא את המועמדים לראיון.

כמו כן, סגנון קורות החיים שלך חשוב לצוותי HR.

נימה קרה ומרוחקת של קורות חיים עלולה שלא לתפוס מספיק תשומת לב במהלך טווח הקשב של המגייס של שש השניות. במקום זאת, קורות חיים המספקים את אישיותך העוצמתית והייחודית יהוו קריאה מהנה לכל אחד.

בסך הכל, כך מגייסים המנתחים קורות חיים במבט ראשון. מספר מועמדות המועמדות לעבודה הוא עצום, ולכן חשוב מאוד למגייסים לקרוא קורות חיים תוך שניות ספורות.

.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: