מדוע וורן באפט תמיד משלם במזומן ?

התשובה היא פשוטה וחשובה גם לעתיד שלך. אם וורן באפט אי פעם ייכנס לחנות או למסעדה שלך, סביר להניח שהוא ישלם עבור הרכישות שלו במזומן. "יש לי כרטיס אמריקן אקספרס שהוצאתי ב -1964," אמר באפט, ששוויו יותר מ -88 מיליארד דולר, סיפר ל- Yahoo Finance בשנה שעברה. "אבל אני משלם מזומן 98 אחוז מהזמן. אם אני במסעדה, אני תמיד משלם מזומן. " ( תמונות Getty Images)

זה נכון. וורן באפט – אחד האנשים המשקיעים העשירים בעולם – מעדיף לשלם רק במזומן. לאמיתו של דבר, הוא אומר שהוא די תמיד סוחב איתו כ -400 דולר. האם זה בגלל שהוא חושש מכרטיסי אשראי? האם יש לו חששות ביטחוניים? האם הוא נמנע מאותם אגרות ועמלות מעצבנים למקרה שהוא לא ישלם את יתרתו?

ראה מאמר : הכנסה נוספת בערב מהבית

למעשה, זו לא אחת הסיבות הללו. ההסבר הוא שעבור באפט, תשלום במזומן הוא "פשוט קל יותר".

באפט, עם זאת, הוא חלק מהמיעוט. בכל שנה פחות ופחות אנשים משלמים מזומנים בעת ביצוע רכישות. למעשה, על פי סקר שנערך בבנק האמריקני בשנת 2017 בקרב יותר מ -2,000 אמריקאים, 50 אחוזים סוחבים רק מזומנים כמחצית מהזמן. בקרב אנשים שאמנם נושאים מזומנים, כמעט מחציתם אומרים שזה פחות מ 20 $ ו 76 אחוז אומרים שזה פחות מ 50 $. אני מהמר שמספר האמריקאים שלא נושאים כסף מזומן עלה ככל הנראה מאז. 

אז יש מספר גדל והולך של אנשים שלא אוהבים להשתמש במזומן, ובכל זאת ישנם המון אנשים כמו באפט שמעדיפים – או שאין להם ברירה אחרת מכיוון שהם לא יכולים לקבל אשראי מסיבות של חובות (ראה מאמר איך לעשות עסקים גם בחובות). ברור שאנו נמצאים בתקופת מעבר. לפני 20 שנה מזומנים היו שולטים בשוק". היום זה פחות כך, ועשרים שנה מעכשיו זה אולי ייעלם כליל.

אבל אם אתה מנהל עסק קטן בשנת 2020, כל זה לא אמור להיות חשוב. למה?

כי אתה רוצה לבצע מכירה. והדבר האחרון שאתה רוצה לעשות הוא לדחות לקוח מכיוון שהו לא משלם כמו שאתה רוצה. לעתים קרובות אני נתקל בעסקים קטנים ברחבי הארץ שעושים זאת. הם אומרים לי – הלקוח – שהם מקבלים רק מזומן. לחלופין, יש להם מדיניות "מינימום סכום לרכישה בכרטיסי אשראי". אני גם מבקר עסקים אחרים כי – למרות חקיקה בערים כמו פילדלפיה, סן פרנסיסקו  ו לאחרונה בניו יורק וגם בישראל הקטנה – מקבלים רק כרטיסי אשראי. האנשים האלה היו ממש מסלקים" את וורן באפט מעסק שלהם.

ראה מאמר : השלמת הכנסה בשעות הערב מהבית

זה לא רק מטומטם אלא גם מעליב את הלקוח. לצרכנים של ימינו כולם העדפות כיצד הם רוצים לשלם עבור הרכישות שלהם. חלקם, כמו באפט, מעדיפים להשתמש במזומן. אחרים אוהבים כרטיסי אשראי. תשלומים ניידים כמו Apple Pay (שעומדים בקצב האחראי ל -10 אחוזים מכל עסקאות הכרטיסים העולמיות עד 2025) הופכים פופולריים יותר. אולי סוף סוף ביטקוין יהיה פחות תנודתי בעוד כמה שנים. אולי נקבל את היואן כמטבע בעוד עשור. מי יודע?

ראה מאמר: איך לעשות כסף מהשקעות בנכסים דיגיטליים

אבל זה לא משנה. אם אתה סוחר או מסעדן קטן אתה צריך לתת ללקוחות שלך את הבחירה לשלם כרצונם. אתה צריך להציע את כל האפשרויות האלה, ועליך להבין כיצד לגרום לזה לעבוד כלכלית. בטח, ישנם עמלות ועלויות בהצעת כרטיסי אשראי או תשלומים ניידים באפליקציות, אך ישנם טריקים חשבונאיים קלים –  כמו אלה  – כדי לסייע בקיזוז ההוצאות. התפקיד שלך הוא להבין את זה. למה?

כי זו הבחירה של הלקוחות. לא שלך. לא תרצו לסלק את וורן באפט מהעסק רק בגלל שהוא מעדיף להשתמש במזומן בלבד, ממש כמו שלא תרצו להסיט אף לקוח רק בגלל אמצעי התשלום בו הם רוצים להשתמש.  

ובכן, לפחות לא עד שיש לך 88 מיליארד דולר בבנק.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.