11 המשקיעים הגדולים בעולם בהיסטוריה

מנהלי הכסף הגדולים" הם כמו כוכבי הרוק של עולם הפיננסים. המשקיעים הגדולים ביותר עשו את כל ההון מהצלחתם בשוק ובמקרים רבים הם עזרו למיליונים אחרים להשיג תשואות דומות. משקיעים אלה נבדלים זה מזה באסטרטגיות ובפילוסופיות שהם החלו במסחר שלהם; חלקם גילו דרכים חדשות וחדשניות לנתח את השקעותיהם, ואילו אחרים בחרו בניירות ערך כמעט לחלוטין על ידי אינסטינקט. היכן שהמשקיעים הללו אינם נבדלים זה מזה הוא ביכולתם לנצח באופן עקבי את השוק.

בנג'מין גרהאם

בן גרהם הצטיין כמנהל השקעות ומחנך פיננסי. הוא חיבר, בין השאר, שתי קלאסיקות השקעה בעלות חשיבות שאין דומה לה. הוא מוכר באופן אוניברסלי כאב לשתי תחומי השקעה בסיסיים – ניתוח ביטחוני והשקעת ערך.

תמצית השקעת הערך של גרהאם היא שכל השקעה צריכה להיות שווה משמעותית יותר מכפי שמשקיע צריך לשלם עבורו. הוא האמין בניתוח בסיסי וחיפש חברות עם מאזנים חזקים, או כאלה עם מעט חובות, שולי רווח מעל הממוצע, ותזרים מזומנים מספיק.

מאמר חם: איך לייצר הכנסה פסיבית מנכס דיגיטלי

ג'ון טמפלטון

אחד הגדולים והבכירים במאה שעברה, נאמר על ג'ון טמפלטון כי "הוא קנה בזול במהלך השפל, מכר ביוקר במהלך הפריחה באינטרנט וביצע יותר מכמה שיחות טובות בין לבין." טמלטון יצר כמה מקרנות ההשקעה בינלאומיות הגדולות והמצליחות בעולם. הוא מכר את כספי הטמפלטון שלו בשנת 1992 לקבוצת פרנקלין. בשנת 1999 כינה אותו מגזין " הכסף " בורר המניות הגלובלי הגדול ביותר של המאה. " כאזרח בריטי המתאזרח שחי בבהאמה, טמפטון נאלץ לאבירות על ידי המלכה אליזבת השנייה על הישגיו הרבים.

תומאס רואי פרייס ג'וניור

(לא קיים תמונה שלו)

תומאס רואי פרייס ג'וניור נחשב ל"אבי השקעות הצמיחה ". את שנותיו המעצבות בילה במאבק   הדיכאון , והשיעור שלמד היה לא להשאיר מהמניות אלא לשחק בהם.  ראה בשווקים הפיננסיים כמחזוריים. כ"מתנגד לקהל ", הוא השקיע להשקיע בחברות טובות לטווח הארוך, דבר שהיה כמעט בלתי נשמע בשלב זה. פילוסופיית ההשקעה שלו הייתה שהמשקיעים צריכים להתמקד יותר בבחירת מניות פרטנית לטווח הארוך. משמעת, תהליך, עקביות ומחקר בסיסי הפכו את הבסיס לקריירת ההשקעה המוצלחת שלו.

ג'ון נף

מאמר חם : איך לעשות כסף מהבית (ללא קורס )

נף הצטרף לוולינגטון ושות 'ב -1964 ונשאר בחברה למעלה מ -30 שנה, וניהל את כספי החברה. טקטיקת ההשקעה המועדפת עליו כללה השקעה בתעשיות פופולריות בדרכים עקיפות, והוא נחשב למשקיע ערכי כשהתמקד בחברות עם יחסי רווח / רווח נמוכים ותשואות דיבידנד חזקות. הוא ניהל את קרן ווינדזור במשך 31 שנה (שהסתיימה בשנת 1995) והרוויח תשואה של 13.7% לעומת 10.6% עבור S&P 500 באותו פרק זמן. זה מסתכם ברווח של פי 55 מההשקעה הראשונית שנעשתה בשנת 1964.

ג'סי ליברמור

לג'סי ליברמור לא היה שום השכלה רשמית או ניסיון במסחר במניות. הוא היה אדם מתוצרת עצמית שלמד מהמשקעים הטובים" כמו גם למד מהמפסידים ". ההצלחות והכישלונות הללו הם שעזרו למלט רעיונות לסחר במלט שניתן למצוא כיום ברחבי השוק. ליברמור החל לסחור לעצמו בשנות העשרה המוקדמות שלו, ובגיל חמש עשרה הוא הניב על פי הדיווחים רווחים של יותר מאלף דולר, שהיה כסף גדול באותם ימים. במהלך השנים הבאות הוא הרוויח כסף בהימורים כביכול " חנויות דלי ", שלא טיפלו בעסקאות לגיטימיות – לקוחות הימרו נגד הבית על תנועות מחיר המניות.

פיטר לינץ 

אוסף התמונות של LIFE דרך Getty Images

פיטר לינץ 'ניהל את קרן Fidelity Magellan משנת 1977 עד 1990, במהלכה גדלו נכסי הקרן מ -20 מיליון דולר ל -14 מיליארד דולר. חשוב מכך, על פי הדיווחים, לינץ 'גבר על מדד ה-  S&P 500  ב- 11 מתוך 13 השנים הללו, והשיג תשואה שנתית ממוצעת של 29%.

לעיתים קרובות תואר "זיקית", פיטר לינץ 'התאים לכל סגנון ההשקעה שעבד באותה תקופה. אבל כשמדובר בבחירת מניות ספציפיות, פיטר לינץ 'דבק במה שהוא יודע ו / או יכול היה להבין בקלות.

ג'ורג 'סורוס

הפורום הכלכלי העולמי

ג'ורג 'סורוס היה אדון בתרגום מגמות כלכליות במברשת רחבה למחזאות ממונפים מאוד  ברכסים ובמטבעות. כמשקיע, סורוס היה ספקולציה לטווח קצר  , וביצע הימורי ענק בכיוונים של השווקים הפיננסיים. בשנת 1973 הקים ג'ורג 'סורוס את   חברת קרנות הגידור של ניהול קרנות סורוס, שהתפתחה בסופו של דבר לקרן קוונטום הידועה והמוערכת. במשך כמעט שני עשורים הוא ניהל את קרן הגידור האגרסיבית והמצליחה הזו, ולפי הדיווחים גבה תשואות של יותר מ -30% לשנה ובשתי הזדמנויות רשם תשואות שנתיות של יותר מ -100%.

וורן באפט

וורן באפט  מכונה "אורקל אומהה",  נתפס כאחד המשקיעים המצליחים ביותר בהיסטוריה.

בעקבות העקרונות שקבע  בנימין גרהאם , הוא צבר הון של מיליארדי דולרים בעיקר באמצעות רכישת מניות וחברות דרך ברקשייר הת'אווי. מי שהשקיע 10,000 דולר בברקשייר הת'אווי בשנת 1965 נמצא מעל לסימן של 50 מיליון דולר כיום.

סגנון ההשקעה של באפט, משמעת, סבלנות וערך, הציגו את השוק בעקביות במשך עשרות שנים.

ג'ון (ג'ק) בוגל

gettyimages

בוגל הקיo את חברת קרנות הנאמנות של קבוצת Vanguard בשנת 1974 והפכה אותה לאחת הספונסרים הגדולים והמוערכים בעולם. בוגל חלוצ קרן הנאמנות נטולת העומסים והציבה  דגלה במדד בעלות נמוכה  בהשקעה של מיליוני משקיעים. הוא הקים והציג את קרן האינדקס הראשונה  , Vanguard 500, בשנת 1976. פילוסופיית ההשקעה של ג'ק בוגל דוגלת בלכידת תשואות שוק על ידי השקעה בקרנות נאמנות מורכבות מדד המאופיינות ללא עומס, עלות נמוכה, מחזור נמוך  ופאסיבי הצליח .

קרל איקאהן

gettyimages

מאמר חם: 5 הגיימרים העשירים בעולם

קרל איקאהן הוא משקיע אקטיביסטי ומוכשר שמשתמש בתפקידי בעלות בחברות בבעלות ציבורית כדי לאלץ שינויים להגדיל את שווי המניות שלו. איקאהן החל את פעילויות הפשיטה של ​​התאגידים ברצינות בסוף שנות השבעים ופגע בליגות הגדולות עם ההשתלטות העוינת שלו  על  TWA בשנת 1985. איקאהן מפורסם בעיקר בזכות "מעלית איקאהן". זהו משפט הביטוי בוול סטריט המתאר את הניתור כלפי מעלה במחיר המניות של החברה שקורה בדרך כלל כשקרל איכהן מתחיל לקנות את המניה של חברה שלדעתו מנוהלת בצורה לא טובה.

ויליאם ה. גרוס

gettyimages

ביל גרוס נחשב ל"מלך האג"ח "   כמנהל קרנות האג"ח . כמייסד ומנכ"ל משפחת קרנות האג"ח PIMCO, יש לו ולצוותו  נכסים בעלי הכנסה קבועה יותר מ -600 מיליארד דולר  .

בשנת 1996, גרוס היה מנהל התיקים הראשון שהוצג בהיכל התהילה של אגודת אנליסטים על הכנסה קבועה בע"מ על תרומותיו לקידום ניתוח האג"ח ותיק העבודות.

בשורה התחתונה

כפי שיודע כל משקיע מנוסה, ניתן למנף את דרככם ולייצר תשואות ארוכות טווח ומכות בשוק אינו משימה קלה. ככאלה, קל לראות כיצד משקיעים אלה חצבו לעצמם מקום בהיסטוריה הפיננסית. 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: