המיליארדר וורן באפט פורש מעסקי העיתונות

וורן באפט יוצא מעסקי העיתונות. ברקשייר הת'אווי בע"מ הסכימה למכור את יחידת המדיה שלה ושלושים העיתונים היומיים שלה ל Lee Enterprises Inc., המחזיקה בעיתונים הכוללים את סנט לואיס פוסט-שיגור , תמורת 140 מיליון דולר במזומן. לי מנהל את המסמכים עבור החברה של באפט מאז 2018.

באפט, שקיבל עבודה במסירת עיתונים כנער והשקיע בתעשייה בכדי לנצל את מעוז הפרסום המקומי החד-פעמי, קיננה בשנה שעברה כי מרבית העיתונים הם פחות רווחים. BH Media, המחזיקה בעיתונים ברחבי ארצות הברית, כבר קיצצה מקומות עבודה , במשך שנים היא מתמודדת עם ירידה בהכנסות ממודעות בעיתון הכתוב.

מאמר מומלץ : השקעות בנכסים דיגיטליים

"היה לנו אפס אינטרס למכור את הקבוצה לכל אחד אחר מסיבה אחת פשוטה: אנו מאמינים כי לי נמצא חברה טובה אשר תצליח להתמודד עם אתגרי הענף," אמרה באפט בהצהרה ביום רביעי.


ב -2018, באפט הודה כי הוא מופתע כי הירידה בביקוש לעיתונים לא איפשרה ושהחברה שלו לא מצאה אסטרטגיה מצליחה להילחם בפרסום ובמחזור הנפילה. באותה השנה צנחה תפוצת העיתונים האמריקנית לרמות הנמוכות ביותר מאז 1940, על פי המרכז לחקר Pew.

מכירת לי תכלול את עיר הולדתו של באפט אומהה וורלד-הראלד ובופלו ניוז , עיתון שבבעלותו במשך יותר מארבעה עשורים, יחד עם 49 פרסומים שבועיים ומספר מוצרי דפוס אחרים, כך נאמר בהודעת החברות. המניות של לי זינקו בחדשות, והוכפלו יותר ל -2.78 דולר בשעה 9:51 בבוקר בניו יורק.

חברת לי הלוואות

ברקשייר מעניקה לי 576 מיליון דולר בשיעור שנתי של 9% לרכישה ולמימון מחדש של חובות אחרים. לא נכללה כלל במכירה הנכס של BH Media, שאותו מחכירה לי במסגרת הסכם של 10 שנים.

זה מהלך נדיר עבור הקונגלומרט שכן באפט כבר מזמן אמר שהוא מעדיף להחזיק עסקים. עם זאת, עסקת העיתון היא הסילוק השני של ברקשייר תוך פחות משנה, כולל מכירת עסק נוסף חברת ביטוח בסוף 2019. ברקשייר החזיקה עסקים אחרים מיושנים מעט, כולל עסק לשואב אבק מדלת לדלת Kirby Co. ומוציא לאור אנציקלופדיה ספר עולמי.

לבאפט קשרים ארוכי שנים לתעשיית העיתונים. בעבר היה בבעלותו את "אומהה סאן" , שזכה בפרס פוליצר על תחקיר הבנים טאון, וחתם עסקה לרכישת " העולם-הראלד" בשנת 2011. למשקיע המיליארדר הייתה גם ידידות ארוכה והיה מאמן עסקי של קתרין גרהאם, והיה דירקטור במשרד הוושינגטון פוסט שלה.

מאמר מומלץ: הכנסה פסיבית מהבית

מלבד כמה נקודות אור, כמו ניו יורק טיימס המשגשגת במידה רבה, עסקי העיתונים נקלעים למשבר של חברת McClatchy Co. האמריקאית – שבבעלותה כ -30 עיתונים, כולל מיאמי הראלד ושרלוט אובזרבר – נלחמת כדי למנוע פשיטת רגל כפי שהוא מתמודד עם התחייבויות פנסיה וחובות. סולט לייק טריביון הפך למלכ"ר בשנה שעברה, לאחר שלא הצליח למצוא מודל עסקי רווחי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: