המדריך השלם : 9 השלבים לפתיחת עסק

כל מה שצריך לדעת על הקמת עסק. אין גבולות למי יכול להיות יזם נהדר.לרעיון לפתיחת עסק אתה לא בהכרח צריך תואר במכללה, הרבה כסף בבנק או אפילו ניסיון עסקי כדי להתחיל משהו שיכול להיות ההצלחה הגדולה הבאה שלך. עם זאת, אתה זקוק לתכנית חזקה ולראות אותה. אם אתה יזם , רוב הסיכויים שכבר יש לך את הכיוון, אבל אולי אינך יודע איך להתחיל לבנות את האימפריה" שלך. בגלל זה אנחנו כאן. עיין במדריך צעד אחר צעד זה כדי לעזור להפוך את הרעיון הגדול שלך לעסק מצליח. טיפים לפתיחת עסק המאמר נוגע בכל סוגים העסקים גם עבור פתיחת עסק באינטרנט.

1.העריכו את עצמכם

נתחיל בשאלה הבסיסית ביותר: מדוע אתה רוצה לפתוח עסק? השתמש בשאלה זו כדי להנחות את עצמך איזה סוג עסק אתה רוצה לפתוח. האם אתה רוצה כסף נוסף, אולי אתה צריך להתחיל בהכנסה צדדית . האם אתה רוצה יותר חופש, אולי הגיע הזמן לעזוב את העבודה שלך בין 9 ל -5 ולהתחיל במשהו חדש.

ברגע שיש לך את הסיבה, התחל לשאול את עצמך עוד יותר שאלות שיעזרו לך להבין את סוג העסק שעליך לפתוח, ואם יש לך מה שנדרש.

 • אילו כישורים יש לך?
 • היכן התשוקה שלך שוכנת?
 • היכן תחום ההתמחות שלך?
 • כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא, בידיעה שרוב העסקים נכשלים?
 • כמה הון אתה צריך?
 • איזה סגנון חיים אתה רוצה לחיות?
 • האם אתה מוכן אפילו להיות יזם ?

היה כנה עם התשובות שלך. זה ייצר בסיס לכל מה שאתה עושה קדימה מכאן והלאה, ולכן עדיף לדעת את האמת עכשיו מאשר מאוחר יותר.

2.חישבו על רעיון עסקי

יש לך כבר רעיון עסקי טוב ? אם כן, מזל טוב! תוכלו להמשיך לסעיף הבא. אם לא, יש המון דרכים להתחיל סיעור מוחות לרעיון טוב. מאמר על היזם,  "איך להיותי ייזם", עוזר לאנשים לפרק רעיונות עסקיים פוטנציאליים. להלן מספר עצות מהמאמר:

 • שאל את עצמך מה הלאה. איזו טכנולוגיה או קידום מתקדם בקרוב ואיך זה ישנה את הנוף העסקי כפי שאנו מכירים אותו? אתה יכול להקדים את העקומה?
 • תקן משהו שמטריד אותך. אנשים מעדיפים שיהיה פחות דבר רע מאשר יותר טוב. אם העסק שלך יכול לתקן בעיה עבור הלקוחות שלך, הם מודים לך על כך.
 • החל את כישוריך לתחום חדש לחלוטין. עסקים ותעשיות רבים עושים דברים בדרך אחת מכיוון שכך הם תמיד נעשו. במקרים אלה מערכת עיניים רעננה מנקודת מבט חדשה יכולה לעשות את כל ההבדל.
 • השתמש בגישה הטובה, הזולה והמהירה יותר. יש לך רעיון עסקי שאינו חדש לחלוטין? אם כן, חשוב על ההצעות הנוכחיות והתמקד באיך אתה יכול ליצור משהו טוב יותר, זול יותר או מהיר יותר.

כמו כן, צאו לפגוש אנשים ושאלו אותם שאלות, פנו לייעוץ של יזמים אחרים, חקרו רעיונות ברשת או השתמשו בכל דרך שהכי הגיונית עבורכם.

3.עשו מחקר שוק

האם מישהו אחר כבר עושה את מה שאתה רוצה להתחיל לעשות? אם לא, האם יש סיבה טובה לכך?

התחל לחקור את המתחרים או השותפים הפוטנציאליים שלך בשוק באמצעות מדריך זה . זה מפרק את היעדים שאתה צריך להשלים עם המחקר שלך ואת השיטות בהן אתה יכול להשתמש כדי לעשות בדיוק את זה. לדוגמה, תוכלו לערוך ראיונות בטלפון או פנים אל פנים. אתה יכול גם להציע סקרים או שאלונים ששואלים שאלות כמו "אילו גורמים אתה מחשיב בעת רכישת מוצר או שירות זה?" ו"איזה תחומים היית מציע לשיפור? "

לא פחות חשוב, זה מסביר שלוש מהטעויות הנפוצות ביותר שאנשים מבצעים כאשר מתחילים את מחקר השוק שלהם, שהם:

 1. רק באמצעות מחקר משני.
 2. שימוש במשאבים מקוונים בלבד.
 3. סקר רק את האנשים שאתה מכיר.

4.קבלו משוב

תן לאנשים לקיים אינטראקציה עם המוצר או השירות שלך ולראות מה הצורך בהם. סט עיניים חדשים" יכולים לעזור לכם להצביע על בעיה שאולי פספסתם. בנוסף, האנשים האלה יהפכו לחסידי המותג הראשונים שלך, במיוחד אם תקשיב לתשומות שלהם והם יאהבו את המוצר.

אחת הדרכים הקלות ביותר לשימוש בפידבק היא להתמקד בגישה של "The Lean Startup" , אך היא כרוכה בשלושה עמודי יסוד בסיסיים: טיפוס-טיפוס, ניסוי וסיבוב. על ידי דחיפת מוצר, קבלת משוב ואז התאמה לפני שתדחוף את המוצר הבא, אתה יכול כל הזמן להשתפר ולוודא שאתה נשאר רלוונטי בשוק.

רק תבינו שחלק מהעצות ההן, שנחשבות או לא, יהיו טובות. חלק מזה לא יהיה. לכן עליכם להיות תוכנית כיצד לקבל משוב.

 1. תפסיק! המוח שלך כנראה יהיה במצב רגיש כשאתה מקבל משוב (פידבק), והוא עשוי להתחיל לברוח למסקנות רעות. האטו קחו את הזמן לשקול היטב את מה ששמעתם עכשיו.
 2. התחל באמירת 'תודה'. אנשים שנותנים לך משוב שלילי לא יצפו מכם להודות להם על כך, אך פעולה זו כנראה תגרום להם לכבד אתכם ולעודד אותם להמשיך להיות כנים בעתיד.
 3. חפש את גרגר האמת. אם מישהו לא אוהב רעיון אחד, זה לא אומר שהוא שונא את כל מה שאמרת. זכור כי האנשים האלה מנסים לעזור, והם עשויים פשוט להצביע על בעיה או פיתרון קטן יותר שעליך לבדוק את הדברים.
 4. חפש את התבניות. אם אתה כל הזמן שומע את אותן הערות, הגיע הזמן להתחיל לשבת ולהבחין.
 5. האזינו בסקרנות. היו מוכנים להיכנס לשיחה בה הלקוח נמצא בשליטה.
 6. לשאול שאלות. להבין מדוע מישהו אהב או לא אהב משהו. איך אתה יכול לשפר את זה? מה יהיה פיתרון טוב יותר?

כמו כן, אחת הדרכים לעזור לך לעבור משוב שלילי היא ליצור  "קיר של אהבה", בו תוכל לפרסם את כל ההודעות החיוביות שקיבלת. לא רק קיר האהבה הזה יעורר אותך, אך אתה יכול להשתמש ב אלה הודעות מאוחר יותר כשאתה מתחיל למכור את המוצר או השירות שלך. ביקורות חיוביות באינטרנט והמלצות מפה לאוזן יכולות לעזור בהבדל גדול.

מאמר דומה פתיחת חנות באטסי

5.כתוב את התוכנית העסקית שלך

תכנית עסקית היא תיאור בכתב של איך העסק שלך יתפתח כאשר את/ה מתחיל ליישם מוצר הסיום.

כפי שכתב משקיע העל" ומייסד חברת הטכנולוגיה טים ברי  על יזם , "אתה בטח יכול לכסות את כל מה שאתה צריך להעביר בתוך 20 עד 30 עמודים של טקסט בתוספת 10 עמודים של נספחים להערכות חודשיות, קורות חיים של ניהול ופרטים אחרים. אם את/ה ' יש לך תוכנית שאורכה למעלה מ- 40 עמודים, אתה בטח לא מסכם היטב. "

להלן מה  שאנו אמורים להיות בתוכנית העסקית שלך:

 1. עמוד השער. התחל עם שם שם העסק שלך, שהוא קשה יותר ממה שזה נשמע. מאמר זה יכול לעזור לך להימנע מטעויות נפוצות בעת הבחירה.
 2. תקציר מנהלים. זהו סיכום ברמה גבוהה של מה התוכנית כוללת, לרוב נוגע בתיאור החברה, הבעיה שהעסק פותר, הפיתרון ומדוע עכשיו. (להלן מה שאתה צריך לכלול בסיכום וכיצד תוכל לגרום לזה לפנות למשקיעים הנכונים.)
 3. תיאור עסקי. איזה סוג עסק אתה רוצה לפתוח? איך נראית התעשייה שלך? איך זה ייראה בעתיד?
 4. אסטרטגיות שוק. מהו שוק היעד שלך, וכיצד אתה יכול למכור בצורה הטובה ביותר לשוק ההוא?
 5. ניתוח תחרותי. מהן נקודות החוזק והחולשה של המתחרים שלך? איך תנצח אותם?
 6. תוכנית עיצוב ופיתוח. מה המוצר או השירות שלך ואיך הוא יתפתח? לאחר מכן, צור תקציב עבור אותו מוצר או שירות.
 7. תוכנית תפעול וניהול. כיצד העסק מתפקד על בסיס יומי?
 8. גורמי מימון. מאיפה הכסף מגיע? מתי? איך? איזה סוג של תחזיות עליך ליצור ומה עליך לקחת בחשבון?

לכל שאלה אתה יכול להוציא בין עמוד לשלושה עמודים. קחו בחשבון, התוכנית העסקית היא מסמך חי ונושם וככל שהזמן יתקדם והעסק שלכם יבשיל, תוכלו לעדכן אותו.

6.מימון העסק שלך

יש המון דרכים שונות להשיג את המשאבים הדרושים לך כדי לפתוח את העסק שלך. משקיע אנג'ל מרטין צווילינג , אשר אנשי המקצוע ההפעלה שלו מספקים שירותים ומוצרים לסטארט-אפים ועסקים קטנים, ממליץ על 10 מהדרכים האמינות ביותר לממן את העסק שלך . התבונן ושקול את המשאבים, הנסיבות ומצב החיים שלך כדי להבין איזה מהם מתאימים לך.

 1. ממן את עצמך בהפעלה. הפעלת האתחול של העסק שלך עשויה להימשך זמן רב יותר, אך החלק הטוב הוא שאתה שולט בגורלך (ובהון) שלך.
 2. קח את הצרכים שלך לחברים ובני משפחה. זה יכול להיות קשה להפריד בין עסקים לבין מערכות יחסים אישיות, אבל אם אתה שוקל לבקש הלוואה, הנה משאב שאתה יכול להשתמש בו כדי להפוך אותו לפשוט ככל האפשר.
 3. בקש מענק לעסקים קטנים. התחל בבדיקת המדריך הזה למענקים לעסקים קטנים . לאחר מכן, עבור אל Grants.gov , שהיא מדריך מקוון שניתן לחפש בו יותר מ- 1,000 תוכניות מענק פדרליות. זה אולי תהליך ארוך, אבל זה לא עולה לך הון עצמי.
 4. התחל קמפיין מימון קהל באופן מקוון. לפעמים הכוח הוא במספרים, ושלל השקעות קטנות יכולות להסתכם במשהו חשוב. אם אתה חושב שהעסק שלך יתאים למשהו כמו קיקסטארטר או אינדיגוגו, עליך לקרוא בעשרה מהעסקים הטובים ביותר שקיבלו מימון ההמונים אי פעם, או לבדוק את אתרי האינטרנט המציעים את המימון הפופולרי ביותר .
 5. הגש בקשה לקבוצות משקיעים מקומיות. פלטפורמות מקוונות כמו Gust ו- AngelList ורשתות מקומיות יכולות לעזור לכם למצוא משקיעים פוטנציאליים שמתייחסים לתעשייה והתשוקה שלכם.
 6. לבקש משקיעי הון סיכון. בדרך כלל רכיבי VC מחפשים הזדמנויות גדולות מצוותים מוכחים הזקוקים למיליון דולר ומעלה, כך שתצטרך לקבל מתיחה כלשהי לפני שתתקרב אליהם.
 7. הצטרף לחממה או מאיץ התחלה. חברות אלה נועדו לעזור לעסקים חדשים או מתחילים להגיע לשלב הבא. רובם מספקים משאבים בחינם, כולל מתקני משרדים וייעוץ, יחד עם הזדמנויות רשת ואירועי pitch. חלקם מספקים גם מימון זרעים.
 8. משא ומתן על מקדמה משותף או לקוח אסטרטגי. אם מישהו רוצה שהמוצר או השירות שלך יהיו גרועים מספיק כדי לשלם עבורו, יש סיכוי שהוא ירצה גם כשהוא מספיק גרוע כדי לממן אותו. וריאציות בנושא זה כוללות הסכמי רישוי מוקדמים או תיוג לבן" .
 9. סחר בהון עצמי או שירותים לעזרה בהפעלה. לדוגמה, אתה יכול לתמוך במערכת מחשבים לדיירי משרדים תמורת שטחי משרדים פנויים. אולי לא תקבל תשלום על כך, אך גם לא תצטרך לשלם עבור משרד, וכיסי שנחסך הוא אגורה שהרוויח.
 10. חפש הלוואה בנקאית או קו אשראי. להלן 10 שאלות שכדאי לשאול לפני שתגיש בקשה להלוואה בנקאית, כולל האם אתה תהיה זכאי. אם אתה עומד בדרישות, מקום טוב להתחיל בהזדמנויות להלוואות הוא מנהל עסקים קטנים .

7.פיתוח המוצר או השירות שלך

 1. שמור על השליטה במוצר שלך ולמד ללא הרף. אם אתה משאיר את הפיתוח למישהו אחר או למשרד אחר בלי לפקח, יתכן שלא תקבל את הדבר שדמיינת.
 2. יישם בדיקות ויתרות כדי להפחית את הסיכון שלך. אם תשכור רק מהנדס עצמאי אחד, יש סיכוי שאיש לא יוכל לבדוק את עבודתם. אם אתה עובר במסלול עצמאי, השתמש במספר מהנדסים כדי שלא תצטרך פשוט לקחת מישהו לפי המילה שלהם.
 3. שכרו מומחים, לא מנטורים. השג אנשים שהם מדהימים בדבר המדויק שאתה רוצה, ולא סוג של ג'ק-אוף-טרייד.
 4. אל תכניסו את כל הביצים שלכם לסל אחד. וודא שאתה לא מאבד את כל ההתקדמות שלך אם פרילנסר אחד עוזב או אם חוזה נופל.
 5. נהל פיתוח מוצרים כדי לחסוך כסף. המחירים יכולים להשתנות עבור מהנדסים בהתאם למומחיותם, לכן וודאו שאינכם משלמים למהנדס בשווי יתר כאשר תוכלו להגיע לאותה תוצאה סופית במחיר נמוך בהרבה.

כדי לעזור לכם להיות בשקט נפשי, התחילו ללמוד כמה שיותר על ההפקה, כך שתוכלו לשפר את התהליך ואת החלטות הגיוס שלכם ככל שהזמן יעבור.

תהליך זה יהיה שונה מאוד עבור יזמים ממוקדי שירות , אך לא פחות חשוב. יש לך כמה כישורים שאנשים מוכנים לשלם לך עבורם כרגע, אבל קשה לכמת את הכישורים האלה. איך אתה יכול לבסס את עצמך ואת היכולות שלך? אולי תשקול ליצור תיק עבודות שלך – צור אתר שמציג את עבודות האמנות שלך אם אתה אמן, כותב אם אתה סופר או מעצב אם אתה מעצב.

כמו כן, וודאו שיש לכם את האישורים הדרושים או הדרישות החינוכיות, כך שכשמישהו יברר לגבי השירות שלכם, אתם מוכנים לקפוץ עליו" בהזדמנות טובה עבורו.

8.התחל לבנות את הצוות שלך

כדי להגדיל את העסק שלך, תצטרך למסור את האחריות לאנשים אחרים. ולכן אתה צריך צוות.

בין אם אתם זקוקים לשותף, עובד או פרילנסר, שלושת הטיפים הללו יכולים לעזור לכם למצוא התאמה טובה:

 1. קבע את היעדים שלך בבירור. וודאו שכולם מבינים את החזון ואת תפקידם בתוך אותה משימה כבר בהתחלה.
 2. עקוב אחר פרוטוקולים שכירים. כשמתחילים את תהליך ההעסקה אתה צריך לקחת הרבה דברים בחשבון, החל מהקרנת אנשים וכלה בשאלות הנכונות ובצורה הנכונה. 
 3. בסס תרבות חברה חזקה.  מה הופך תרבות נהדרת? מהם כמה מאבני הבניין? אתה יכול לראות את רשימת , אך קח בחשבון שאתה לא צריך את שטח המשרדים המטורף של גוגל כדי להעניק אווירה חיובית. הסיבה לכך היא שתרבות נהדרת עוסקת יותר בכבוד והעצמת עובדים באמצעות מספר רב של ערוצים, כולל הדרכה וחונכות, מאשר מדובר על שולחנות תפאורה או פינג-פונג. למעשה, הטבות משרדיות יכולות להתגלות  כמלכודות יותר מאשר יתרונות אמיתיים עבור העסק שלך .

9.הגדל את העסק שלך

יש מיליון דרכים שונות לצמוח. אתה יכול לרכוש עסק אחר, להתחיל למקד לשוק חדש, להרחיב את ההיצע שלך ועוד. עם זאת, שום תוכנית צמיחה לא תהיה חשובה אם אין לך את שתי התכונות העיקריות המשותפות לכל החברות הגדלות.

ראשית, יש להם תוכנית לשווק את עצמם. הם משתמשים  במדיה חברתית ביעילות באמצעות קמפיינים אורגניים, משפיעים או בתשלום. יש להם רשימת דוא"ל ויודעים להשתמש בה. הם מבינים בדיוק למי הם צריכים למקד – באופן מקוון או לא מקוון – באמצעות קמפיינים שיווקיים שלהם.

ואז, ברגע שיש לקוח חדש, הם מבינים כיצד לשמור עליו. בטח שמעת אנשים רבים אומרים שהלקוח הקל ביותר למכור לו הוא זה שכבר קיים אצלך. הלקוחות הקיימים שלך כבר נרשמו לרשימת הדוא"ל שלך, הוסיפו את פרטי כרטיס האשראי שלהם לאתר שלך ובחנו את מה שיש לך להציע. בכך הם מתחילים מערכת יחסים איתך ועם המותג שלך. עזור להם להרגיש טוב ככל האפשר עם מערכת היחסים ההיא.

התחל על ידי שימוש באסטרטגיות אלה , הכוללות השקעה בשירות הלקוחות שלך והתחלויות אישיות, אך הבין שהעבודה שלך לעולם לא תיעשה. כל הזמן תתחרה על לקוחות אלה בשוק, ולעולם לא תוכל פשוט לנוח על זרי הדפנה. המשך לחקור את השוק, לשכור אנשים טובים ולהפיק מוצר מעולה ותהיה בדרך לבניית האימפריה שתמיד חלמת עליה.

בהצלחה!


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: