חמישה טיפים לקבלת החלטות טובות יותר בעסקים ובחיים

קבלת החלטות היא אחת הפעולות החזקות ביותר לעידוד אמון במנהיגים ובמנהלים. עם זאת, בוסים" רבים רווחים בעניין. חלקם מחליטים לא להחליט, בעוד שאחרים פשוט מתמהמהים. כך או כך, בדרך כלל מדובר בשוטר" או פקח ופחות במנהל המנהיג את העדר" – ולא בדיוק מעודד השראה בשורות. כדי להימנע מההתייחסות למה לעשות ומה לדלג עליו, מאמר זה יכול לעזור ללמוד כיצד לקבל החלטות טובות יותר. ואתה תחשב כמנהיג טוב יותר ותשיג תוצאות טובות יותר . להלן חמישה טיפים לקבלת החלטות מהירות ומחושבות יותר בעסקים ובחיי יום יום:

סגנונות קבלת החלטות

1.תפסיק לחפש שלמות . מנהיגים גדולים רבים יעדיפו שפרויקט או דוח יועברו רק עם 80% בהשלמה מספר שעות מוקדם מאשר 100% השלמות באיחור של חמש דקות. מוסר השכל: אל תחכו שהכל יהיה מושלם. במקום לחפש את הבלתי אפשרי, מקבלי ההחלטות היעילים נוטים לזנק ללא כל התשובות ולבטוח שהם יוכלו לבנות את את ההצלחה כלפי מעלה.

2.היה עצמאימקבלי החלטות טובים הם "עצמאיים בשיתופי פעולה." לדוגמה, בדיון עם מומחים בנושא הם לא שואלים: "מה עלי לעשות?" אלא השאילתה שלהם היא: "מה דעתך על זה?" ההחלטות עשויות להימשך זמן רב יותר. השג את המידע שלך ממקורות אמינים ואז פעל במהירות.

3.כבה את המוח שלך" . תובנה באה כשאתה פחות מצפה לה. בדומה לזכור פתאום את שמו של שחקן שלדעתך שרק שכחת את האינסטלציה. אותו דבר קורה כשאתה מנסה לקבל החלטה. פשוט על ידי כיבוי דעתך לזמן מה או אפילו מעבר לדילמה אחרת, תתן למוח שלך את האפשרות לסרוק את בנק הנתונים שךו לקבלת מידע שכבר מאוחסן ומחכה לאחזור.

4.אל תפתור בעיות, תחליט. החלטה יכולה לפתור בעיה , אך לא כל בעיה ניתנת לפיתרון על ידי קבלת החלטה. במקום זאת, קבלת ההחלטות מסתמכת לעתים קרובות יותר על אינטואיציה מאשר על ניתוח. ההחלטה בין ספקים, למשל, מחייבת בחינת נתונים היסטוריים, הפניות ומחירים. אך לעיתים קרובות נקודת ההפצה מוטלת על מעיך. מה מרגיש כמו הבחירה הנכונה?

5.הודה בטעויות שלך . אם הרגשות שלך הובילו אותך לא נכון, תקן את השגיאה והתגבר. אפילו קבלת החלטה שגויה תשיג יותר כבוד ונאמנות כשאתה מודה שטעית ותפתור אותה מאשר אם אתה מתלבט בדרך כלל.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.