רוצה למכור באינטרנט? אמזון או איביי

איביי או אמזון "למכור באינטרנט"

בימים אלה יש פלטפורמות מסחר אלקטרוני רבים למכור ebay,amazon,etsy,Shopify ועוד רבים וטובים,  אני כל הזמן שומע אנשים מתלבטים האם הם צריכים למכור את המוצרים שלהם ב- eBay או אמזון או על שניהם? אישית, אני מאמין שלכל שוק יש יתרונות ייחודיים שלו, כי יש לבחור את האפשרות המתאימה לצרכים של אותו השוק הספציפי אליו החלטת ללכת. אני גם מאמין חזק בגיוון כדי להקטין את הסיכון, הקדשתי בעבר מאמר שבו חלקתי את הידע שלי איך למכור נכון, והרחבת העסק שלך מעבר לפלטפורמה אחת, ההבדל העיקרי בין eBay לבין אמזון הוא ההבדל בין זול ופחות נוח והבדלי מחירים. זה ללא ספק עניין פשוט, אבל כך אני רואה את הדילמה

במאמר הזה נעשה השוואות פשוטות:

  • תחרותיות
  • בסיס לקוחות
  • עמלות eBay לעומת עמלות amazon

ברור כי פלטפורמות המכירה המקוונת אשר מבוססים על מודל "השוק החופשי" של הקפיטליזם הם הכי תחרותיים בזכות עצמם.

אמזון לעומת איביי מתחרים עם המוכרים שלהם , זאת אומרת שאמזון מוכרת מוצרים משל עצמה, בשנת 2007 74% מהפריטים נמכרו על ידי אמזון עצמה, אך עד 2015, אמזון מכרה רק 56% מהמוצרים באתר שלהם בהשוואה לקמעונאים של צד שלישי, ואילו ב -2017 הפיצול היה בערך 50/50 והגיע ל -2018 נראה כי המאזניים הם טיפה לטובת המוכרים צד שלישי (שזה אנחנו) למרות הדעה הרווחת כמו המכירות של אמזון ירידה ל -48%.

זה שהמכירות של אמזון ירדו לא אומר שהם לא תחרותיים כמו פעם. אין זה אומר שאמזון לא מנצל את המוכרים שלה, אמזון עדיין משתמשת בסיילרים כדי להגדיל את החשיפה של עצמה.

ומנקודת מבטו של המוכר, "אתה מתחרה עם המוכרים ועם אמזון עצמה".

לאמזון יש מוניטין של מכירת מוצרים חדשים, אריזה טובה וחדשנות" אמזון נוטה לעבוד עם מותגים גדולים וקמעונאים קטנים כדי לזהות מגמות בשוק, לאמזון יש מותגים מסויימם שאנו צריכים לשלם עמלה כדי למכור אותם, זאת כדי לא לפגוע בתחרות עם עצמם. ושלא יירדו כמות המכירות חלילה.

עם זאת אמזון היא שוק גדול עבור אלו שרוצים למכור פריטים עם מיתוג, התחרות החזקה שלהם מבטיחה בעיקר את "הפריטים" הטובים ביותר עם שירות לקוחות מעולה ואיכות,

לאיביי ebay יש מוניטין בעיקר של מכירת פריטי אספנות ויד שנייה, נתון שעשויי להפתיע אתכם ,

81% מהמוצרים של איביי שנמכרו ב2018 הם של המוכרים עצמם ולא של איביי , זאת אומרת איביי מעניק שוק "חופשי" עבור המוכרים שלו.

חשיפה בינלאומית לעומת אמזון

אנשים תוהים למי יש חשיפה גדולה יותר איביי או אמזון.

אמזון:

  • יש 12 אתרים בארצות צפון אמריקה, אירופה, אסיה ואוסטרליה
  • יש לקוחות בלמעלה מ -180 מדינות
  • דיווחה על 33% מהמכירות מחוץ לארה"ב בשנת 2016

איביי:

  • לאיביי יש 25 אתרי אינטרנט ברחבי העולם בצפון ובדרום אמריקה, אירופה, אסיה, אוסטרליה וניו זילנד.
  • בשנת 2017, כ 57% מהמכירות של eBay היו ממדינות מחוץ לארה"ב

השורה התחתונה היא כי eBay יש היקף בינלאומי יותר ואם אתם מחפשים להרחיב בינלאומי יש להם בסיס לקוחות גדול ומגוון, eBay הוא המקום שלך למכור. אם אתה מעדיף יש בסיס לקוחות בארה"ב, אמזון היא הימור טוב יותר אך עמול גבוהות הרבה יותר.

רוצים ללמוד איך להקים עסק מניב מהבית ? עקבו אחרינו בכפתור למטה, ניתן ליצור קשר כאן באתר כדי ללמוד בצורה מקצועית


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.